Bankowa Akcja Krwiodawstwa 2018

Bankowa Akcja Krwiodawstwa 2018

author
Halszka Gronek
12 czerwca 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Kategoria
Tegoroczna edycja Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa to aż 13 zbiórek zorganizowanych w 10 miastach Polski. Pierwsze z nich, ruszyły wraz z początkiem czerwca. Za sterami BAHK-u, jak co roku - PKO Banki Polski.

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa działa w Polsce już od 2009 roku. Idea programu jest prosta: PKO Bank Polski chce zachęcić wszystkich Polaków do niesienia pomocy bliskim. 
 

BAHK to nie tylko zbiórki krwi od wyjątkowych dawców – to przede wszystkim propagowanie idei krwiodawstwa i podnoszenie poziomu społecznej świadomości w temacie  wartości ludzkiej krwi.
 

Oddanie krwi to piękny gest. Nie jest bolesny i niczego nas nie kosztuje – a może uratować życie bliźniego. Dlatego właśnie pracownicy PKO  PB już kolejny rok z rzędu, pełni sił i mobilizacji, wychodzą do ludzi, by namawiać do oddania krwi w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. 
 


 

Akcja czas start!
Tegoroczna Akcja krwiodawcza zasięgiem przewyższa wszystkie poprzednie edycje. Już 6. czerwca ruszyła wielka, ogólnopolska zbiórka krwi. Pierwszym miastem, w jakim zagościli organizatorzy BAHK-u, była Warszawa.
 

W ciągu 2 czerwcowych tygodni organizatorzy Akcji odwiedzą aż 10 polskich miast: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawę oraz Wrocław, a także po raz pierwszy w historii BAHK-u – Racibórz i Rzeszów.
 

Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały specjalne upominki oraz atrakcje. Jedną z nich jest możliwość obejrzenia krwinek oraz tkanek od mikroskopem. By otrzymać wyjątkowe podarunki wystarczy oddać krew i przekazać prowadzącym Akcję odpowiedni certyfikat RCKiK.


 

Kiedy i gdzie?

Przygotowaliśmy zbiorczy harmonogram wszystkich, organizowanych w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, zbiórek krwi:

Dla kogo Akcja?
W Bankowej Akcji Honorowego krwiodawstwa udział może wziąć każdy, kto znajduje się w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat i waży więcej niż 50 kilogramów. Z pozostałymi wymogami, takimi jak brak wykonania w ostatnim czasie tatuażu, będzie można się zapoznać na miejscu zbiórki.
 

Jednorazowe dopuszcza się oddanie do 450 ml krwi. Odstęp pomiędzy każdym zabiegiem nie może być krótszy niż 8-12 tygodni (w zależności od kondycji zdrowotnej, płci i innych uwarunkowań). 
 

Na miejscu zbiórki przeprowadzane są także obowiązkowe dla uczestników badania krwi – dzięki temu jej pobranie oraz dalsze przekazanie będzie bezpieczne.
 

Wcześniejsze edycje
W roku 2017 krew oddało blisko 2000 osób, a dzięki ofiarności dawców PKO BP zebrał aż 830 litrów krwi. 
 

Choć wynik ten jest niezwykle pozytywny, organizatorzy liczą na coraz większe zaangażowanie społeczeństwa i chęć uczestniczenia w zbiórkach BAHK-u. 
 

W końcu cała Akcja jest dla nas – ludzi. A krew to niezwykły dar, którym warto się dzielić.

author
Halszka Gronek
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Czego nie może zająć komornik?

Komornik egzekwując należności wierzyciela, musi działać w granicach określonych prawem oraz wyrokiem sądu. Zakładając dobrą wolę komornika, warto samemu wiedzieć jakie dobra materialne i w jakich sytuacjach podlegają wyłączeniu z egzekucji komorniczej.

author
Patryk Byczek
17 grudnia 2012
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Inkubator Samsung – kto może skorzystać

Mimo że Warszawa i Kraków nadal pozostają głównymi ośrodkami startupowymi w Polsce, coraz więcej uwagi skupiają na sobie także inne regiony. W ubiegłym roku otwarto w Rzeszowie Inkubator Samsunga, dzięki któremu przedsiębiorcy z Podkarpacia mają szansę rozwijać swoje pomysły przy wsparciu ekspertów. Do końca roku podobna inwestycja powstanie w Lublinie. Samsung otwiera drugą tego typu placówkę w Polsce, której głównym obszarem zainteresowania będzie cyberbezpieczeństwo. 

author
Natalia Narloch
12 października 2018
Absolwentka International Business na SGH w Warszawie z dodatkowym wykształceniem na francuskich uczelniach biznesowych, SKEMA Business School oraz EDHEC Business School. Specjalistka w Deloitte.

Allianz Online

Allianz Online to miejsce dla wszystkich, którzy szukają produktów ubezpieczeniowych w Internecie. Klienci znajdą na nowej stronie popularne ubezpieczenia jak OC, AC, NNW czy ubezpieczenie szyb i ochronę prawną.

author
Aneta Jankowska
11 czerwca 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Unieważnienie kredytu we frankach – bezprecedensowy wyrok

Frankowiczka wygrała z bankiem - jej umowa kredytowa sprzed lat została oficjalnie unieważniona przez Sąd Apelacyjny w Warszawie. To pierwszy taki wyrok w Polsce.

author
Dominika Byczek
29 września 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Szybkie pożyczki Ostrów Mazowiecki

Chcesz otrzymać pożyczkę w Ostrowi Mazowieckiej? Sprawdź ranking z najlepszymi ofertami przez Internet. Maksymalnie możemy otrzymać nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Pieniądze dostępne są od ręki.

author
Aleksandra Gościnna
25 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Polskie startupy zebrały 75 mln zł finansowania

Polskie startupy zebrały w 2019 roku już około 75 mln zł. Jest to jednak dosyć słaby wynik w porównaniu do innych krajów. Wciąż mało popularny w Polsce sposób inwestycji w najnowsze technologie spodziewa się jednak swojego rozkwitu. Jak polskie startupy wypadają na tle reszty świata?

author
Alicja Hirsekorn
18 kwietnia 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Porównaj