PKO BP – opinie

PKO BP – opinie

Ocena klientów

4,05

Na podstawie 42 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

32 osób

Negatywne opinie

10 osoby

PKO BP - opinie Klientów

PKO Bank Polski jest najpopularniejszym i największym pod wieloma względami bankiem w Polsce. Instytucja cieszy się ponad stuletnią historią i tradycją, którym zaufały setki tysięcy Klientów w Polsce. PKO BP jest liderem w zakresie odnotowywanych co roku zysków, liczby obsługiwanych Klientów, czy rachunków bankowych. Poniżej przedstawiamy co PKO BP może zaoferować obecnym, jak i nowym Klientom, którzy poszukują najlepszego dla siebie banku.

W ofercie PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych znajdują się różnego rodzaju konta (w tym rachunek walutowy), karty i ubezpieczenie oraz kredyty i produkty oszczędnościowe. Oferta Banku jest bardzo szeroka, dlatego też najprawdopodobniej każdy Klient znajdzie w niej coś dla siebie. Opinie pokazują, że wiele osób jest zadowolonych z jakości usług banku.

Oferty kredytowe i pożyczkowe dostępne w PKO BP

PKO BP - podstawowe dane

Nazwa banku:PKO BP
Data powstania:8 lutego 1919
Kapitał zakładowy:1 250 000 000 zł
Siedziba:ul. Puławska 15
00-975 Warszawa
KRS:0000026438
REGON:016298263
NIP:525-000-77-38

Najważniejsze informacje dla Klientów

PKO BP przelewy przychodzące

PKO BP kod IBAN

PKO BP infolinia

Na co narzekają Klienci PKO BP?

Klienci, na co dzień współpracujący i korzystający z usług i produktów największego banku w Polsce w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Co wskazują Klienci PKO BP:

 • ograniczone możliwości działania z poziomu bankowości elektronicznej
 • wąski wachlarz spraw możliwych do załatwienia przez infolinię
 • ograniczona możliwość wyboru wzorów kart płatniczych
 • kolejki numerkowe w placówkach
 • prowizja za wypłacanie gotówki w bankomatach
 • bardzo duże formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale
 • lepsza oferta dla nowych Klientów
 • problemy podczas składania wniosków kredyt przez Internet
 • częste odrzucanie wniosków kredytowych
 • nieopłacalne warunki kredytowe

Z czego są zadowoleni Klienci PKO BP?

Z drugiej strony Klienci PKO BP dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z PKO BP. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci PKO BP są zadowoleni z:

 • bardzo stabilnej pozycji banku na rynku finansowym
 • ofert promocyjnych dla nowych Klientów
 • możliwości założenia kont dla młodych
 • dużej liczby oddziałów dostosowanych do Klientów
 • przejrzystej bankowości internetowej
 • rozwiniętej pomocy technicznej
 • promocji skierowanych do nowych Klientów
 • rozbudowanej bankowości mobilnej IKO
 • szerokiej oferty produktów i usług
 • czasu pracy oddziałów
 • obsługa w języku ukraińskim

Wymagania do kredytów i pożyczek w PKO BP

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Siedziba Banku PKO BP

Adres siedziby banku:

ul. Puławska 15

00-975 Warszawa

PKO BP - najważniejsze informacje

Historia banku PKO BP

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, czyli inaczej PKO Bank Polski, to największy bank uniwersalny w Polsce, który od 2004 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Instytucja powstała w 1919 roku, kiedy ówczesny nalicznik państwa, Józef Piłsudski, wydał dekret, na mocy którego utworzona została Pocztowa Kasa Oszczędności.

Niewiele czasu później siedzibę PKO BP utworzona przy ulicy Świętokrzyskiej 31/33 w Warszawie. Następnym krokiem było powstanie pierwszych lokalnych oddziałów w: Katowicach, Krakowie, Lwowie, Łodzi i Poznaniu. Pierwszym największym celem PKO było przemianowanie marki polskiej w polską złotówkę i wprowadzenie jej do obiegu.

W 1948 roku Rada Ministrów wydała dekret, na mocy którego Pocztowa Kasa Oszczędności zmieniła się w nowy bank państwowy – Powszechną Kasę Oszczędności. Kolejnym ważnym momentem dla instytucji był rok 1975 rok, kiedy włączono ją w struktury NBP. Ten etap trwał 12 lat. W 1987 roku po raz kolejny została autonomicznym bankiem.

Następnie na mocy rozporządzenia w 2000 roku kasa została przekształcona w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa pod nazwą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna. W 2004 roku Bank znalazł się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oferta PKO BP

Oferta PKO Banku Polskiego jest bardzo szeroka – znajdziemy w niej bogaty wybór kont osobistych – zarówno zwyczajne konta osobiste dla dorosłych, jak i konta walutowe oraz oszczędnościowe. PKO oferuje również, jako jeden z nielicznych banków, konto dla najmłodszych dzieci – PKO Konto Dziecka dla dzieci do 13 roku życia obsługiwane jest prawie na takich samych prawach, jak konto dla dorosłego. Dziecko otrzymuje nawet dostęp do aplikacji PKO Junior. W tym banku można zaciągnąć również kredyt hipoteczny, czyli uzyskać finansowanie na zakup nieruchomości.

