Cyfrowy Polsat – opinie

Cyfrowy Polsat – opinie

author
Dominika Byczek
15 listopada 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Cyfrowy Polsat posiada ponad 3 miliony abonentów. Większość wydaje się być zadowolona z usług platformy. Jakie plusy i minusy najczęściej wskazują Klienci? Sprawdzamy opinie na temat Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat – opinie Klientów

Cyfrowy Polsat jest największą polską platformą satelitarną. Poza kanałami telewizyjnymi Cyfrowy Polsat udostępnia także inne usługi, np.: wypożyczanie filmów, telewizję online czy udostępnianie dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Co więcej – platforma Cyfrowego Polsatu należy do jednej z największych w Europie grup medialno-telekomunikacyjnych. Od 2008 roku po dziś dzień Cyfrowy Polsat jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

źródło: https://grupapolsat.pl/pl/nas/w-skrocie

Można śmiało powiedzieć, że nie ma w naszym kraju osoby, która nie spotkałaby się kiedyś chociażby z nazwą czy logo Cyfrowego Polsatu. Oferta jego jest tak duża, że jest on popularny w praktycznie każdym zakątku Polski.

Przejdź do opinii Klientów o Cyfrowym Polsacie i dodaj swoją.

Plusy i minusy Cyfrowego Polsatu

+ bardzo rozbudowana oferta
+ kompetentni doradcy Klienta na infolinii
+ dostępność ofert w całości online
+ także z dojazdem do Klienta
+ całodobowa obsługa
+ dużo promocji na start
+ intuicyjna strona internetowa
+ pomoc techniczna na wysokim poziomie
+ dużo stacjonarnych punktów sprzedaży


– długi czas oczekiwania na infolinii
– wysokie ceny filmów do wypożyczenia
– niepoprawne działanie dekodera w niesprzyjających warunkach pogodowych
– problemy z reklamacjami
– błędy oprogramowania w dekoderach
– częste zawieszenia przy oglądaniu telewizji
– niezgodność ofert z ulotek z ostateczną umową
– wysokie ceny abonamentów
– problemy ze zwrotem nadpłaty przy rozwiązaniu umowy

Historia Cyfrowego Polsatu

Historia Cyfrowego Polsatu, jak możemy przeczytać na stronie internetowej platformy, zaczyna się już w roku 1996, kiedy to zawiązana została spółka akcyjna pod nazwą Market S.A. Trzy lata później rozpoczęła się dostawa sygnału satelitarnego. Dopiero jednak lata 2000/2001 przyniosły zmianę nazwy z Market S.A. na tę, która jest już bardzo zbliżona do obowiązującej obecnie – Polsat Cyfrowy S.A. Wtedy też zawarte zostało porozumienie z Telewizją Polsat S.A.. Porozumienie to dotyczyło działalności płatnej cyfrowej platformy satelitarnej.

W roku 2003 Cyfrowy Polsat uzyskał koncesję na bezprzewodowe rozprowadzanie satelitarnych programów radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu mógł stać się niezależnym od nikogo operatorem. Rok później doszło to zmiany nazwy spółki na tę, która obowiązuje do dziś: Cyfrowy Polsat S.A.

Wkrótce spółka Cyfrowy Polsat S.A. połączyła się ze spółką Polsat Sp. z o.o i w wyniku tej fuzji przejęła znaczną większość dekoderów, dotychczas jedynie dzierżawionych od tej spółki. W 2006 roku Cyfrowy Polsat postanowił uniezależnić się jeszcze bardziej i stworzył nową spółkę, która miała zajmować się wyłącznie produkcją dekoderów (Cyfrowy Polsat Technology). Rok 2008 to wspomniany już wcześniej debiut Cyfrowego Polsatu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2009 roku natomiast uruchomiona została zupełnie nowa usługa: VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa Cyfrowego Polsatu. Szybko po tym wprowadzone zostają także usługi zintegrowane – od 2010 roku w ramach jednej umowy można było wykupić w Cyfrowym Polsacie telewizję, Internet i telefonię komórkową. W tym samym roku Cyfrowy Polsat wprowadził także na rynek pierwszy dekoder HD własnej produkcji.

2011 rok przyniósł Cyfrowemu Polsatowi przełom w kwestii Internetu – udało się wprowadzić sprzedaż usług LTE. W 2015 roku usługa ta została rozszerzona do częstotliwości 800 MHz (Cyfrowy Polsat był w tej kwestii pionierem na polskim rynku).

