BNP Paribas – zmiana w Radzie Nadzorczej

BNP Paribas – zmiana w Radzie Nadzorczej

author
Patryk Byczek
22 listopada 2019

Nastąpiły zmiany w zarządzie BNP Paribas. Sofia Merlo, która do tej pory była współzarządzającą BNP Paribas Wealth Management została powołana na członka Rady Nadzorczej Banku BNP Paribas. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Banku postanowiło, że Pani Merlo zajmie stanowisko do końca bieżącej pięcioletniej wspólnej kadencji członków Rady Nadzorczej.

W komunikacie prasowym BNP Paribas możemy przeczytać, że Sofia Merlo jest już trzecią kobietą w gronie Rady Nadzorczej Banku.

Sofia Merlo, w związku ze zdobytym doświadczeniem, jest zaangażowana także w promocję przedsiębiorczości kobiet we Francji i na świecie oraz w promocję polityki równościowej. Pani Merlo w 2015 roku we współpracy z Women Initiative Foundation przy Uniwersytecie Stanforda rozpoczęła działanie BNP Paribas Women Entrepreneur Program. Całe przedsięwzięcie pomaga kobietom przedsiębiorcom z całego świata. Na chwilę obecną BNP Paribas jest jednym z liderów wdrażania polityki różnorodności.

Nowy członek Rady Zarządu

Sofia Merlo jest absolwentką europejskiej szkoły biznesowej z kampusem w Paryżu – HEC Paris. Pani Merlo rozpoczęła swoją karierę zawodową w 1985 roku w Banku Paribas, gdzie zajmowała się opieką nad Klientami reprezentującymi duże przedsiębiorstwa. W kolejnych latach zajmowała stanowiska sprzedażowe i biznesowe. Była również dyrektorem oddziału, gdzie obsługiwała bankowość prywatną, stowarzyszenia i Klientów korporacyjnych.

W 1995 roku Sofia Merlo objęła stanowisko dyrektora do spraw rekrutacji w dziale personalnym. Pod koniec 1996 roku zajmowała już stanowisko dyrektora Centrum Obsługi Klientów Korporacyjnych w Bordeaux, gdzie reprezentowała bank w Akwitanii. Przed 2001 rokiem Sofia Merlo po raz kolejny pracowała w dziale personalnym. Na samym początku byłą menedżerem do spraw karier, natomiast w połowie 2004 roku została dyrektorem do spraw zarządzania karierami.

Od 2009 roku Merlo dyrektora do spraw sprzedaży w pełniła stanowisko French Private Bank. Awans w 2010 roku na dyrektora French Private Bank pozwolił jej dostać się na listę G100, czyli listę zespołu 100 najwyższych rangą członków kadry kierowniczej Grupy BNP Paribas. Na początku roku 2012 została nominowana na stanowisko współzarządzającej BNP Paribas Wealth Management.

Dodatkowo Sofia Merlo jest członkiem rad dyrektorów BNP Paribas Fortis, Linedata Services i BMCI Morocco. Od 2016 roku przynależy do Club XXIè Siècle, natomiast od początku zeszłego roku jest członkiem zarządu Club XXIè Siècle.

BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: http://media.bnpparibas.pl/pr/472510/zmiana-w-radzie-nadzorczej-banku-bnp-paribas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Brak abolicji składek w ZUS
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
07 maja 2019

Brak abolicji składek w ZUS

PKO BP w Brodnicy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
23 lipca 2019

PKO BP w Brodnicy

Vivus.pl udzielił już 4 mln pożyczek
Blog
autor wpisu
Maciej_Stanko
04 kwietnia 2016

Vivus.pl udzielił już 4 mln pożyczek

Ile kosztuje wiza do Wietnamu?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
25 maja 2019

Ile kosztuje wiza do Wietnamu?

Porównaj