Wiele osób chcących zaciągnąć pożyczkę online martwi się koniecznością wskazania rachunku bankowego. Przymus posiadania konta jest oczywiście mitem. Nie chcesz przelewu na konto? Wystarczy skorzystać z przelewu GIRO. Sprawdziliśmy, na czym polega to rozwiązanie.

Autor: Halszka Gronek
Dodano: 23.04.2018
Udostępnij:

Większość firm pożyczkowych, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek online, stosuje metodę przelewu weryfikacyjnego. Polega on na przesłaniu małej kwoty (najczęściej 1 gr lub 1 zł) na konto wskazane przez pożyczkodawcę.

Dzięki przelewowi firma potwierdza naszą tożsamość oraz ustala dane rachunku bankowego, na który przeleje kwotę pożyczki.

Dla wielu osób jednak taka formalność może stanowić znaczną przeszkodę. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych, które nie korzystają z żadnego konta bankowego. 

Problem ten dotyka także par czy małżeństw, które posiadają konto wspólne. Bywa tak, że jedno z nich nie chce, by drugie wiedziało o pożyczce – choćby w przypadku pożyczenia pieniędzy na prezent czy kosztowną niespodziankę. 


 

Jakie wyjście pozostaje takim osobom ?

Choć współcześnie prawie każdy korzysta z bankowości internetowa i mobilnej, istnieje sposób dla tych, którzy nie chcą korzystać z nowoczesnych form płatniczych – jest nim czek GIRO.

Sprawdź, gdzie otrzymasz pożyczki na czek GIRO.


 

Czek GIRO nie jest żadnym eksperymentalnym sposobem płatności. Jego historia sięga samych początków bankowości, gdy jeszcze nikt nie myślał o czymś takim, jak rachunek bankowy, a już na pewno – przelew mobilny.
 

Dzięki czekom GIRO wiele firm oferujących pozabankowe pożyczki pozwala na wypłacenie pożyczki klientom, którzy nie chcą lub nie mogą podawać numeru swojego konta bankowego. 
 

Czeki GIRO są także najszybszym sposobem otrzymywania pożyczki. Realizacja takiej transakcji przebiega niemal natychmiastowo, a Pożyczkobiorca nie musi czekać na zaksięgowanie i przesłanie pieniędzy między poszczególnymi kontami.
 


 

Czek GIRO można zrealizować zaraz po jego otrzymaniu wraz z wygenerowaniem umowy pożyczkowej przez parabank.

Podjęcie pieniędzy możliwe jest w każdym oddziale Poczty Polskiej oraz banku Pocztowego – oczywiście w czasie, gdy dane urzędy są otwarte.

By zrealizować czek GIRO należy okazać swój aktualny dowód osobisty oraz wygenerowany przez firmę pożyczkową druk czekowy.
 

Warto także dodać, iż skorzystanie z czeku GIRO zobowiązuje Pożyczkobiorcę do uiszczenia opłaty o wysokości 13 złotych. Jest to wartość opłaty, jaką pobiera Poczta w związku z realizacją czeku.

Ta jednorazowa dopłata doliczana zostaje zwykle do pierwszej raty danej pożyczki. 

Komentarze