Dzięki restrukturyzacji Pekao zaoszczędzi 100 mln zł

Dzięki restrukturyzacji Pekao zaoszczędzi 100 mln zł

author
Aneta Jankowska
13 kwietnia 2019

Bank Pekao poinformował, że planowana restrukturyzacja wygeneruje nawet do 100 mln oszczędności od przyszłego roku. Instytucja zakłada między innymi wprowadzenie nowego formatu swoich placówek.

Na początku miesiąca informowaliśmy o tym, że 25 kwietnia czekają nas zwolnienia grupowe w Pekao, którymi zostanie objętych około 6% wszystkich pracowników instytucji.

Jak podkreśla prezes banku, Michał Krupiński, planowana restrukturyzacja zatrudnienia przyniesie od 2019 roku do 100 mln zł rocznych oszczędności.

"

– Niedawno rozpoczęliśmy dynamiczne prace nad cyfrową transformacją Banku Pekao. Po kilkunastu miesiącach intensywnych działań nastawionych na innowacyjność, modernizację i efektywność możemy już porównywać się z największymi instytucjami finansowymi na świecie. Nie chcemy jednak na tym poprzestać. Zależy nam zarówno na zadowoleniu naszych obecnych klientów, jak i pozyskiwaniu nowych. Wierzymy, że wprowadzane innowacyjne rozwiązania odpowiedzą na zmieniające się potrzeby rynku i potwierdzą naszą mocną pozycję w polskim systemie bankowym – mówi Michał Krupiński, prezes zarządu Banku Pekao, w oficjalnym komunikacie.

Zgodnie z założoną strategią banku do 2020 roku, Pekao planuje wzrost zysku netto do ponad 3 mld zł, osiągnięcie wskaźnika ROE na poziomie 14% oraz ograniczenie wskaźnika kosztów do dochodów do mniej niż 40%.

Co więcej, Bank podkreśla, że nie planuje zamykać swoich oddziałów w przyszłym roku, jednak zamierza zmienić ich funkcjonowanie. Oddziały ograniczą obsługę gotówkową klientów, a placówki Pekao pojawią się w centrach handlowych i na uczelniach w formie mini-mobilnych punktów.

Część placówek banku zostanie przeniosiona w inne miejsca, aby ostatecznie było 200 miejsc, w których klienci będą mogli przyjść i dokonać wszelkich formalności związanych z bankowością.

Zmiany mają zostać wprowadzane stopniowo.

Zwolnienia grupowe

Zwolnienia grupowe mogą objąć do około 6% wszystkich obecnych pracowników, ale jak zapewnia Pekao, nie więcej niż 950 osób. Zmiana warunków zatrudnienia bejmie 620 pracowników.

Zwolnienia zaplanowano na okres od 25 kwietnia do 31 października 2019 roku.

"

Zarząd Banku Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna […] informuje, że w dniu 4 kwietnia 2019 roku, zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1969), podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zamiarem zarządu banku jest rozwiązanie umowy o pracę z maksymalnie 950 pracownikami banku oraz zmiana warunków zatrudnienia maksymalnie 620 pracownikom banku, w okresie od 25 kwietnia 2019 r. do 31 października 2019 r. – czytamy w komunikacie instytucji.

O Pekao

Bank Pekao S.A. powstał w 1929 roku. Jest polskim, międzynarodowym bankiem uniwersalnym, największym bankiem korporacyjnym i liderem segmentu private banking nad Wisłą.

Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów.  W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank zatrudnia aktualnie 15 000 osób.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i notowany w ramach indeksu WIG20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Zarobki Ukraińców w Polsce
Wpisy
author
Patryk Byczek
05 września 2018

Zarobki Ukraińców w Polsce

Alior Bank w Brzesku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 lipca 2019

Alior Bank w Brzesku

Credit Agricole w Suwałkach
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2019

Credit Agricole w Suwałkach

Pożyczki bez BIK Bielsko-Biała
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
16 maja 2022

Pożyczki bez BIK Bielsko-Biała

Zadłużenie czynszowe Polaków
Wpisy
author
Aneta Jankowska
16 kwietnia 2018

Zadłużenie czynszowe Polaków

Profi Credit w Łęcznej
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
10 listopada 2018

Profi Credit w Łęcznej

Porównaj