Bank Pekao udostępnia opłaty za autostrady w swojej bankowości elektronicznej

Bank Pekao udostępnia opłaty za autostrady w swojej bankowości elektronicznej

author
Patryk Byczek
05 sierpnia 2020

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że ułatwił kierowcom poruszanie się po Polsce. Klienci banku mogą już opłacać przejazd autostradami z poziomu bankowości elektronicznej Pekao24 oraz aplikacji mobilne PeoPay.

Wprowadzone przez Bank rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie kierowcom czasu, ponieważ będą mogli omijać korki tworzące się na bramkach autostradowych.

Płać za autostrady z Autopay

Autopay jest usługą pozwalającą na automatyczne opłacanie przejazdów autostradą. System pobiera należną opłatę na podstawie identyfikacji tablic rejestracyjnych. Klienci Banku Pekao, którzy chcą aktywować Autopay muszą:

1) Zalogować się do bankowości elektronicznej Banku Pekao.
2) Uzupełnić potrzebne dane: adres e-mail oraz informacje o pojeździe.
3) Wybrać rachunek, z którego ma być pobierana opłata.

Usługę Autopay, udostępnioną przez Bank Pekao, wdrożyliśmy w zaledwie kilka miesięcy od podjęcia decyzji o jej realizacji. W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy w okresie wakacyjnym poruszają się po polskich drogach.

– mówił cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Na chwilę obecną Klienci Banku Pekao mogą płacić za autostrady z poziomu Autopay jedynie w dwóch miejscach w Polsce. Z usługi można skorzystać na:

– autostradzie A1 AmberOne,
– autostradzie A4 – na odcinku Katowice-Kraków.

Chcąc skorzystać z płatności automatycznej na autostradzie A1 należy jedynie wybrać specjalne specjalne bramki przejazdowe, które są oznaczone symbolem AmberGO. Jeżeli chodzi jednak o autostradę A4, kierowcy muszą podjechać do bramek, które są oznaczone znakiem czarnej kamery na żółtym tle. System samodzielnie zidentyfikuje i sczyta rejestrację pojazdu i porówna ją z tą, która jest przypisana do bankowości elektronicznej Banku Pekao. Po pozytywnej weryfikacji pojazdu sygnalizacja świetlna zmieni kolor na zielony, a szlaban się podniesie. Tuż po zakończonym przejeździe należna opłata zostanie natychmiastowo pobrana z wybranego wcześniej konta w Pekao.

Bank Pekao to jeden z większych banków w Polsce. Udostępnienie Autopay klientom Pekao pozwala jeszcze większej rzeszy polskich kierowców cieszyć się wygodą przy korzystaniu z autostrad. Decyzję banku o współpracy z nami odbieramy jednocześnie jako dowód troski banku o komfort jego klientów, jak i wyraz uznania dla naszego rozwiązania, które znosi niepotrzebne bariery w podróżowaniu.

– mówił cytowany w komunikacie Miłosz Kurzawski, zarządzający Autopay.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/548980/automatyczne-oplaty-za-przejazd-autostrada-juz-dostepne-w-banku-pekao-2020-08-04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Brak spłaty kredytu lub pożyczki – jakie konsekwencje?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 marca 2020

Brak spłaty kredytu lub pożyczki – jakie konsekwencje?

Kasa Stefczyka Piaseczno
Oddziały
author
Patryk Byczek
29 października 2020

Kasa Stefczyka Piaseczno

Kredyt gotówkowy Szczecin
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
22 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Szczecin

thumbnail
Wpisy
author
Patryk Byczek
05 lipca 2018

Nest Bank wspiera SOS Wioski Dziecięce

Porównaj