Bank Pekao prezentuje PeoPay KIDS

Bank Pekao prezentuje PeoPay KIDS

author
Patryk Byczek
31 maja 2020

Wielu rodziców marzy o tym, żeby w przyszłości ich dzieci nie musiały martwić się o finansowe kwestie życia. Wielu rodziców stara się wspierać i uczyć swoje dzieci już od najmłodszych lat, przekazując im swoją wiedzę oraz podstawowe zasady oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Bank Pekao wychodzi naprzeciw zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

Aby teoria stała się praktyką, Bank Pekao wdrożył nową usługę – PeoPay KIDS. Jest to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu dzieci mogą stawiać swoje pierwsze kroki w świecie finansów mobilnych.

Edukacja finansowa jest bardzo ważnym elementem przygotowania dziecka do dorosłości. Dobre nawyki zdobyte w młodości – takie jak umiejętne gospodarowanie swoimi pieniędzmi – mają przełożenie na to, jak poradzimy sobie w dorosłym życiu. Aplikacja PeoPay KIDS to nowoczesne rozwiązanie, które pokazuje dzieciom, jak skutecznie budować prawidłowe postawy oszczędzania i zarządzania pieniędzmi. To przełomowe wdrożenie jest kolejnym ważnym etapem transformacji cyfrowej Banku Pekao. Rozwiązanie, a w szczególności aplikacja, od początku do końca zostało zrealizowane całkowicie wewnętrznie przez pracowników Pekao. W pracę nad tym wyjątkowym projektem zaangażowanych było wiele departamentów i zespołów wspierających.

– mówił cytowany w komunikacie Leszek Skiba, p.o. prezesa Banku Pekao S.A.

Dziecięce finanse skupione w jednym miejscu

PeoPay KIDS od Banku Pekao jest pierwszym w Polsce rozwiązaniem bankowym, które jest konkretną odpowiedzią dla rodziców poszukujących wsparcia odnośnie do edukacji swoich dzieci w obszarze finansów osobistych. Nowa usługa będąca aplikacją jest skierowana zarówno do dzieci, jak i ich rodziców.

Zauważyliśmy, że w Polsce brakuje rozwiązań bankowych dla dzieci w wieku szkolnym. W odpowiedzi na potrzeby rodziców i samych dzieci stworzyliśmy PeoPay KIDS – najbardziej rozbudowaną na rynku, a zarazem prostą w obsłudze aplikację bankową dla najmłodszych. Dzięki niej dzieci będą zdobywały nowe umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu. Dostępny w aplikacji trener – Lis, Złotówka lub Żubr – nauczy ich podstawowych pojęć oraz pokaże, jak skutecznie oszczędzać i gospodarować swoimi pieniędzmi.

– mówił cytowany w komunikacie Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Jak działa aplikacja PeoPay KIDS

Program można instalować na smartfonie dziecka lub rodzica. Młody Użytkownik bankowy może posiadać własną kartę płatniczą PeoPay KIDS dołączoną do Konta Przekorzystnego, która pozwoli dziecku na dokonywanie płatności w sklepach oraz wypłacanie gotówki w bankomatach. Dzienny limit karty ustala rodzic. Warto wiedzieć, że Bank Pekao nie pobiera żadnych opłat za wydanie oraz obsługę narzędzia płatniczego. Dzięki temu, że młodzi Klienci mogą korzystać z płatności zbliżeniowych, Bank Pekao promuje i wspiera bezpieczne zakupy bez korzystania z gotówki.

Aplikacja PeoPay KIDS jest bardzo prosta w użyciu. Najmłodsi Klienci w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb mogą tworzyć własne skarbonki, dzięki którym mają możliwość odkładania pieniędzy na wybrane cele, na bieżąco śledząc postęp zbiórki. Ponadto możliwe jest również realizowanie przelewów z darmowego Konta Przekorzystnego lub doładowywanie telefonu – prośba o autoryzację transakcji wysyłana jest zawsze rodzicowi. PeoPay KIDS podsiada wbudowaną funkcję wirtualnego partnera, który podpowiada i oprowadza dziecko po świecie finansów.

Wdrożenie pakietu PeoPay KIDS to projekt, który składał się z kilku etapów. Laboratorium Innowacji Banku Pekao wraz z dziećmi było od samego początku zaangażowane w stworzenie oraz wygląd aplikacji i kart, a także postaci – trenerów. To rozwiązanie opracowane z dziećmi z myślą o dzieciach. Nic nie pojawiło się w aplikacji bez ich konsultacji. Dzięki temu włączając PeoPay KIDS, od razu wchodzimy w świat dziecka – jego świat finansów.

– mówił cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności Banku Pekao S.A.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/517541/peopay-kids-od-banku-pekao-s-a-przelomowe-rozwiazanie-ktore-nauczy-twoje-dziecko-zarzadzac-finansami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Tyczynie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 grudnia 2019

Bank Spółdzielczy w Tyczynie sesje przychodzące i wychodzące

Expander w Skierniewicach
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
28 stycznia 2015

Expander w Skierniewicach

Kredyt konsolidacyjny Środa Wielkopolska
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
29 lipca 2017

Kredyt konsolidacyjny Środa Wielkopolska

Dług alimentacyjny przekroczył 10,5 mld złotych
Wpisy
author
Aneta Jankowska
19 maja 2017

Dług alimentacyjny przekroczył 10,5 mld złotych

Darmowe bilety do kina od SMART Banku
Wpisy
author
Aneta Jankowska
17 października 2016

Darmowe bilety do kina od SMART Banku

Porównaj