Plusy i minusy PKO BP

+ rozwinięte metody płatności mobilnych
najstabilniejszy bank w kraju
+ możliwość skorzystania z oferty przez Internet
+ dostosowany do potrzeb Klienta pulpit bankowości elektronicznej
+ oddziały dostosowane do potrzeb Klientów
szeroka oferta produktów i usług
+ możliwość założenia konta dla dziecka
bank cieszący się bardzo dużym zaufaniem wśród Klientów
dobra komunikacja biura prasowego z Klientami
+ częste oferty promocyjne dla Klientów
+ ten bank wymieni zepsuty banknot

problematyczne zmiany w koncie przez bankowość elektroniczną
 natarczywe telefony od konsultantów
– brak możliwości załatwienia wielu spraw przez infolinię
 często problematyczni konsultanci
– częste opóźnienia w sesjach przelewów

PKO BP w liczbach

Z roku na rok liczba placówek i pracowników PKO BP się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o PKO BP:

– rok założenia instytucji – 1919 rok,
– liczba pracowników – 29 220 osób,
– liczba placówek – 1101 (I kwartał 2020 roku),
– wysokość aktywów – 348 000 000 000 złotych (2019 rok),
– zysk za 2019 roku – 4 030 000 złotych (netto),
– kapitał własny spółki PKO BP – 1 250 000 000 złotych.

Nasza opinia o PKO BP

PKO BP jest od lat bezsprzecznie najpopularniejszym bankiem w Polsce. Oczywiście po części popularność ta podyktowana jest tym, że jest to najstarszy bank w Polsce, a ponadto jest to bank z piękną historią sięgającą czasów Piłsudskiego (dla wielu osób, szczególnie starszego pokolenia, ma to bardzo duże znaczenie).

Rzadko można usłyszeć, by ktokolwiek powiedział, że PKO to najgorszy bank. W internecie można poczytać jednak nieco negatywnych opinii, z których wynika, że np.: “konsultantki banku źle powiedziały szczegóły jakiejś oferty”, “zachowanie pracowników banku wzbudziło wątpliwości” czy też “przez miesiąc miałam problemy z kontem trzy razy i nikt nie udzielił mi właściwej pomocy”, “nikt nie zwrócił uwagi na to, że z mojego konta w podejrzany sposób znikają pieniądze” albo “nienależnie pobrano opłaty z mojego konta”.

Nie sposób nie przyznać, że każda opinia to przydatna opinia, ale patrząc na to z innej strony, można powiedzieć, że w każdym banku mogą zdarzyć się tego rodzaju sporadyczne sytuacje. Ogólnie opinia tego banku jest na tyle dobra, a jego pozycja na tyle ugruntowana, że opisane powyżej problemy powinniśmy traktować jedynie jako anegdotyczne sytuacje.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

PKO to dobry bank o doskonałej i ugruntowanej pozycji wśród wszystkich banków w Polsce. Rok w rok zajmuje bardzo dobre miejsce w wielu rankingach i badaniach sprawdzających zadowolenie klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Tak, bank PKO jest w pełni bezpieczny, a bezpieczeństwo to gwarantuje przede wszystkim Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W razie problemów finansowych banku, to fundusz przejmuje wszystkich Klientów pod swoje skrzydła i wypłaca im należne pieniądze.

Zwykły doradca Klienta w banku PKO zarabia na rękę kwotę zbliżoną do minimalnej krajowej – takie dane można znaleźć w Internecie. Po aktualną ofertę pracy warto jednak zgłosić się do najbliższego oddziału banku i dowiedzieć się o zarobkach we własnym zakresie.

Konto osobiste w PKO BP może być zupełnie bezpłatne (np.: Konto za Zero), w którym prowadzenie rachunku kosztuje 0 zł i wpłaty i wypłaty z bankomatów są zupełnie bezpłatne.

Pracownicy PKO BP zostawiają różne opinie o swojej pracy. Opinie względem warunków pracy są raczej pozytywne. Dość negatywnie pracownicy wypowiadają się natomiast o wynagrodzeniu.

Zostaw swoją opinię o banku PKO BP

Bank PKO BP możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Kamila
Kamila
2023-01-16 18:09:05

Bank blokuje wypłatę pensji pracowniczej bez żadnej podstawy ani uzasadnienia. Sprawa aktualnie w konsultacji z Rzecznikiem Finansowym

Mayk
Mayk
2022-12-24 12:38:53

Bez nadxiejny bank Bardxo drogi Godzinę się czeka za nim dodzwonić się na infolinie

Porównaj