Strona główna Bez kategorii Citi Handlowy z tytułem „Market Leader”

Citi Handlowy z tytułem „Market Leader”

author
Patryk Byczek
25 stycznia 2021

Citi Handlowy poinformował w komunikacie prasowym, że bankowość transakcyjna instytucji kolejny raz zdobyła tytuł „Market Leader” w kategorii zarządzania środkami finansowymi klientów korporacyjnych w prestiżowym rankingu magazynu Euromoney za 2020 rok. Sprawdzamy szczegóły.

Citi Handlowy już siódmy raz z rzędu zdobył tytuł lidera rynku, lecz tym razem instytucja świętowała w szczególny sposób. Wszystko dlatego, ze zbiegło się ze ze 150. rocznicą powstania banku, w związku z którą instytucja postanowiła wesprzeć finansowo akcję #CisiBohaterowie. Działania akcji skupiają się między innymi na pomocy dla ratowników medycznych.

Pomoc dla medyków

Citi Handlowy ufundował przenośny ultrasonograf, który będzie częścią wyposażenia kamerki pogotowia ratunkowego. Sprzęt ułatwia precyzyjną diagnostykę w kierunku COVID-19 oraz, co najważniejsze, zwiększa szanse na przeżycie osób z obrażeniami wewnętrznymi. Mowa o blisko dwustu osobach dziennie, które potrzebują pomocy ratowników medycznych. Jest to już szóste tego typu urządzenie, które ufundował Citibank.

Tytuł lidera rynku, który otrzymaliśmy dzięki głosom klientów, to dla nas najważniejszy dowód uznania. Nieprzerwanie rozwijamy nasze usługi cash management oraz wdrażamy nowe cyfrowe rozwiązania, dzięki którym w tym wymagającym czasie możemy wspierać ich biznesy. To, że wszyscy mogliśmy bezpiecznie działać, to zasługa cichych bohaterów tego roku – służb medycznych. Aby wyrazić naszą wdzięczność, postanowiliśmy ufundować przenośny ultrasonograf, który posłuży do lepszej diagnozy COVID-19 i diagnostyki płuc.

– mówił cytowany w komunikacie Jim Foley, członek Zarządu Banku nadzorujący Sektor Bankowości Transakcyjnej Citi Handlowy

Citibank na bieżąco dygitalizuje i upraszcza procesy zarządzania finansami przez Klientów firmowych, opierając się na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych oraz globalnej ekspertyzie. W zeszłym roku bank uprościł między innymi:

– procesowanie dokumentacji wprowadzając podpis elektroniczny,
– integrację systemu finansowo-księgowego firmy z systemem banku i błyskawiczną realizację płatności za pomocą CitiConnect API.

Ponadto instytucja udostępniła szereg funkcji self-service w zakresie finansów firmy.


Citi Handlowy

Jest bankiem komercyjnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Od 1997 roku akcje instytucji notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na koniec IV kwartału ubiegłego roku bank odnotował 163 400 000 złotych zysku netto. Zysk za pierwszy kwartał roku bieżącego był trzy razy wyższy niż rok temu. Pod koniec trzeciego kwartału bank odnotował około 158 000 000 zysków netto. Prezesem zarządu jest Sławomir Sikora.


źródło: https://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press1/informacje-prasowe-2021_01_12.htm?cat=10195

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Horum Bank – nowy polski bank
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
25 maja 2018

Horum Bank – nowy polski bank

Kredyt konsolidacyjny w mBanku
Wpisy
author
Kordian_Spychalski
05 lipca 2014

Kredyt konsolidacyjny w mBanku

PKO BP w Mszanie Dolnej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
30 lipca 2019

PKO BP w Mszanie Dolnej

Alior Bank w Wągrowcu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 lipca 2019

Alior Bank w Wągrowcu

Alior Bank w Opolu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 czerwca 2019

Alior Bank w Opolu