Prezes PKO BP z nagrodą Byki i Niedźwiedzie

Prezes PKO BP z nagrodą Byki i Niedźwiedzie

author
Patryk Byczek
22 marca 2019

Prezes zarządu PKO BP, Zbigniew Jagiełło odebrał nagrodę specjalną w kategorii „osobowość” podczas jubileuszu dwudziestopięciolecia „Parkietu”. Redakcja z trwającą ćwierć wieku tradycją doceniła dokonania zarówno prezesa PKO BP w branży finansowej, jak i samego banku.

Dodatkowo nagrodzono również Dom Maklerski PKO BP, który zwyciężył w kategorii Domy Maklerskie. O zwycięstwie przeważyły:

– bogata oferta usług dla wszystkich Klientów grup,
– wartość oraz liczba transakcji SPO i IPO na rynku kapitałowym.

Cytowany w komunikacie prezes zarządu PKO BP mówił, że: „PKO Bank Polski, w tym roku obchodzi 100-lecie działalności. Jest liderem bankowej ekstraklasy i cały czas szlifuje formę. Rok jubileuszowy bank rozpoczął w doskonałej formie. Już w 2018 roku zrealizował cele finansowe zaplanowane na rok 2020, jest najwyżej wycenianą spółką notowaną na GPW w Warszawie i jako jedyna polska firma wszedł do grona dużych spółek indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russel. Wykorzystujemy innowacyjne technologie, by na miarę obecnych wyzwań budować ekosystem nowoczesnych usług, daleko wykraczający poza tradycyjną bankowość. To nasze zadanie na kolejne lata”.


źródło grafiki: PKO BP

PKO BP na szycie bankowego rankingu

Jak podano w komunikacie, instytucja nabiera coraz większego rozwojowego tempa, co świadczy wysokość sumy bilansowej na koniec ubiegłego roku, która wyniosła ponad 324 000 000 000 złotych. Był to najwyższy wynik w historii PKO BP. Bank jest także liderem udziałów w rynku bankowości mobilnej, oszczędności i kredytów. Klienci PKO BP posiadają łącznie blisko 3 300 000 aktywnych aplikacji IKO.

Dodatkowo bank wspiera fintechy i start-upy organizując program akceleracji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. W roku ubiegłym bank jako technologiczny lider rynku ustanowił Operatora Chmury Krajowej, którego zadaniem będzie stymulowanie rozwoju innowacji w polskich przedsiębiorstwach, działając przy tym jako platforma prawna i technologiczna.

Dom Maklerski umacnia bank

Dom Maklerski PKO BP jest liderem na rynku pod względem wartości i liczby transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. W roku ubiegłym wartość obrotów zrealizowanych w DM PKO przekroczyła 33 000 000 000 złotych. Oznacza to 7,7% obrotów całego rynku.

Na pozycję lidera przekładają się również obligację, których blisko połowa całego rynku należy do Domu Maklerskiego PKO BP. Instytucja w roku ubiegłym zebrała najwyższe noty podczas Ogólnopolskiego Badania Inwestorów we wszystkich dziewięciu kategoriach, a między innymi w ktegoriach:

bezawaryjność i szybkość platformy internetowej,
funkcjonalność platformy informatycznej,
profesjonalizmu pracowników,
jakość analiz,
rekomendacji.

Dodatkowo DM PKO BP uzyskał tytuł Brokera Roku 2018 w podsumowaniu roku zorganizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych.

PKO BP

Bank jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w 2017 roku wyniósł ponad 3 104 000 000 złotych. złotych. Pod koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 1 042 000 000 złotych. W roku ubiegłym PKO BP odnotował 3 741 000 000 złotych skonsolidowanego zysku netto. Oznacza to wynik o 20,5% wyższy od wyniku odnotowanego w roku poprzednim. W 2018 roku roku bank posiadał łącznie 1155 oddziałów, z czego 1113 to oddziały detaliczne i 42 oddziały korporacyjne. Bank dysponuje ponadto 577 agencjami. Klienci PKO BP mogą korzystać z 3133 bankomatów oraz 1054 wpłatomatów. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


Źródło:

PKO BP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Biała Podlaska
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
18 listopada 2017

Kredyt samochodowy Biała Podlaska

Alior Bank w Chełmie Śląskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
25 czerwca 2019

Alior Bank w Chełmie Śląskim

BZ WBK inwestuje w bankowość mobilną
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
16 kwietnia 2013

BZ WBK inwestuje w bankowość mobilną

Wpłaty dobrowolne w czasie egzekucji
Porady
autor wpisu
Marek_Rutkowski
22 grudnia 2016

Wpłaty dobrowolne w czasie egzekucji

PKO Bank Polski partnerem wystawy „Jaki znak twój?”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 sierpnia 2020

PKO Bank Polski partnerem wystawy „Jaki znak twój?”

Porównaj