Dawid Podsiadło twarzą Credit Agricole

Dawid Podsiadło twarzą Credit Agricole

author
Patryk Byczek
10 kwietnia 2018
„Cały bank dla Ciebie” to hasło kampanii reklamowej Credit Agricole, w której główną rolę odegrała topowa gwiazda polskiej muzyki. Dawid Podsiadło ma promować przede wszystkim unikatowość banku oraz przypomnieć największe zalety instytucji.

Za pooczynania związane z reklamą odpowiedzialne są firmy Cube Group (promocja w Internecie), Opus Film (produkcja spotów), Arena Media (planowanie i zakup mediów tradycyjnych), Performics (promocja w Internecie) oraz Just (autor koncepcji kreatywnej). 


 

Kampania
 

Kampania z udziałem muzyka zaczęła się na pierwszego kwietnia bieżącego roku i potrwa kolejne trzy miesiące. Reklamy będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć w:
 

  • telewizji – zostaną wyemitowane w sześćdziesięciu ośmiu kanałach telewizyjnych, 

  • radiu – zostaną wyemitowane w ponad dwustu kanałach radiowych,

  • Internecie

Przed muzykiem w reklamach banku Credit Agricole udział brały polska aktorka Karolina Gruszka oraz francuska aktorka Juliette Binoche. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat instytucja promowała się bez wsparcia znanych osób.

Warto zaznaczyć, że muzyk nie debiutuje w reklamie. Dawida Podsiadło mieliśmy już przyjemność oglądać w telewizji. Występował on na przykład w spotach dla firmy sieci komórkowej Play, oraz udzielał się także, wraz z Wojciechem „Sokołem” Sosnowskim – znanym polskim raperem, w kampanii whiskey Johnnie Walker.

Spoty reklamowe
 

W spocie obok Dawida Podsiadło swoja rolę odgrywa także pracowniczka banku Credit Agricole. Główny bohater wymienia różne oferty różnych banków, które nie przypadły mu do gustu, bo np. Nie planuje ślubu, czy nie posiada dzieci. Wnet miła i sympatyczna Pani pojawia się na planie reklamy i proponuje muzykowi, że wysłucha jego uwag i propozycji. 

Jędrzej Marciniak, wiceprezes Credit Agricole o kampanii mówi: „Tą kampanią odświeżamy wizerunek i podkreślamy unikalne cechy naszego banku. Wyróżnia nas to, że nie sprzedajemy po prostu produktów bankowych i ubezpieczeniowych, ale z uwagą słuchamy naszych klientów i doradzamy tylko takie rozwiązania, jakich naprawdę potrzebują. W ten sposób budujemy wartościowe i długoterminowe relacje”. 

Wiadomo także, że na kilku spotach w mediach współpraca między muzykiem a instytucją nie zakończy się. Dyrektor zarządzająca zintegrowaną komunikacją marketingową i korporacyjną banku, Barbara Pijanowska-Kuras podała do informacji, że przez najbliższe miesiące drogi Podsiadły i banku na pewno będą się krzyżować.


źródło grafiki: https://www.credit-agricole.pl/o-banku/aktualnosci/2018/credit-agricole-rozpoczyna-strategiczna-wspolprace-z-dawidem-podsiadlo

Artysta

Dawid Podsiadło to polski muzyk, który urodził się w Dąbrowie Górniczej w 1993 roku. W 2012 roku został zwycięzcą polskiej edycji programu X Factor. W roku kolejnym wydał swój debiutancki album pod tytułem „Comfort and Happiness”, który już w pierwszym tygodniu po premierze zajmował pierwsze miejsce na oficjalnej liście sprzedaży detalicznej Polskiego Związku Producentów Audio-Video (OLiS). Jest autorem wielu muzycznych hitów znanych na całą Polskę. Udział muzyka w spotach banku zwiastują jego powrót po ponad półtorarocznej przerwie.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ponowne skazanie komornika ze Szczytna
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
13 grudnia 2012

Ponowne skazanie komornika ze Szczytna

Jak złożyć reklamację w banku?
Poradnik
author
Dorota Cholewicka
06 sierpnia 2023

Jak złożyć reklamację w banku?

Nowy Prezes Alior Leasing
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 lutego 2021

Nowy Prezes Alior Leasing

Credit Agricole w Kościerzynie
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 lipca 2019

Credit Agricole w Kościerzynie

Frankowicze spłacają regularnie
Wpisy
author
Patryk Byczek
30 maja 2016

Frankowicze spłacają regularnie

7 mln Polaków bez konta w banku
Wpisy
author
Aneta Jankowska
19 grudnia 2016

7 mln Polaków bez konta w banku

Porównaj