Bank z Grupy PKO BP najlepszym bankiem na Ukrainie

Bank z Grupy PKO BP najlepszym bankiem na Ukrainie

author
Patryk Byczek
24 lutego 2021

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że KredoBank, należący do Grupy PKO BP, odniósł zwycięstwo w rankingu banków zagranicznych, które działają na Ukrainie. Ranking organizowała agencja Klub Finansowy. Sprawdzamy szczegóły.

Bank z Grupy PKO BP z siedzibą we Lwowie zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Bank detaliczny”. Nagrodę przyznano za najwyższy wzrost wartości kredytów w UAH dla osób fizycznych w okresie od stycznia do listopada 2020 roku. Jest to już kolejne wyróżnienie dla KredoBanku w ostatnim czasie.

Ranking „Banki 2021 roku”

Ranking „Banki 2021 roku” przygotowany przez Klub Finansowy opracowano w oparciu o dane sprawozdawcze opublikowane przez Narodowy Bank Ukrainy. Najważniejsze wskaźniki, według których przyznawano miejsca w rankingu to:

– aktywa portfela depozytowego i kredytowego,
– dynamika wzrostu portfela kart płatniczych,
– jakość portfeli kredytowych,
– zyski.

W tegorocznej edycji rankingu nagrody wręczano w osobnych klasyfikacjach dla:

– banków z kapitałem państwowym,
– banków z prywatnym kapitałem ukraińskim,
– banków zagranicznych.

Przyznana nagroda jest efektem zmian i systematycznej pracy w obszarze biznesu detalicznego. W 2020 roku KredoBank uatrakcyjnił ofertę  kredytów samochodowych. W efekcie obserwowaliśmy wzrost portfela kredytów samochodowych do ponad 3 mld UAH, a kredytów hipotecznych do ponad 2 mld UAH.

– mówił cytowany w komunikacie Jacek Szugajew, prezes KredoBanku.

Wyróżnienia dla KredoBank

W 2020 roku KredoBank zdobył drugie miejsce w rankingu wiarygodności depozytów bankowych według agencji ratingowej „Standard-Rating”. Ponadto bank zwyciężył w kategorii „Dostępny kredyt (hipoteczny)” VIII Ukraińskiej Premii Budowlanej „Ibuild-2020”. Kolejnym osiągnięciem jest zajęcie pierwszego miejsca w kategorii „Kredyty w rachunku bieżącym”, drugiego miejsca w kategorii „Leasing” oraz trzeciego miejsca w kategorii „Kredyt hipoteczny” i „Kredyt samochodowy” (ranking „50 wiodących banków Ukrainy”).

Systematycznie budowana pozycja na ukraińskim rynku finansowym i dobre wyniki KredoBanku to efekt ciężkiej pracy naszych Koleżanek i Kolegów nad wdrażaniem ambitnej strategii spółki. Realizacja zysków i stabilny rozwój banku jako istotnego gracza na niełatwym zagranicznym rynku wpisuje się w koncepcje rozwoju międzynarodowego Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego .

– podkreśla Maks Kraczkowski, przewodniczący Rady Nadzorczej KredoBanku i wiceprezes PKO Banku Polskiego


PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/129424-kredobank-najlepszym-bankiem-detalicznym-na-ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Karta Dużej Rodziny 2019 – dla kogo?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
04 stycznia 2019

Karta Dużej Rodziny 2019 – dla kogo?

Pożyczki bez BIK Leżajsk
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
28 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Leżajsk

Na czym polega podatek węglowy?
Ekonomia
author
Halszka Gronek
12 października 2018

Na czym polega podatek węglowy?

Wałbrzych otrzymał 60 mln kredytu z EBI
Wpisy
author
Aneta Jankowska
08 września 2018

Wałbrzych otrzymał 60 mln kredytu z EBI

thumbnail
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
25 maja 2020

Darmowe konferencje o tarczy antykryzysowej

Porównaj