BNP Paribas wspiera cały rok

BNP Paribas wspiera cały rok

author
Patryk Byczek
27 lutego 2020

BNP Paribas i jego pracownicy kolejny rok z rzędu włączają się w program indywidualnej filantropii „Wspieram cały rok”.  Każdy pojedynczy pracownik Banku może podjąć dobrowolną decyzję na comiesięczny odpis od premii na osobiście ustaloną kwotę. BNP Paribas przeznaczy środki zebrane w ten sposób na dwa wyznaczone cele.

Pierwszym z nich jest „Organizacja Roku” wybierana poprzez głosujących pracowników banku w każdym roku. Drugim celem jest program „Klasa” wspierający stypendystów. Ten cel jest autorskim przedsięwzięciem Fundacji BNP Paribas.

Największymi zaletami programu „Wspieram cały rok” są wygoda i prostota. Wokół nas jest mnóstwo ludzi chętnych by pomagać, ale często nie wiedzą, w jakie działania chcą i mogą się zaangażować. Oferujemy pracownikom Banku zarówno możliwość pomocy bezpośredniej – wymagającej fizycznego zaangażowania – w ramach programu wolontariatu pracowniczego, jak i zdalnej – tak jak w przypadku „Wspieram cały rok”.

– mówiła cytowana w oficjalnym komunikacie banku Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji BNP Paribas.

Tegoroczne cele

Za pomocą bankowego intranetu przeprowadzono głosowanie na tegoroczną Organizację Roku. W roku bieżącym, podobnie jak w roku 2019 pracownicy BNP Paribas zadecydowali, że wsparcie otrzyma Fundacja Onkologiczna Alivia. Zadaniem i główną misją fundacji jest udzielenie wsparcia finansowego oraz aktywizowanie o mobilizowanie osób chorych na nowotwór. Alivia swoją pomocą stara się wyszukiwać najlepszych placówek medycznych, lekarzy oraz terapii.

Bardzo się cieszę, że kolejny rok możemy współpracować z bankiem BNP Paribas i razem z jego pracownikami walczyć z rakiem – to dla nas wiele znaczy. Długofalowe, stałe wsparcie pozwala nam planować i efektywnie realizować nasze cele. Program “Wspieram cały rok” rozwija ideę biznesu odpowiedzialnego społecznie w najlepszej z możliwych form. Z doświadczenia wiemy, że moc tkwi w ludziach oraz ich solidarności. Dlatego jesteśmy wdzięczni za okazane zaufanie i chęć wsparcia chorych na nowotwory złośliwe. Razem dodajemy im odwagi!

– mówiła cytowana w komunikacie Banku Agata Polińska, wiceprezes Fundacji Alivia.

Drugim celem, na który wpłynie część zebranych pieniędzy dzięki programowi jest wsparcie stypendystów Klasy. Jego celem jest przede wszystkim wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów ze wsi i małych miasteczek. Każdego roku BNP Paribas zbiera grupę najzdolniejszych uczniów, którzy następnie otrzymują całkowite wsparcie finansowe podczas całego okresu nauki w jednym z pięciu renomowanych liceów w Polsce. Dodatkowo Bank przyznaje również stypendium finansowe przez okres pierwszego roku studiów. Obecnie instytucja wspiera 114 stypendystów. Rekrutacja do osiemnastej edycji programu Klasa trwa od 14 lutego do 15 kwietnia 2020 roku.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Trzebini
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
17 sierpnia 2019

PKO BP w Trzebini

IKO umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
27 lipca 2019

IKO umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej

Bank Spółdzielczy w Lubawa sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 września 2019

Bank Spółdzielczy w Lubawa sesje przychodzące i wychodzące

Konkurs: „ #BLIKchallenge” w Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 października 2019

Konkurs: „ #BLIKchallenge” w Alior Banku

Kredyt gotówkowy Staszów
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Staszów

Wskaźnik PMI – co to jest?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
05 marca 2020

Wskaźnik PMI – co to jest?

Porównaj