Bank Pekao z nowym pomysłem dla firm

Bank Pekao z nowym pomysłem dla firm

author
Patryk Byczek
30 listopada 2020

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu nowego rozwiązania – Pekao Connect – skierowanego do firm. Nowinka technologiczna umożliwi firmom integrację procesów finansowych przedsiębiorstwa z bankiem. Automatyzacja działań, którą obejmuje Pekao Connect, pozwala na samowolną wymianę danych na linii systemów bankowych i finansowo-księgowych Klienta.

Najpierw jednak Klient musi zdefiniować wszelkie harmonogramy połączeń.

Możliwości Pekao Connect

Jak podaje bank, Pekao Connect zintegrowane z systemem finansowo-bankowym Klient pozwala mu na wykonywanie wielu działań na poziomie bankowości. Mowa o tworzeniu oraz podpisywaniu zleceń płatniczych. Ponadto Pekao Connect pobierze również wyciągi bankowe oraz historię operacji. Usługa dostępna jest za pośrednictwem różnych kanałów, dzięki czemu integracja systemów Klienta i banku może zostać dostosowana do różnych potrzeb przedsiębiorców. Możliwość wprowadzona przez Pekao to synonim najwyższego poziomu zabezpieczenia informacji, które są wymieniane między systemami.

Z kolei automatyzacja:

– eliminuje pracochłonne działania manualne,
– ogranicza konieczność logowania do systemu bankowości,
– granica ryzyko pomyłek i błędów operacyjnych,
– znacznie podnosi jakość pracy,
– zwiększa kontrolę pracowników nad przepływami finansowymi firmy.

Ponadto dzięki wykorzystywaniu dostępu do informacji w czasie rzeczywistym, Klient może skrócić czas realizacji operacji, a także przyspieszyć proces decyzyjny.

Pekao Connect to zbiór produktów, które dzielą się na różne kanały integracji. Należą do nich między innymi:

Web Services. Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie, które pozwala na elektroniczną obsługę rachunków bankowych wprost z systemu finansowo-księgowego firmy. Dodatkowo Klient nie musi się często logować do bankowości internetowej PekaoBiznes24.

Transfer Agent. Jest to oprogramowanie, które dostarcza Bank, a instalowane jest u Klienta. Pozwala ono na automatyzację wymiany plików: import oraz eksport danych między systemami wewnętrznymi klienta a systemem banku.

Plug In. Jest to rozwiązanie dostarczane przez partnerów Banku Pekao, które jest wbudowane w systemu finansowe, które produkują. Opcja ta pozwala na bezpośrednią komunikację internetową z bankiem, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Finansowe systemy partnerów Pekao, które posiadają wbudowane lub dodatkowe modły, pozwalają na komunikację z bankiem. Mowa o: SAP, Microsoft Dynamics NAV, Comarch, Infor FMS SunSystems, Soneta i SIMPLE SA.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/602502/pekao-connect-usprawnia-procesy-ksiegowe-w-firmach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rodzice biorą pożyczki na prezenty dla dzieci
Blog
author
Aneta Jankowska
29 stycznia 2018

Rodzice biorą pożyczki na prezenty dla dzieci

Fitbit Pay i Garmin Pay w Alior Banku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
23 grudnia 2019

Fitbit Pay i Garmin Pay w Alior Banku

Karta Dużej Rodziny 2019 – dla kogo?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
04 stycznia 2019

Karta Dużej Rodziny 2019 – dla kogo?

Santander Consumer Bank Ciechanów
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
13 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Ciechanów

Ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 sierpnia 2019

Ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności

Idea Bank nadal w tarapatach – UOKiK wszczął postępowania
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 stycznia 2020

Idea Bank nadal w tarapatach – UOKiK wszczął postępowania

Porównaj