BNP Paribas wspiera Tarczę Finansową PFR 2.0
BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że weźmie udział w Tarczy Finansowej PFR 2.0. Instytucja poprzez udostępnienie systemów bankowości elektronicznej szybko i bezpiecznie wesprze swoich Klientów w uzyskaniu dostępu do subwencji finansowych, które są oferowane firmom reprezentującym blisko 40 branż. Mowa o firmach, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z panującą zarówno w Polsce, jak i na świecie pandemią COVID-19.
Termin, na który zaplanowano rozpoczęcie składania wniosków z poziomu systemów GOonline oraz BiznesPl@net to połowa stycznia. Przed tym terminem program musi zdobyć notyfikację Komisji Europejskiej. Spodziewany termin tego wydarzenia to koniec grudnia.
Będąc w stałym kontakcie z Klientami, widzimy ich bieżącą sytuację i reagujemy, oferując różne formy pomocy – od finansowej, doradczej i merytorycznej, po ułatwienia proceduralne i technologiczne. Wspieramy Klientów od samego początku pandemii m.in. poprzez możliwość odroczenia spłaty rat w ramach moratoriów kredytowych, a także umożliwiając dostęp do wsparcia z funduszy PFR i BGK. Nasz udział w drugiej edycji Tarczy Finansowej PFR jest więc naturalny i oczywisty.
– mówił cytowany w komunikacie Jerzy Śledziewski, Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas, odpowiedzialny za Obszar Bankowości MSP i Bankowości Korporacyjnej.
Szacowana wartość pomocy skierowanej do mikro, małych i średnich firm wynosi około 10 000 000 000 złotych. Warto zaznaczyć, że program dotyczy także firm, które otrzymały wsparcie w ramach Tarczy 1.0.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Kto może starać się o Tarczę Finansową PFR 2.0
O finanse z Tarczy PFR 2.0 będą mogły starać się firmy, które działały w najbardziej dotkniętych pandemią branżach. Mowa o firmach, które w okresie kwiecień-grudzień bieżącego roku lub październik-grudzień bieżącego roku wykazały spadek obrotów o minimum 30% w porównaniu do tego samego okresu czasu w roku ubiegłym. Należy także wiedzieć, że:
– mikrofirmy zatrudniające od jednego do dziewięciu pracowników, których obrót lub suma bilansowa za rok ubiegły wynosiła do 2 000 000 euro, mogą uczyć na subwencję w wysokości 18 000 złotych lub 36 000 złotych na jednego zatrudnionego, w zależności od spadku obrotów firmy; maksymalna kwota wsparcia w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 wynosi 324 000 złotych,
– przedsiębiorstwa zatrudniające do dwustu czterdziestu dziewięciu pracowników, które osiągnęły obroty w roku ubiegłym wynoszące do 50 000 000 złotych, natomiast suma bilansowa za ten okres wynosiła mniej niż 43 000 000 złotych, otrzymają subwencję, której wysokość będzie zależna od prognozy kosztów i przychodów oraz straty brutto; maksymalna kwota wsparcia w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 wynosi 3 500 000 000 złotych; subwencja pokryje 70% strat.
Ponadto dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw przewidziano możliwość całkowitego umorzenia subwencji pochodzącej z Tarczy Finansowej 1.0.
BNP Paribas
BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.
Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.
źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/618718/bnp-paribas-bank-bnp-paribas-pomoze-w-dystrybucji-srodkow-dla-mikro-malych-i-srednich-firm-w-ramach-tarczy-finansowej-pfr-2-0
Dodaj komentarz