BNP Paribas zawiesza spłatę rat kapitałowych kredytów inwestycyjnych

BNP Paribas zawiesza spłatę rat kapitałowych kredytów inwestycyjnych

author
Patryk Byczek
03 kwietnia 2020

BNP Paribas poinformował swoich Klientów w komunikacie prasowym o możliwości zawieszenia spłaty rat kapitałowych kredytów inwestycyjnych na trzy miesiące. Celem nowo wprowadzonej oferty jest zminimalizowanie negatywnych skutków jakie niesie za sobą epidemia koronawirusa w Polsce.

Bank kieruje nowe możliwości do sektora mikro, małych, średnich i dużych firm. Kredytobiorcy mogą składać konkretne wnioski online od 2 kwietnia 2020 roku.

Należy wiedzieć, że zawieszenie spłaty będzie skutkowało zwiększeniem wysokości przyszłych rat, które będzie musiał spłacić Klient, natomiast okres kredytowania nie ulegnie zmianie. BNP Paribas dopuszcza również inne rozwiązania, lecz te mogą być ustalane indywidualnie z kredytobiorcą.

Proste zawieszenie spłaty rat

Bank informuje, że skorzystanie z oferty nie wymaga od Klienta wychodzenia z domu, czy miejsca pracy. Wystarczy, że osoba zainteresowana skorzystaniem z oferty złoży odpowiedni wniosek z wykorzystaniem formularza, który dostępny jest u opiekuna kredytowego. Doradca wraz z Klientem przejdzie przez cały proces wypełniania wniosku, a także przeprowadzi ankietę, której celem jest badanie skutków oddziaływania epidemii na biznes prowadzony przez Klienta.

Wniosek trzeba złożyć przed terminem spłaty pierwszej z rat, które chce zawiesić Klient. Dokumenty będą weryfikowane indywidualnie, po czym bank poinformuje każdego o podjętej decyzji. Instytucja informuje także o przygotowaniu uproszczonej metody podpisania aneksu do umowy kredytowej.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/495675/bnp-paribas-pozwala-klientom-z-sektora-msp-i-duzym-firmom-zawiesic-splate-rat-kapitalowych-kredytow-inwestycyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile kosztuje życie studenta?
Blog
author
Aneta Jankowska
05 października 2016

Ile kosztuje życie studenta?

Coraz mniej bankomatów w Polsce
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
19 kwietnia 2019

Coraz mniej bankomatów w Polsce

Dyskryminacja płacowa w pracy – poradnik
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
14 września 2019

Dyskryminacja płacowa w pracy – poradnik

Prace nad podatkiem od detalistów w impasie
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
03 lipca 2019

Prace nad podatkiem od detalistów w impasie

thumbnail
Promocje pożyczkowe
author
Patryk Byczek
19 września 2021

Promocja: „Wrześniowa premia” w BNP Paribas

Inspektorat ZUS w Sochaczewie
Oddziały
author
Patryk Byczek
24 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Sochaczewie

Porównaj