Usługa Qlips dostępna dla Klientów Banku Pekao

Usługa Qlips dostępna dla Klientów Banku Pekao

author
Patryk Byczek
10 czerwca 2020

Bank Pekao S.A. poinformował w najnowszym komunikacie prasowym o tym, że Klienci instytucji mają już swobodny dostęp do usługi Qlips, pozwalającej na bardzo szybkie i wygodne opłacanie faktur oraz domowych rachunków z poziomu bankowości internetowej Pekao24 oraz aplikacji mobilnej PeoPay.

Qlips jest efektem współpracy zawiązanej pomiędzy Krajową Izbą Rozliczeniową i Związkiem Banków Polskich. Chcąc ułatwić Klientom kontrolę płatności faktur oraz rachunków, Pekao wprowadził usługę do swojej bankowości elektronicznej: internetowej oraz mobilnej. Usługa Qlips pozwala na jeszcze prostsze i o wiele lepsze zarządzanie płatnościami. Klienci chcąc przejrzeć rachunki i faktury od swoich dostawców, muszą wyłącznie wyszukać ich nazwy na liście firm, które korzystają z usługi.

W kolejnym kroku Klient może zadecydować o płatności natychmiastowej – wystarczy zaakceptować rachunek, albo samodzielnie ustawić datę przelewu. Możliwa jest również opcja opłacania rachunków, która nie wymaga zaangażowania ze strony Klientów banku. Opłaty za rachunki od wybranych przez Użytkownika dostawców usług można realizować automatycznie. Należy wyłącznie aktywować takową funkcję oraz ustawić maksymalną kwotę płatności.

Jesteśmy bankiem stale rozwijającym się dla klientów. Do naszej bankowości internetowej i mobilnej regularnie wprowadzamy rozwiązania, które są maksymalnie funkcjonalne dla użytkowników. Wdrożenie usługi Qlips do zarządzania płatnościami jeszcze bardziej uprości codzienne bankowanie .

– mówił cytowany w komunikacie Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności z Banku Pekao S.A.

Ponadto usługa Qlips pozwala Klientom Banku Pekao – indywidualnym oraz firmowym, na bardzo wygodne opłacanie faktur za usługi masowe. Mowa o, na przykład, opłatach za:

– telefon,
– wodę,
– ubezpieczenie.

Do grona dostawców, którzy korzystają z usługi Qlips jest, między innymi, Orange. Usługa działa za pomocą systemu informatycznego, który utworzyła i obsługuje Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Qlips umożliwia opłacenie faktur i rachunków za pomocą jednego kliknięcia, bez konieczności wprowadzenia dodatkowych kodów czy haseł. W swojej bankowości elektronicznej klient znajdzie przygotowaną płatność za rachunek, którą wystarczy zaakceptować. Zebranie rachunków w Qlips pozwala rozliczyć je w jednym miejscu, bez potrzeby logowania się do stron poszczególnych dostawców usług. To bardzo wygodne i intuicyjne rozwiązanie.

– mówił cytowany w komunikacie Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/522476/klienci-banku-pekao-moga-juz-korzystac-z-uslugi-qlips

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Idea Bank w Olsztynie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 stycznia 2019

Idea Bank w Olsztynie

PKO BP w Golinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 sierpnia 2019

PKO BP w Golinie

Pożyczki bez BIK Nowa Ruda
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
15 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Nowa Ruda

PKO BP w Konopiskach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
16 września 2019

PKO BP w Konopiskach

Kredyt hipoteczny Człuchów
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
22 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Człuchów

Porównaj