Bezpłatna książka da dzieci od Fundacji mBank

Bezpłatna książka da dzieci od Fundacji mBank

author
Patryk Byczek
26 lutego 2020

Fundacja mBanku wydała kolejną książkę, lecz tym razem jest ona skierowana do rodziców i opiekunów najmłodszych dzieci. Adresaci książki dowiedzą się z niem w jaki sposób kształtować umiejętności matematyczne dzieci.

Bezpłatną książkę można w bardzo prosty sposób zamówić na stronie mjakmatematyka.pl. Osoby, które chcą nabyć wydawnictwo nie muszą być Klientami mBanku.

Matematyka w szkole, czy w domu?

Mówi się, że nauczenie dziecka matematyki jest zadaniem szkoły i nauczycieli, a nie rodziców. Dodatkowo panuje przekonanie, że niemowlaki są zbyt małe na opanowanie chociażby podstaw matematyki. Jak się okazuje są to błędne informacje. Profesor Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, autorytet w zakresie edukacji matematycznej dzieci, udowodniła w swoich badaniach, że okres przedszkolny wśród dzieci to najważniejszy moment, w którym można rozwijać i pobudzać zdolności wśród osób najmłodszych. Z badań Pani Profesor Gruszczyk-Kolczyńskiej wynika również, że kolejne lata przynoszą znacznie więcej problemów w tej dziedzinie. Jeden na pięciu pięciolatków, jeden na czterech sześciolatków oraz jeden na ośmiu siedmiolatków wykazują wybitne uzdolnienia matematyczne.

Przygotowana przez Fundację mBank książka „Dziecinnie prosta matematyka” daje możliwość uzupełnienia luki w edukacji matematycznej, a także wskrzesić w dzieciach zapał matematyczny w okresie, w którym może przynieść to najlepsze efekty. Ponadto książka dostarczy dorosłym wielu inspiracji do miłego i kreatywnego spędzenia czasu z dziećmi.

„Dziecinnie prosta matematyka”

Autorkami książki „Dziecinnie prosta matematyka” są:

psycholożka Monika Jędrzejewska,
nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Monika Jaworska,
nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Katarzyna Nawrocka-Skolimowska.

Tworząc książkę autorki opierały się głównie na własnym wieloletnim doświadczeniu w zakresie pracy z dziećmi. To właśnie dzięki temu autorki były w stanie zaproponować dorosłym aktywności niewymagające długotrwałych przygotowań i niegenerujące dodatkowych kosztów. Kreatywne zabawy są dostosowane do danych etapów rozwojowych dziecka oraz jego możliwości, czy preferencji. W wydawnictwie można znaleźć również bardzo dużo informacji z dziedziny psychologii rozwoju dziecka. Ponadto w książce znaleźć można treści obalające mity dotyczące czynności wykonywanych przez dzieci w domu w danym wieku.

Nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna. Nasza książka pokazuje, że dzięki odpowiednim zabawom można w bardzo prosty i naturalny sposób kształtować umiejętności matematyczne dzieci. Przygotować je na spotkanie ze szkołą, tak, aby nie zaczynały edukacji z negatywnym nastawieniem do matematyki. A w kolejnych latach mogły z łatwością korzystać z niej, aby uczyć się innych przedmiotów. Pamiętajmy bowiem, że matematyka to podstawa logicznego myślenia i podstawa do zrozumienia wielu innych nauk takich jak fizyka, informatyka, biologia czy chemia.

– mówiła cytowana w komunikacie Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku.

mBank i matematyka

mBank już w 2014 roku postawił na matematykę i od tego czasu wspiera edukację matematyczną. Książka „Dziecinnie prosta matematyka” jest drugim wydawnictwem przeznaczonym do użytku domowego. Pierwszą książką była „Matematyka jest wszędzie”, która okazała się bardzo gorącą pozycją. Rozdany nakład publikacji wyniósł blisko 100 000 sztuk. Nowa, darmowa książka jest dostępna na stronie mjakmatematyka.pl do końca marca 2020 roku lub do wyczerpania zapasów. Książkę można odebrać w dowolnej placówce mBanku.

mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.


źródło: https://pl.media.mbank.pl/87138-dziecinnie-prosta-matematyka-bezplatna-ksiazka-o-matematyce-dla-dzieci-do-6-roku-zycia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Sara Michalska
Sara Michalska
2020-04-09 15:53:42

Witam, chciałabym zamówić Państwa książkę “Dziecinnie prosta matematyka

Maria Domańska
Maria Domańska
2020-03-04 00:35:16

Witam, chciałabym zamówić Państwa książkę "Dziecinnie prosta matematyka" dla moich wnuków. Łączę wyrazy szacunku. Maria Domańska, 40-572 Katowice , ul. Z. Kossak-Szczuckiej 27 F

Podobne artykuły

SKOK Chmielewskiego Hajnówka
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
01 maja 2021

SKOK Chmielewskiego Hajnówka

NOTUS Finanse – oddział w Warszawie
Wpisy
author
Patryk Byczek
06 października 2018

NOTUS Finanse – oddział w Warszawie

Wymiar urlopu wypoczynkowego
Blog
author
Halszka Gronek
24 lutego 2020

Wymiar urlopu wypoczynkowego

Kredyt hipoteczny tylko w mBanku Hipotecznym
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
08 września 2016

Kredyt hipoteczny tylko w mBanku Hipotecznym

ING Bank Śląski w Wiśle
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Wiśle

Porównaj