PKO BP opinie

PKO BP opinie

author
29 września 2020

PKO Bank Polski jest najpopularniejszym i największym bankiem działającym w Polsce. Instytucja największe zaufanie wzbudza zarówno wśród osób starszych, jak i osób w średnim wieku. Relacje z bankiem to codzienność każdego człowieka, który stara się dbać o swoje finanse. W poniższym artykule bliżej przedstawiamy samą instytucję, jak i jej ofertę. Sprawdź szczegóły.

PKO BP – opinie Klientów

PKO Bank Polski jest najpopularniejszym i największym pod wieloma względami bankiem w Polsce. Instytucja cieszy się ponad stuletnią historią i tradycją, którym zaufały setki tysięcy Klientów w Polsce. PKO BP jest liderem w zakresie odnotowywanych co roku zysków, liczby obsługiwanych Klientów, czy rachunków bankowych. Poniżej przedstawiamy co PKO BP może zaoferować obecnym, jak i nowym Klientom, którzy poszukują najlepszego dla siebie banku.

W ofercie PKO Banku Polskiego Klienci znajdą różnego rodzaju konta, karty i ubezpieczenie oraz kredyty i produkty oszczędnościowe. Oferta Banku jest bardzo szeroka, dlatego też najprawdopodobniej każdy Klient znajdzie w niej coś dla siebie.

Przejdź do opinii o PKO BP i dodaj swoją.

Plusy i minusy PKO BP

+ rozwinięte metody płatności mobilnych
najstabilniejszy bank w kraju
+ możliwość skorzystania z oferty przez Internet
+ dostosowany do potrzeb Klienta pulpit bankowości elektronicznej
+ oddziały dostosowane do potrzeb Klientów
szeroka oferta produktów i usług
+ możliwość założenia konta dla dziecka
bank cieszący się bardzo dużym zaufaniem wśród Klientów
dobra komunikacja biura prasowego z Klientami
+ częste oferty promocyjne dla Klientów


problematyczne zmiany w koncie przez bankowość elektroniczną
 natarczywe telefony od konsultantów
– brak możliwości załatwienia wielu spraw przez infolinię
 często problematyczni konsultanci
– częste opóźnienia w sesjach przelewów

Historia PKO BP

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, czyli inaczej PKO Bank Polski, to największy bank uniwersalny w Polsce, który od 2004 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Instytucja powstała w 1919 roku, kiedy ówczesny nalicznik państwa, Józef Piłsudski, wydał dekret, na mocy którego utworzona została Pocztowa Kasa Oszczędności.

Niewiele czasu później siedzibę PKO BP utworzona  przy ulicy Świętokrzyskiej 31/33 w Warszawie. Następnym krokiem było powstanie pierwszych lokalnych oddziałów w: Katowicach, Krakowie, Lwowie, Łodzi i Poznaniu. Pierwszym największym celem PKO było przemianowanie marki polskiej w polską złotówkę i wprowadzenie jej do obiegu.

W 1948 roku Rada Ministrów wydała dekret, na mocy którego Pocztowa Kasa Oszczędności zmieniła się w nowy bank państwowy – Powszechną Kasę Oszczędności. Kolejnym ważnym momentem dla instytucji był rok 1975 rok, kiedy to Powszechną Kasę Oszczędności włączono w struktury Narodowego Banku Polskiego. Ten etap trwał 12 lat. W 1987 roku po raz kolejny została autonomicznym bankiem.

Następnie na mocy rozporządzenia w 2000 roku Powszechna Kasa Oszczędności przekształcono w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa pod nazwą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna. W 2004 roku Bank znalazł się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oferta PKO BP

Oferta PKO Banku Polskiego jest bardzo szeroka – znajdziemy w niej zarówno konta osobiste, jak i walutowe oraz oszczędnościowe.

PKO oferuje również, jako jeden z nielicznych banków, konto dla najmłodszych dzieci – PKO Konto Dziecka dla dzieci do 13 roku życia obsługiwane jest prawie na takich samych prawach, jak konto dla dorosłego. Dziecko otrzymuje nawet dostęp do aplikacji PKO Junior.

W ofercie banku znajdziemy również różne typy pożyczek, w tym oczywiście pożyczkę gotówkową. Swoje kredyty możemy natomiast skonsolidować w PKO BP dzięki pożyczce konsolidacyjnej.

W banku tym znajdziemy również bardzo ciekawą ofertę kierowaną do tych, którzy chcą przeznaczyć pieniądze na zakup paneli fotowoltaicznych oraz urządzeń i pojazdów ekologicznych. Wszystkie te rzeczy możemy kupić na preferencyjnych warunkach pożyczkowych dzięki Ekopożyczce PKO.

Oczywiście bank PKO BP oferuje również produkty hipoteczne, dzięki którym możemy kupić nieruchomość bądź działkę pod budowę domu. W ofercie banku jest Pożyczka hipoteczna, Kredyt Własny Kąt hipoteczny oraz Kredyt hipoteczny MIX.

PKO BP w liczbach

Z roku na rok liczba placówek i pracowników PKO BP się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o PKO BP:

– rok założenia instytucji – 1919 rok,
– liczba pracowników – 29 220 osób,
– liczba placówek – 1101 (I kwartał 2020 roku),
– wysokość aktywów – 348 000 000 000 złotych (2019 rok),
– zysk za 2019 roku – 4 030 000 złotych (netto),
– kapitał własny spółki PKO BP – 1 250 000 000 złotych.

