Siemens Finance wdraża do swojej oferty pożyczki leasingowe online. Dzięki nowemu rozwiązaniu, Klienci mogą podjąć pożyczkę na sprzęt w wysokości do 200 000 złotych, całkowicie przez Internet. Pożyczka autoryzwoana jest za pomocą podpisu elektronicznego, który przeprowadza się za pomocą wiadomości SMS.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 03.09.2018
Udostępnij:

Jako pierwsza z oferty będzie mogła skorzystać branża medyczna. Firma jednak nie wyklucza w przyszłości udziału także innych branż w nowej ofercie.

Pożyczka leasingowa

Aż do tego momentu, podjęcie pożyczki leasingowej wymagało spotkania się z przedstawicielem danej firmy pożyczkowej lub kurierem, w celu podpisania umowy. Według statystyk, nawet 95% branży działa według tej metody. Wprowadzenie nowego rozwiązania, można powiedzieć, jest więc przełomowe. Weryfikacja podpisu elektronicznego za pomocą wiadomości SMS, aktywny adres e-mail oraz potwierdzenie kodu przesłanego wiadomością SMS wystarczą, aby podjąć do 200 000 złotych pożyczki, której przeznaczeniem będzie zakup sprzętu medycznego. Rozwiązanie jest o wiele lepsze od tradycyjnych, ponieważ nie są potrzebne e-podpisy, czy specjalne programy, a wyłącznie telefon komórkowy z aktywną kartą oraz przeglądarka internetowa. Proces pożyczkowy trwa kilka minut, a weryfikacja i przyznanie pożyczki do kilkudziesięciu minut.


 

Proces przyznawania pożyczki

Wszystkie oferowane przez Siemens Finance rozwiązania możliwe są dzięki systemowi, który dostarcza Autenti. To dzięki tej firmie Siemens Finance dołącza do instytucji, które w swojej ofercie posiadają pożyczki online. Kroki zbliżające firmę medyczną do pożyczki są bardzo proste. Na wskazany przez firmę medyczną adres mailowy trafia link do platformy Autenti. W linku załączona jest specjalnie przygotowana umowa, której nie można edytować. Umowę należy sprawdzić, a następnie wprowadzić do niej unikalny kod weryfikacyjny, który pożyczkobiorca otrzyma w wiadomości SMS. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy, wciskając odpowiednio przycisk „Podpisz”. W tym momencie dokumenty są odsyłane i podpisywane przez Siemens Finance.

Dostarczenie towaru

Po złożeniu wniosku i zweryfikowaniu go przez firmę pożyczkową, Siemens Finance sprawia dostępność towaru, o który ubiega się firma medyczna, u sprzedawcy. Jeżeli maszyna jest dostępna, a faktura została wystawiona, pieniądze z pożyczki trafiają bezpośrednio do sprzedającego. Kupowany sprzęt jest również zabezpieczeniem pożyczki.


 

Komentarze