Bankowa Akcja Krwiodawstwa 2018

Bankowa Akcja Krwiodawstwa 2018

author
Halszka Gronek
12 czerwca 2018
Tegoroczna edycja Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa to aż 13 zbiórek zorganizowanych w 10 miastach Polski. Pierwsze z nich, ruszyły wraz z początkiem czerwca. Za sterami BAHK-u, jak co roku - PKO Banki Polski.

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa działa w Polsce już od 2009 roku. Idea programu jest prosta: PKO Bank Polski chce zachęcić wszystkich Polaków do niesienia pomocy bliskim. 
 

BAHK to nie tylko zbiórki krwi od wyjątkowych dawców – to przede wszystkim propagowanie idei krwiodawstwa i podnoszenie poziomu społecznej świadomości w temacie  wartości ludzkiej krwi.
 

Oddanie krwi to piękny gest. Nie jest bolesny i niczego nas nie kosztuje – a może uratować życie bliźniego. Dlatego właśnie pracownicy PKO  PB już kolejny rok z rzędu, pełni sił i mobilizacji, wychodzą do ludzi, by namawiać do oddania krwi w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. 
 


 

Akcja czas start!
Tegoroczna Akcja krwiodawcza zasięgiem przewyższa wszystkie poprzednie edycje. Już 6. czerwca ruszyła wielka, ogólnopolska zbiórka krwi. Pierwszym miastem, w jakim zagościli organizatorzy BAHK-u, była Warszawa.
 

W ciągu 2 czerwcowych tygodni organizatorzy Akcji odwiedzą aż 10 polskich miast: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawę oraz Wrocław, a także po raz pierwszy w historii BAHK-u – Racibórz i Rzeszów.
 

Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały specjalne upominki oraz atrakcje. Jedną z nich jest możliwość obejrzenia krwinek oraz tkanek od mikroskopem. By otrzymać wyjątkowe podarunki wystarczy oddać krew i przekazać prowadzącym Akcję odpowiedni certyfikat RCKiK.


 

Kiedy i gdzie?

Przygotowaliśmy zbiorczy harmonogram wszystkich, organizowanych w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, zbiórek krwi:

Dla kogo Akcja?
W Bankowej Akcji Honorowego krwiodawstwa udział może wziąć każdy, kto znajduje się w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat i waży więcej niż 50 kilogramów. Z pozostałymi wymogami, takimi jak brak wykonania w ostatnim czasie tatuażu, będzie można się zapoznać na miejscu zbiórki.
 

Jednorazowe dopuszcza się oddanie do 450 ml krwi. Odstęp pomiędzy każdym zabiegiem nie może być krótszy niż 8-12 tygodni (w zależności od kondycji zdrowotnej, płci i innych uwarunkowań). 
 

Na miejscu zbiórki przeprowadzane są także obowiązkowe dla uczestników badania krwi – dzięki temu jej pobranie oraz dalsze przekazanie będzie bezpieczne.
 

Wcześniejsze edycje
W roku 2017 krew oddało blisko 2000 osób, a dzięki ofiarności dawców PKO BP zebrał aż 830 litrów krwi. 
 

Choć wynik ten jest niezwykle pozytywny, organizatorzy liczą na coraz większe zaangażowanie społeczeństwa i chęć uczestniczenia w zbiórkach BAHK-u. 
 

W końcu cała Akcja jest dla nas – ludzi. A krew to niezwykły dar, którym warto się dzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

UOKiK ukarał Bank Handlowy i Bank BPH
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
08 stycznia 2014

UOKiK ukarał Bank Handlowy i Bank BPH

PKO ostrzega przed nowym oszustwem
Wpisy
author
Patryk Byczek
28 lutego 2018

PKO ostrzega przed nowym oszustwem

Kredyt hipoteczny Olsztyn
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
02 listopada 2017

Kredyt hipoteczny Olsztyn

Możliwa lepsza ochrona jednoosobowych działalności
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
03 czerwca 2019

Możliwa lepsza ochrona jednoosobowych działalności

BZ WBK z wysokim zyskiem za 2017
Wpisy
author
Aneta Jankowska
02 lutego 2018

BZ WBK z wysokim zyskiem za 2017

Bank Pekao w Brzezinach
Oddziały
author
Patryk Byczek
24 lipca 2019

Bank Pekao w Brzezinach

Porównaj