Dobre praktyki ING Banku Śląskiego – raport FOB
ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym, że w najnowszym raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” znalazło się aż szesnaście zeszłorocznych i długoletnich dobrych praktyk ING. Autorem raportu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Sprawdzamy szczegóły.
Przygotowany raport jest podsumowaniem zaangażowania firm w naszym kraju na rzecz realizacji zasad odpowiedzialnego biznesu.
Raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”
Raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” przygotowywany i wydawany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zestawienie jest największym w naszym kraju przeglądałem działań społecznie odpowiedzialnego biznesu w konkretne roku. Tegoroczna edycja jest już dziewiętnastą edycją i skupia w sobie opisy praktyk 225 firm, które w poprzednim roku realizowały swoje działania. Liczba dobrych praktyk zgłoszona w 19. edycji Raportu wyniosłą 1958.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Dobre praktyki ING ujęte w raporcie
Wszystkie inicjatywy zawarte w raporcie zostały podzielone i uporządkowane według siedmiu obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, praktyki z zakresu pracy, środowisko, prawa człowieka, uczciwe praktyki operacyjne, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej, zagadnienia konsumenckie. W raporcie opublikowano następujące dobre praktyki ING Banku śląskiego (w odniesieniu do obszarów normy ISO 26000):
Praktyki z zakresu pracy:
– Program AED w ING – bezpieczeństwo w miejscu pracy,
– Program wellbeing w ING – work-life balance,
– Przedsięwzięcia COVID – wsparcie pracowników.
Środowisko:
– Działania GOZ – gospodarka w obiegu zamkniętym,
– Ecopolityka samochodowa – zrównoważony transport,
– Program Środowiskowy – programy prośrodowiskowe,
– Smart Home – edukacja ekologiczna.
Prawa człowieka:
– Why Differences Matter – edukacja.
Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej:
– Biegnij Warszawo (edycja wirtualna) – działania charytatywne i filantropia,
– COVID-19 – odpowiedzialność społeczna – działania charytatywne i filantropia,
– NOSPR AI – kultura i sztuka,
– Program Bakcyl – edukacja dzieci i młodzieży,
– Program ambasadorski na 16 uczelniach w całej Polsce – współpraca z uczelniami.
– Wyzwanie ING: #ing dla przedsiębiorczości – innowacje społeczne,
Zagadnienia konsumenckie:
– Akcja #zdalnidopomocy – dostępność produktów i usług,
– Program „Po prostu” – odpowiedzialny marketing.
ING Bank Śląski
Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.
źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/661286/dobre-praktyki-ing-w-odpowiedzialnym-biznesie-2020-raport-fob
Dodaj komentarz