Banku Millennium doceniony w raporcie FOB

Banku Millennium doceniony w raporcie FOB

author
Patryk Byczek
09 maja 2021

Bank Millennium poinformował w komunikacie prasowym, że dwadzieścia siedem działań instytucji realizowanych na rzecz społeczeństwa oraz środowiska naturalnego zostało docenionych w raportach „Odpowiedzialny Biznes w Polsce”, które publikuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Sprawdzamy szczegóły.

Działania realizowane przez Bank Millennium w 2020 roku i wyróżnione w raporcie to:

– programy #zostanwdomu oraz Edukacja finansowa przedszkolaków i ich rodziców online,
– przekazanie funduszy na pierwszy polski test na obecność COVID-19,
– utworzenie Funduszu wsparcia dla pracowników na wypadek zarażenia COVID-19.

Rok 2020 pokazał, jak istotna jest filozofia prowadzenia biznesu przy równoczesnej uważności na kwestie etyki, dbałości o klientów, pracowników, lokalną społeczność i środowisko. M.in. dlatego konsekwentnie realizowaliśmy programy charytatywne. Fundacja Banku Millennium i Bank wsparły finansowo Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, który opracował pierwszy polski test na obecność COVID-19, a na wypadek zarażenia koronawirusem, konieczności pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji, utworzyliśmy Specjalny Fundusz Wsparcia dla Pracowników.

– powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Bank Millennium księgowanie przelewów

Bank Millennium kontakt z bankiem

Bank Millennium – kod SWIFT, BIC, IBAN

[/sekcja-szara-logo]

Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Raport publikowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest największym w naszym kraju przeglądem CSR i zrównoważonego rozwoju. To zestawienie potwierdza mobilizację oraz zaangażowanie firm w walkę z trwającą w Polsce i na świecie pandemią COVID-19. Tegoroczna edycja raportu skupia w sobie 1958 przykładów dobrych polityk, które zgłosiło 225 firm. Warto wiedzieć, że na liczbę prawie dwóch tysięcy działań CSR składają się obecnie dwie grupy praktyk. Pierwszą z nich są nowe praktyki, czyli takie, które do raportu zgłoszono po raz pierwszy – było ich 1013. Druga grupa to praktyki długoletnie, czyli obecne już w poprzednich edycjach, lecz realizowane w roku ubiegłym – ich było 945.

Kryzys zdrowotny uświadomił nam jeszcze bardziej jak istotna jest edukacja finansowa, dlatego kontynuowaliśmy program edukacyjny „Finansowy Elementarz” aczkolwiek w zmienionej formule. W momencie pojawienia się COVID-19 podjęliśmy decyzję o przygotowaniu zdalnej formuły projektu, w tym produkcji nowoczesnych materiałów edukacyjnych online. Dotychczas istniejące 4 drukowane książeczki „Finansowego Elementarza” pojawiły się w formie zabawnych animowanych filmików dla dzieci na kanale YouTube Fundacji. We współpracy z dr Małgorzatą Chojak, mamą trójki dzieci i pracownikiem badawczo-dydaktycznym UMCS w Lublinie powstał, umieszczony online na stronie Fundacji, „Poradnik dla rodziców – Jak uczyć dzieci finansów” – o edukacji finansowej przedszkolaków. Nagraliśmy również cykl wywiadów video na tematy związane ze specyfiką edukacji finansowej dzieci w wieku przedszkolnym.

– mówiła cytowana w komunikacie Iwona Jarzębska, prezes Fundacji Banku Millennium.


Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 838 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej. Prezesem zarządu instytucji jest Joao Bras Jorge.


źródło: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=dobre-praktyki-banku-millennium-w-raporcie-forum-odpowiedzialnego-biznesu-07.05.2021&news_articleId=29828249

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Prezes ING Lease Przewodniczącą Komitetu Wykonawczego ZPL
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 czerwca 2020

Prezes ING Lease Przewodniczącą Komitetu Wykonawczego ZPL

Credit Agricole w Nowym Dworze Mazowieckim
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 lipca 2019

Credit Agricole w Nowym Dworze Mazowieckim

BNP Paribas oddziały w Stargardzie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Stargardzie

378 mln zł – zysk ING Banku Śląskiego w III kwartale
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
08 listopada 2018

378 mln zł – zysk ING Banku Śląskiego w III kwartale

Ile zarabia edytor?
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 września 2019

Ile zarabia edytor?

Przelewy bankowe w czasie Wielkanocy
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 kwietnia 2020

Przelewy bankowe w czasie Wielkanocy