Po dziś dzień Cyfrowy Polsat wciąż się rozwija i dołącza do swojej oferty nowe kanały i nowe serwisy internetowe. Spod skrzydeł Cyfrowego Polsatu wychodzą także nowe jakości dekoderów.


Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 


Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 


Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Oferta Cyfrowego Polsatu

Oferta Cyfrowego Polsatu jest bardzo szeroka – znajdziemy w niej wszystkie podstawowe usługi, których możemy potrzebować, czyli telewizję, internet oraz telefonię. W każdym z tych aspektów Cyfrowy Polsat oferuje oczywiście różne opcje.

Bardzo często wybieranymi produktami Cyfrowego Polsatu są pakiety łączące usługi np.: telewizyjną z internetem albo wręcz integrujące telewizję, Internet i jeszcze telefonię komórkową. Dla Klientów decydujących się na skorzystanie z więcej niż jednej usługi Cyfrowy Polsat ma oczywiście spore promocje, dzięki czemu każda z usług ostatecznie kosztuje mniej niż wtedy, kiedy kupowana byłaby osobno.

W ofercie Cyfrowego Polsatu Klienci znajdą:

1. Internet

– w pakiecie 300GB na 24 miesiące,
– w pakiecie 120 GB na 24 miesiące,
– w pakiecie 200 GB na 24 miesiące,

2. Telefonię

– na abonament,
– na kartę,
– w wariancie MIX,

3. Telewizję

– telewizję internetową,
– telewizję satelitarną,
– telewizję kablową,

oraz liczne pakiety kilku usług łącznie.

Cyfrowy Polsat w liczbach

Z roku na rok Cyfrowy Polsat rozrasta się i wzrastają kluczowe dla niego dane statystyczne. Przedstawiamy najważniejsze liczby dla Grupy Polsat:

– rok założenia: 1996
– liczba Klientów: 5,6 mln
– liczba pracowników: 7100
– liczba świadczonych usług: 17,4 mln.

Na co narzekają Klienci Cyfrowego Polsatu?

Klienci Cyfrowego Polsatu narzekają przede wszystkim na to, że usługi nie są tak dobrej jakości, jaką obiecuje operator. Przykładowo – Internet nie osiąga deklarowanej w umowie prędkości, a dekodery, zamiast emitować sygnał telewizyjny, wciąż zacinają się i przerywają nadawanie.

Co więcej – wielu Klientów zwraca również uwagę na to, że działanie dekoderów telewizyjnych i Internetu jest zależne od warunków pogodowych. Przy sporej ulewie lub wietrznej pogodzie trudno o dobry sygnał telewizyjny.

Klienci Cyfrowego Polsatu skarżą się również na to, że oferta przedstawiana przez konsultantów na ulotkach czy podczas spotkań nie do końca zgadza się z tym, co ostatecznie zapisane jest w umowie. Na korzyść Cyfrowego Polsatu nie przemawiają także, zdaniem wielu Klientów, ceny usług, które od dłuższego czasu nie są zbyt konkurencyjne względem innych ofert dostępnych na rynku.

Z czego są zadowoleni Klienci Cyfrowego Polsatu?

Jest też jednak w usługach Cyfrowego Polsatu sporo pozytywnych aspektów. Klienci cenią sobie przede wszystkim to, że Cyfrowy Polsat sprzedaje praktycznie wszystkie produkty tego typu, których możemy potrzebować, a więc w jednym miejscu możemy zawrzeć umowę, która pozwoli nam obsługiwać nasz telefon, telewizję oraz Internet. To nie tylko niższe koszty, ale także wygoda, bo zamiast trzech faktur mamy do opłacenia tylko jedną.

Na korzyść Cyfrowego Polsatu przemawia także całodobowa obsługa na Infolinii. Klienci podkreślają, że doradcy w większości są bardzo kompetentni i pomocni i potrafią realnie wpłynąć na rozwiązanie problemu w czasie rzeczywistym. Cieszy także fakt, iż Cyfrowy Polsat posiada sporo punktów stacjonarnych, dzięki czemu również Klienci mniej obeznani z Internetem mogą skorzystać z ich usług.

Na pochwałę zasługuje także strona internetowa Cyfrowego Polsatu. Jest nie tylko nowoczesna, ale i bardzo przejrzysta i intuicyjna. Korzystanie z niej jest po prostu przyjemne i bardzo łatwo odszukać te rzeczy, które nas interesują.


