BGŻ BNP Paribas wspiera edukację finansową

BGŻ BNP Paribas wspiera edukację finansową

author
Patryk Byczek
27 marca 2019

Łącznie sześćdziesięciu pracowników-wolontariuszy Banku BGŻ BNP Paribas przeprowadziło w ubiegłym roku trzysta czternaście lekcji dla młodzieży dotyczących finansów i przedsiębiorczości – wynika z danych piątej edycji projektu BAKCYL.

Projekt edukacyjny BAKCYL

W ramach projektu edukacyjnego wolontariusze BGŻ BNP Paribas, będący jednocześnie pracownikami instytucji, prowadzą zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Lekcje dotykają tematyki:

Twoje pieniądze,
Od oszczędzania do inwestowania,
Zasady bezpiecznego pożyczania.

Zajęcia dla szkół ponadpodstawowych dotyczą tematyki:

Rynki finansowe – zaufanie w biznesie,
Moje finansowanie – myślę przedsiębiorczo,
Mądre inwestowanie.

Lekcje stanowią kompendium wiedzy, którą powinien posiąść młody człowiek wchodzący w dorosłe życie.

European Money Week

Aktualnie trwa piąta edycja europejskiego projektu European Money Week, podczas której odbyły i będą odbywały się szczególne spotkania. Wysoko postawieni menedżerowie spotkają się z młodzieżą ze szkół, które uczestniczą w projekcie BAKCYL. Rozmowy będą dotyczyły finansów i przedsiębiorczości. Jednym z uczestników cyklu spotkań jest wiceprezes BGŻ BNP Paribas, Przemek Furlepa.

Świat idzie do przodu. Wiedza dostępna kiedyś na studiach – dzisiaj jest przekazywana niemal w szkole podstawowej. Idąc tym torem – uważamy, że edukację finansową należy rozpoczynać jak najwcześniej. Duża tu oczywiście rola rodziców, ale my, w ramach branży bankowej, rozumiemy też swoją społeczną misję w tym zakresie. Dzięki takim działaniom, jak Projekt BAKCYL, z jednej strony kształtujemy świadome i odpowiedzialne społeczeństwo, z drugiej dajemy młodym ludziom doskonały start do spełniania swoich marzeń w przyszłości. Wierzymy, że to zaprocentuje” – mówił cytowany w komunikacie wiceprezes BGŻ BNP Paribas.

Bakcyl

BAKCYL jest bardzo wyjątkową inicjatywą, ponieważ łączy ona konkurujące ze sobą na co dzień firmy. Program jest koalicją sektora bankowego, która ma wpłynąć na podnoszenie poziomu wiedzy praktycznej uczniów w zakresie finansów i ekonomicznego przygotowania do życia.

Projekt BAKCYL organizuje Związek Banków Polskich. Aktualnie uczestniczy w nim ponad 100 banków partnerskich, z czego 87 to banki spółdzielcze. BGŻ BNP Paribas w projekcie BAKCYL bierze udział od 2013 roku.

European Money Week

European Money Week organizuje Europejska Federacja Bankowa przy pomocy ponad dwudziestu krajowych asocjacji bankowych. Polskim koordynatorem wydarzenia jest Związek Banków Polskich. Priorytetową inicjatywą realizowaną w ramach wydarzenia jest Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, który w tym roku odbywa się 27 marca.

BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmieni swoją nazwę na BNP Paribas Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BGŻ BNP Paribas.


Źródło:

BGŻ BNP Paribas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

„Kup teraz, zapłać później” w Santander Consumer Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 kwietnia 2021

„Kup teraz, zapłać później” w Santander Consumer Banku

Kredyt konsolidacyjny Głogów
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
01 lutego 2022

Kredyt konsolidacyjny Głogów

Provema Credit – opinie
Firmy pożyczkowe
author
Dominika Sobieraj
26 października 2018

Provema Credit – opinie

ZUS oddział w Bydgoszczy
Oddziały
author
Patryk Byczek
24 sierpnia 2019

ZUS oddział w Bydgoszczy

Zdolność kredytowa – kalkulator
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
25 stycznia 2019

Zdolność kredytowa – kalkulator

BNP Paribas oddziały w Tarnobrzegu
Oddziały
author
Patryk Byczek
24 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Tarnobrzegu

Porównaj