BNP Paribas wspiera zielone obligacje Cyfrowego Polsatu
Pierwszą emisję obligacji korporacyjnych, którą przeprowadził podmiot niefinansowy był Cyfrowy Polsat. BNP Paribas w tym przedsięwzięciu wcielił się w rolę współorganizatora oraz współprowadzącego księgę popytu emisji zielonych obligacji podmiotu.
Cyfrowy Polsat jest jednym z głównych podmiotów w polskim sektorze TMT, który wyemitował siedmioletnie obligacji serii C, których wartość osiąga 1 000 000 000 złotych. Pieniądze pozyskane z emisji będą przeznaczone na refinansowanie projektów spółki, które podnoszą jej efektywność energetyczną oraz zmniejszają ślad węglowy. Obligacje oznaczone serią C wyceniono na poziomie WIBOR6M+165pb. Oznacza to obniżenie kosztu finansowania spółki o 10pb względem emisji obligacji oznaczonych serią B o tym samym tenorze wyemitowanych w kwietniu ubiegłego roku.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
W trybie emisji publicznej, która była wyłączona z obowiązku sporządzenia prospektu, obligacje oferowano tylko inwestorom kwalifikacyjnym. Nabywcy obligacji to krajowi i krajowi inwestorzy instytucjonalny, w skład których wchodziły towarzystwa ubezpieczeniowe, banki oraz fundusze inwestycyjne. Wśród inwestorów, który nabył 20% całej wartości emisji, znalazł się Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.
W lutym bieżącego roku obligacje wprowadzono do obrotu w alternatywnym systemie Catalyst, który poprowadziła warszawska Giełda Papierów Wartościowych. Cyfrowy Polsat jest pierwszą w historii spółką niereprezentującą sektor finansowy, która zdecydowała się wyemitować na polskim rynku zielone obligacje. Emisji obligacji nadano certyfikat zgodności z Green Bond Principles 2018, który poświadczyła firma ekspercka Sustainalytics.
BNP Paribas
BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.
Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.
źródło: http://media.bnpparibas.pl/pr/487681/bank-bnp-paribas-wspolorganizatorem-zielonych-obligacji-cyfrowego-polsatu
Dodaj komentarz