Cyfrowy Polsat – siedziba:

Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa


Cyfrowy Polsat -adres korespondencyjny:

Cyfrowy Polsat S.A.
ul. Łubinowa 4a
03-878 Warszawa


Opinie o Cyfrowym Polsacie

Dodaj swoją opinię na temat Cyfrowego Polsatu.

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Cyfrowym Polsatem? Jesteś zadowolony lub niezadowolony ze świadczonych przez Cyfrowy Polsat usług? Podziel się swoją opinią.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

max s
max s
2023-05-15 14:16:03

Polsat był dobrą stacją ale się zaprzedał PiSowi

AWM
AWM
2023-03-28 20:14:12

Nie wiem jak jest w przypadku innymi opcjami oglądania TV jakie oferuje Polsat Box. Ja zdecydowałem się na CI Moduł i uważam że to bubel nad bublami. Jestem przekonany, że Polsat Box bardzo dobrze o tym wie... Co do CI Modułu- w internym tunerze telewizora, wyszukiwanie programów z pakietu było bardzo mozolne - powinny byc wgrane. Przełączanie trwa srednio 5 sek. czasami 8-10 sek. a czasami w ogóle program nie pojawią się, zamiast tego pojawia sie informacja, że programu nie ma w pakiecie - dziwne bo dzień wczesnie był. Tak często mam z programami sportowymi , szczegolnie Polsat Sport Fight. Natomiast, po zainstalowaniu Modułu w Dekoderze Techni Sat DIGIT HD8+ , wyszukiwanie poszczególnych programów w Tunerze tej rangi, nie byko aż tak mozolne. Jednak przełączenie kanalu trwa ... Najpierw przez 1-2 sek. obraz jest czarny, poczym pojawią się napis " program jest zakodowany ... " a dopiero po rozkodowaniu - następne 1-2 sek. pojawią się obraz. Gdyby lista programów z pakietu była zapisana w CI-Module, wiedziałby on - przynajmniej po jakimś czasie, że nie trzeba za każdym razem rozkodowywac. Mam skalę porównawczą, ponieważ w swoim czasie miałem HD+ z Niemiec na tym samym Tunerze - programy znajdujące się w pakiecie, pojawiły się automatycznie w liście faworytów a przelaczanie bylo plynne a przełączanie programów bylo plynne i bez jakichkolwiek zaburzenia czy ciągłego rozkodowywaniu każdego programu. Dlatego śmie twierdzić że CI Moduł Polsatu, to bubel.

hass
hass
2021-12-15 16:36:08

gnidy , rżną ludzi na kasę wg. wymyślonych przez siebie i dla siebie wewnętrznych praw ,lichwiarze

użytkownik
użytkownik
2021-05-11 07:21:00

To Jeden wielki szais codziennie wstaje włączam a tu wszystko już było nowy program to jak wygrana w lotto

Podobne artykuły

Vishing – na czym polega?

Uwaga na vishing – to wyłudzanie danych w trakcie rozmowy telefonicznej. Przed oszustwem ostrzegają największe banki w Polsce. Tłumaczymy, czym jest vishing i radzimy, jak go uniknąć.

author
Dominika Byczek
21 kwietnia 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Chińczycy wycofają się z Deutsche Banku

Jeden z czołowych akcjonariuszy Deutsche Banku, chiński konglomerat HNA, ma w zamiar sprzedać wszelkie posiadane udziały tejże instytucji. Takie media prasowe, jak Bloomberg czy The Wall Street Journal nieoficjalnie poinformowały, że HNA chce skupić się na własnej działalności.

author
Patryk Byczek
10 września 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Komornik Sądowy Mirosław Fiałkowski

Jeżeli nie spłacamy naszych zobowiązań, sprawa może trafić do Komornika Sądowego. Sprawdź co możesz zrobić, gdy zostanie wszczęta egzekucja komornicza.

author
Patryk Byczek
06 lipca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Komornik Sądowy Jan Staszewski

Obecnie w kraju funkcjonuje ponad 1300 komorników sądowych. Jednym z nich jest Jan Staszewski – komornik przy Sądzie Rejonowym Gdańsk Północ w Gdańsku.

author
Dominika Byczek
15 maja 2015
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Ile wynoszą emerytury od 1 marca ?

Od początku marca ponad 1,43 mln seniorów, którzy otrzymują najniższe świadczenia mogą cieszyć się podwyżką emerytur. Zostały one podniesione do 1000 zł brutto. Inni otrzymali dodatkowe kilka złotych więcej - od 10 do 18 zł.

author
Aneta Jankowska
06 marca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Santander Consumer Bank Piaseczno

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Piasecznie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
25 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Porównaj