BNP Paribas z nagrodami w konkursie Euromoney Awards of Excellence 2020

BNP Paribas z nagrodami w konkursie Euromoney Awards of Excellence 2020

author
Patryk Byczek
20 lipca 2020

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym o zdobyciu nagród w sześciu kategoriach tegorocznego konkursu Euromoney Awards of Excellence. Sprawdzamy szczegóły.

Kapituła wydarzenie uznała BNP Paribas za, między innymi:

najlepszy w Europie Zachodniej bank w obszarze odpowiedzialności biznesu (Western Europe’s Best Bank for Corporate Responsibility).
najlepszy w Europie Zachodniej bank inwestycyjny (Western Europe’s Best Investment Bank),
najlepszy w Europie Zachodniej bank finansujący (Western Europe’s Best Bank for Financing).

Jury konkursu doceniła również działania BNP Paribas na rynkach lokalnych:

– Belgium’s Best Investment Bank,
– France’s Best Investment Bank,
– Luxembourg’s Best Bank.

Organizatorem prestiżowego wydarzenia jest magazyn finansowy Euromoney.

Fakt, że jury konkursu doceniło odpowiedzialność społeczną Banku, jest także zasługa globalnego zaangażowania Grupy BNP Paribas w pomaganiu osobom i firmom poszkodowanym w trakcie epidemii koronawirusa. Grupa BNP Paribas przekazała łącznie 55 000 000 euro na walkę z negatywnymi skutkami koronawirusa wpływającymi na gospodarkę. Instytucja w bardzo aktywny sposób angażuje się także w inicjatywy w obszarze proekologicznym i równościowym. Mowa o na przykład wycofywaniu się z finansowania przedsiębiorstw, które wytwarzają energię z węgla.

Nagrody Euromoney Awards of Excellence przyznawane są bankom, które w najlepszy sposób wywiązują się ze zobowiązań wobec własnych Klientów, a także wykazują umiejętność dopasowania się do zmieniających się warunków rynkowych i wprowadzania kluczowych innowacji.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/542774/grupa-bnp-paribas-z-szescioma-nagrodami-w-miedzynarodowym-konkursie-euromoney-awards-of-excellence-2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Łapy
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
12 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Łapy

Amazon od października w Polsce ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
25 września 2017

Amazon od października w Polsce ?

Będzie podatek od seriali i filmów
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
30 kwietnia 2020

Będzie podatek od seriali i filmów

Aby poczuć się bezpiecznie potrzebujemy 8200 zł
Blog
author
Patryk Byczek
30 października 2018

Aby poczuć się bezpiecznie potrzebujemy 8200 zł

Velo Bank sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
Patryk Byczek
30 grudnia 2022

Velo Bank sesje przychodzące i wychodzące

Porównaj