Bank PKO BP fundatorem wystawy „Bronili Niepodległej”

Bank PKO BP fundatorem wystawy „Bronili Niepodległej”

author
Aleksandra Gościnna
17 grudnia 2019

Bank PKO BP ufundował nowe eksponaty, które można podziwiać w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Wystawa ,,Bronili Niepodległej” pojawiła się w celu upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dostępna będzie do końca września 2020 roku.

Wystawa zatytułowana ,,Bronili Niepodległej” pojawiła się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie w październiku bieżącego roku. Okazją do jej pojawienia jest 8o. rocznica wybuchu II wojny światowej. Ukazane zostały tam pamiątki po polskich żołnierzach z tego okresu.

Już od samego początku można podziwiać na niej wiele, bo aż 1200 okazów, upamiętniających tamte wydarzenia. Do najciekawszych z nich należą między innymi karabiny maszynowe i granatnik. Do wyjątkowych eksponatów zaliczamy również symbole narodowe, które odnajdywane są do aż do dziś.


Zobacz również, na czym polega promocja ,,10 zł za przejazdy komunikacją z IKO” w Banku PKO BP.

Bank PKO BP ufundował nowe eksponaty

Bank PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Bardzo często włącza się i udziela wsparcia w istotnych sprawach edukacyjnych, społecznych czy gospodarczych państwa. Teraz wzmacnia również historię i tradycję kraju. Dzięki wsparciu finansowemu banku, Muzeum Wojska Polskiego wzbogaciło wystawę ,,Bronili Niepodległej” o kolejne cenne pamiątki.

Dnia 10 grudnia 2019 roku miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Zbigniewa Jagiełły – Prezesa Zarządu PKO BP oraz Pawła Żurkowskiego – dyrektora Muzeum Wojska Polskiego. Podczas spotkania pokazane zostały najnowszej nabytki zakupione przez mecenat PKO BP. Należą do nich między innymi umundurowanie i uzbrojenie, które posiadał Polski żołnierz w czasie II wojny światowej.

Do innych pamiątkowych eksponatów zaliczyć można np.: rower wyprodukowany przez Fabrykę Broni ,,Łucznik”, telefon polowy z produkcji Państwowych Zakładów Tele i Radiotechnicznych, łuska armatnia kalibru 150 milimetrowego czy żołnierskie siodło z 1939 roku.

Warto zobaczyć

Ważnym i wyjątkowym eksponatem jest wyspa na poduszkę żołnierską, którą wykorzystywano w koszarach. Oczywiście, wymieniamy tu tylko kilka spośród ponad 1200 elementów tej niezwykłej wystawy.

Warto zatem wybrać się, aby móc skorzystać z okazji i zobaczyć unikatowe pamiątki czasów drugiej wojny. Jest to też idealna okazja, aby poszerzyć naszą wiedzę z historii i upamiętnić tych, którzy oddali swe życie dla ojczyzny.

Czasu jest jeszcze całkiem sporo, bowiem wystawa ,,Bronili Niepodległej” dostępna jest aż do końca września 2020 roku. Muzeum czynne jest również w weekendy, więc może warto przeznaczyć jedno sobotnie lub niedzielne popołudnie na spotkanie z historią kraju. Oto godziny otwarcia:

poniedziałek – wtorek: nieczynne

środa: 10:00 – 17:00

czwartek: 10:00 -16:00

piątek – niedziela: 10:00 – 16:00


Źródła: https://media.pkobp.pl/81128-bronili-niepodleglej-wystawa-w-muzeum-wojska-polskiego-wspierana-przez-pko-bank-polski
http://www.muzeumwp.pl/aktualnosci/1131,bronili-niepodleglej-nowa-wystawa-w-80-rocznice-wybuchu-ii-wojny-swiatowej.php
http://www.muzeumwp.pl/aktualnosci/1171,nowe-eksponaty-dzieki-wsparciu-pko-banku-polskiego.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Historia Pojazdu rozszerzona o niemieckie auta
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 maja 2020

Historia Pojazdu rozszerzona o niemieckie auta

Ile wynosi mandat za jazdę bez pasów?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
30 stycznia 2020

Ile wynosi mandat za jazdę bez pasów?

Były przewodniczący KNF o parabankach
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
16 kwietnia 2013

Były przewodniczący KNF o parabankach

Prestiżowe nagrody dla polskiego startupu
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
16 maja 2019

Prestiżowe nagrody dla polskiego startupu

Jak otrzymać wyciąg z konta w Nest Banku?
Banki
author
Dominika Sobieraj
18 lutego 2022

Jak otrzymać wyciąg z konta w Nest Banku?

Porównaj