BNP Paribas wspiera spółkę CLIP Logistyka

BNP Paribas wspiera spółkę CLIP Logistyka

author
24 sierpnia 2021

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że przyszło mu pełnić rolę agenta kredytu w konsorcjum, które zdecydowało się przyznać spółce CLIP Logistyka finansowanie, którego łączna wartość wynosi 140 000 000 euro. Przygotowana umowa pozwoli wspieranej spółce na refinansowanie posiadanego już zadłużenia oraz będzie motorem do wykonywania dalszych inwestycji. Sprawdzamy szczegóły.
 
 

BNP Paribas to jeden z trzech banków, które uczestniczą w konsorcjum, a udział instytucji w finansowaniu kredytu wynosi aż 40%. Nowo podpisana umowa z CLIP Logistyka to kontynuacja współpracy między stronami.

Podpisanie kolejnej umowy z CLIP Logistyka potwierdza udaną relację opartą na wzajemnym zaufaniu. Powierzenie nam wiodącej roli w tej transakcji postrzegamy jako wyraz uznania dla naszego doświadczenia we wspieraniu inwestycji w rozwój spółek, których działalność wyróżnia się nie tylko w Polsce, ale także na ryku europejskim.

 mówił cytowany w komunikacie Łukasz Pobudejski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.

CLIP Logistyka

Spółka CLIP Logistyka trudni się wynajmem powierzchni magazynowych oraz logistyką kontraktową, która dodatkowo zapewnia usługi celne dla firm. Spółka posiada szósty, pod względem wielkości w Europie, park logistyczny, który tworzą magazyny wysokiego składowania oraz hale produkcyjne, zajmujące się produkcją między innymi:
– komponentów do budowy samochodów o łącznej powierzchni około 400 000 m2,
– place składowe o powierzchni około 360 000 m2.
CLIP Logistyka jest częścią holdingu CLIP Group, który zajmuje się prowadzeniem działalności logistycznej dotyczącej:
– magazynowania,
– transportu,
– usług towarzyszących.
Grupa zajmuje się na przykład organizacją transportu intermodalnego, a flota firmy to blisko 350 wagonów intermodalnych, które pozwalają na niezależne kreowanie nowych połączeń intermodalnych obsługiwanych przez wciąż unowocześniany, rozwijany, rozbudowywany, nowoczesny terminal kontenerowy. Grupa posiada również koncesje na obrót oraz sprzedać energii elektrycznej i gazu. Firma zajmuje się także dostarczaniem energii elektrycznej z własnych odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu minimalizuje koszty zakupu energii odbiorcom końcowym.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/688936/bank-bnp-paribas-agentem-kredytu-w-transakcji-finansowania-spolki-clip-logistyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Powstanie Orange Bank ?
Wpisy
author
28 maja 2018

Powstanie Orange Bank ?

Fundusz Mieszkań na Wynajem
Wpisy
author
12 marca 2014

Fundusz Mieszkań na Wynajem

Expander we Wrocławiu
Wpisy
author
27 stycznia 2015

Expander we Wrocławiu

„Pro-Zysk” na liście ostrzeżeń KNF
Ekonomia
author
10 sierpnia 2018

„Pro-Zysk” na liście ostrzeżeń KNF

Lombardy w Raciborzu
Lombardy
author
22 marca 2022

Lombardy w Raciborzu

Mieszkanie Plus w Zielonej Górze
Ekonomia
author
18 listopada 2017

Mieszkanie Plus w Zielonej Górze