Przychody Poczty Polskiej w pierwszym półroczu bieżącego roku w segmencie sprzedaży wzrosły o 24%, względem roku poprzedniego. Głównym powodem tak dobrych wyników była sprzedaż ponad 1 500 000 sztuk książek oraz 12 000 000 egzemplarzy gazet w placówkach instytucji.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 29.08.2018
Udostępnij:

Na jakie produkty decydowali się Klienci Poczty Polskiej, korzystając z jej usług w placówkach fizycznych?

Sprzedaż w placówkach

Z danych wynika, że w pierwszej połowie bieżącego roku Klienci najczęściej decydowali się na zakup tygodników. Te zakupy stanowiło blisko połowę dokonanych transakcji z tego segmentu. Jeden na pięciu Klientów kupował gazety codzienne. Warto wspomnieć, że w placówkach PP można podejmować także pożyczki na czek GIRO.


 

Oferta PP

Jak podkreśla instytucja, kupno książek i gazet jest popularne głównie w mniejszych miastach. W komunikacie wskazano także, że to właśnie sprzedaż tych produktów ma bardzo pozytywnie wpłynąć na wzrost przychodu całkowitego w najbliższych latach. Poczta Polska regularnie szuka nowych rozwiązań, które pozwoliłyby na osiągnięcie jeszcze większych przychodów. Poza tym, w dalszym ciągu w placówkach prowadzona jest sprzedaż przedmiotów oraz usług paczkowych, listowych, bankowo-ubezpieczeniowych oraz logistycznych.


 

Komentarze