Nasza opinia o PKO BP

PKO BP jest od lat bezsprzecznie najpopularniejszym bankiem w Polsce. Oczywiście po części popularność ta podyktowana jest tym, że jest to najstarszy bank w Polsce, a ponadto jest to bank z piękną historią sięgającą czasów Piłsudskiego (dla wielu osób, szczególnie starszego pokolenia, ma to bardzo duże znaczenie).

Nie tylko jednak seniorzy korzystają przecież z usług PKO BP, co potwierdza fakt, że bank ten nie pozostał na poziomie sprzed lat, wciąż się rozwija i  jest w stanie sprostać potrzebom nawet najmłodszego pokolenia. Co więcej – bank PKO BP wdraża naprawdę sporo funkcji mobilnych, czyli kierowanych głównie do najmłodszych Klientów.

Bardzo dobrą opinią cieszą się także produkty kredytowe i pożyczkowe PKO Banku Polskiego. Choć formalności jest sporo i nie każdemu udaje się dostać kredyt czy pożyczkę w tym banku, to ci, którym uda się je dostać, bardzo cenią sobie obsługę Klienta oraz przejrzystość procesu spłaty kredytu/pożyczki.

Naszym zdaniem PKO Bank Polski jest bankiem wartym uwagi, szczególnie dla tych, którzy poszukują przede wszystkim stabilności i bezpieczeństwa swoich finansów.

Na co narzekają Klienci PKO BP?

Klienci, na co dzień współpracujący i korzystający z usług i produktów największego banku w Polsce w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci PKO BP narzekają na:

– ograniczone możliwości działania z poziomu bankowości elektronicznej,
– wąski wachlarz spraw możliwych do załatwienia przez infolinię,
– ograniczona możliwość wyboru wzorów kart płatniczych,
– kolejki numerkowe w placówkach,
– prowizja za wypłacanie gotówki w bankomatach,
– bardzo duże formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale,
– lepsza oferta dla nowych Klientów,
– problemy podczas składania wniosków kredyt przez Internet,
– częste odrzucanie wniosków kredytowych,
– nieopłacalne warunki kredytowe.

Z czego są zadowoleni Klienci PKO BP?

Z drugiej strony Klienci PKO BP dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z PKO BP. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci PKO BP są zadowoleni z:

– bardzo stabilnej pozycji banku na rynku finansowym,
– ofert promocyjnych dla nowych Klientów,
– możliwości założenia kont dla młodych,
– dużej liczby oddziałów dostosowanych do Klientów,
– przejrzystej bankowości internetowej,
– rozwiniętej pomocy technicznej,
– promocji skierowanych do nowych Klientów,
– rozbudowanej bankowości mobilnej IKO,
– szerokiej oferty produktów i usług,
– czasu pracy oddziałów.

PKO BP – podstawowe dane

Nazwa banku:PKO BP
Data powstania:8 lutego 1919
Kapitał zakładowy:1 250 000 000 zł
Siedziba:ul. Puławska 15
00-975 Warszawa
KRS:0000026438
REGON:016298263
NIP:525-000-77-38

Siedziba Banku:

PKO BP

ul. Puławska 15,
00-975 Warszawa


Adres korespondencyjny:

PKO BP

ul. Puławska 15,
00-975 Warszawa


OPINIE O PKO BP

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z PKO BP ? Podziel się swoją opinią.

Dodaj swoją opinię na temat PKO BP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Luiza
Luiza
2022-04-23 19:11:42

Super Bank. I wszystko Ok.

Emerytka
Emerytka
2021-04-15 08:00:21

obsługa klienta na najniższym poziomie, wysyłanie klienta w zaawansowanym wieku do oddziału terenowego w dobie pandemii. W trakcie rozmowy konsultantka podnosiła głos, zachowanie poniżej krytyki. Zamiast pomóc w rozwiązaniu problemu zaproponowała kredyt gotówkowy. NIE POLECAM

Leokadia Sękowska
Leokadia Sękowska
2021-03-26 13:59:25

Żdna infolinia ani stacjonarne telefony nie są u nich odbierane. Co to za chamstwo?

Jan Kochanowski
Jan Kochanowski
2021-03-26 13:57:53

bank dla naiwnych dziadków.

Jerzy Kozłowski
Jerzy Kozłowski
2020-12-03 17:11:54

Jesteście "zlodziejami "pobieracie 17.50 PLN, a inne banki 3 PLN. Nadto na przelewy czeka dewizowe czeka się po kilka dni.

Podobne artykuły

Stanisław Kasznica „Wąsowski” – nowa moneta od NBP
Bez kategorii
author
14 kwietnia 2019

Stanisław Kasznica „Wąsowski” – nowa moneta od NBP

Kredyt gotówkowy Nysa
Kredyty miasta
author
09 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Nysa

Nowe mobilne terminale w PKP Intercity
Bez kategorii
author
25 stycznia 2020

Nowe mobilne terminale w PKP Intercity

Moneta: Odkryj Polskę – Kopiec Wyzwolenia
Bez kategorii
author
07 listopada 2019

Moneta: Odkryj Polskę – Kopiec Wyzwolenia