BNP Paribas z nagrodami w konkursie Golden Arrow

BNP Paribas z nagrodami w konkursie Golden Arrow

author
Patryk Byczek
29 czerwca 2020

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że w tegorocznej edycji konkursu Golden Arrow instytucja zdobyła złote statuetki w kategoriach: Sztuczna inteligencja, Kampania zintegrowana BtoC oraz Experiential marketing – event marketing.

Ponadto jury konkursu wręczyło BNP Paribas nagrodę specjalną za długofalowe, autentyczne zaangażowanie społeczne widoczne w wielu wymiarach działalności. Instytucja została także wyróżniona za:

– kampanię „Ty jesteś zmianą, a my bankiem zmieniającego się świata”,
– akcję „Podaj Zmianę”.

Łączenie efektywności komunikacyjnej ze społeczną odpowiedzialnością to jest nasz cel, a zdobycie trzech zwycięskich statuetek Golden Arrow oraz nagrody specjalnej tylko potwierdza skuteczną realizację obranego przez nas kierunku. Bardzo się cieszę, że pracując w „banku zmieniającego się świata” możemy poprzez nasze działania wcielać w życie niestandardowe i nowatorskie pomysły, w których szczególnie ważny jest aspekt społeczny. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie całego zespołu, z którym mam przyjemność pracować i to właśnie im należą się szczególne podziękowania.

– mówi Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas.

Nagrody Golden Arrow dla BNP Paribas

BNP Paribas zdobył nagrody w konkursie za następujące projekty:

– nagroda Golden Arrow w kategorii Sztuczna inteligencja za projekt „Dwie Arety”. BNP Paribas jest pierwszym bankiem w Polsce, który zdecydował się na wykorzystanie w kampanii technologii Deep Fake. W ramach współpracy instytucji z Aretą Szpurą, w swoich mediach społecznościowych aktywistka ekologiczna zaczęła zachwalać nadmierny konsumpcjonizm, używanie plastikowych słomek oraz brak segregacji odpadów. Cała akcja miała negatywny wydźwięk, ponieważ Areta Szpura uznawana jest za “twarz polskiej ekologii”, a w niedalekiej przeszłości wydała książkę „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”, a jeszcze wcześniej była inicjatorką akcji “Tu pijesz bez słomki”. Następnego dnia okazało się, że za pomocą technologii Deep Fake znajoma aktywistki przejęła jej profil w mediach społecznościowych;

– nagroda Golden Arrow w kategorii Kampania zintegrowana BtoC za program „Bank Zielonych Zmian”. Na początku drugiego kwartału ubiegłego roku BNP Paribas zainaugurował Program Bank Zielonych Zmian agregujący wszystkie działania Banku mające na celu wspieranie działań proklimatycznych. Program Bank Zielonych Zmian jest: wewnętrzną kampanią edukacyjną skierowaną do pracowników wszystkich obszarów instytucji, realnymi zmianami w funkcjonowaniu organizacji oraz rozwojem oferty proekologicznych produktów i usług;

– nagroda Golden Arrow w kategorii Experiential marketing – event marketing za akcję „Pociąg do Zmian”. Od czerwca do lipca ubiegłego roku w pociągach PKP Intercity udostępniono dla pasażerów mobilny punkt Banku, w którym można było skorzystać z warsztatów naukowych, lekcji języków, pokazów naukowych. Wydarzenie przygotowali partnerzy akcji: Centrum Nauki Kopernik, Fundacja Kosmos dla Dziewczynek, Fundacja Łąka, Fundacja Ocalenie.

Nagrody dodatkowe:

nagroda specjalna przyznana instytucji za autentyczne, długofalowe zaangażowanie społeczne widoczne w wielu obszarach działalności;

wyróżnienie w kategorii Kampania zintegrowana BtoC za kampanię „Ty jesteś zmianą, a my bankiem zmieniającego się świata”. Akcja przyczyniała się do pozycjonowania nowych produktów oraz globalnej marki BNP Paribas, czyli „Bank zmieniającego się świata”. Instytucja kolejny raz poruszała najważniejsze tematy społeczne;

wyróżnienie w kategorii Experiential marketing – event marketing za event „Podaj Zmianę”. BNP Paribas był organizatorem sztafetowego biegu charytatywnego w Polsce, który odbył się pod hasłem „Podaj zmianę – razem wybiegnijmy z depresji”. Start biegu miał miejsce na Kasprowym Wierchu, natomiast meta było zlokalizowana na Helu. Cały zebrany z biegu dochód przekazano Stowarzyszeniu Aktywnie Przeciwko Depresji.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/532287/bnp-paribas-rozbil-bank-nagrod-w-konkursie-golden-arrow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole w Sokołowie Podlaskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2019

Credit Agricole w Sokołowie Podlaskim

Ruszyła Europejska Rada Ochrony Danych
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
04 grudnia 2019

Ruszyła Europejska Rada Ochrony Danych

Seniorzy z coraz większymi długami
Blog
author
Aneta Jankowska
21 czerwca 2017

Seniorzy z coraz większymi długami

Darmowa pożyczka w Zaplo.pl do 10 000 zł
Pod Lupą
autor wpisu
Marek_Rutkowski
18 kwietnia 2016

Darmowa pożyczka w Zaplo.pl do 10 000 zł

Wszystko o Funduszu Korona
Wpisy
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
30 stycznia 2016

Wszystko o Funduszu Korona

Alior Bank w Milanówku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
14 lipca 2019

Alior Bank w Milanówku

Porównaj