Jeden z najpopularniejszych w Polsce sklepów internetowych otwiera się na nowe rozwiązania. Zalando.pl umożliwi swoim Klientom odbiór zamówionych przesyłek w sklepach sieci Żabka i Freshmarket.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 16.05.2018
Udostępnij:

Konsumenci mają prawie 5000 punktów, z których w dowolnym momencie (oczywiście w godzinach otwarcia placówek) będą mogli odebrać swoje paczki. To wyraźny sygnał w stronę branży e-commerce mówiący o tym, że tego typu sklepom nie brakuje niczego, żeby mogły pośredniczyć między dostawcą a adresatem.

O tym, że światowy sklep online oferujący ubrania i obuwie otiwera się na polskie sklepy, jako pierwszy poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl. 

DHL zastępuje FedEx

Przez bardzo długi okres czasu paczki zamawiane z Zalando były dostarczane przez sieć kurierów FedEx. Klienci jednak z powodu bardzo dużej ilości reklamacji składanych na usługi dostawcy oraz dostarczany towar, „wymusili” zmianę doręczyciela. Mniej więcej przed rokiem część zamówień przejął DHL, który realizuje również przekazywanie przesyłek sklepom Żabka i Freshmarket. 

Żabka pośrednikiem

Około tysiąc placówek sieci punktów Żabka i Freshmarket od wielu lat jest pośrednikiem między firmami kurierskimi, czy Pocztą Polską. To głównie dzięki temu wyżej wymienione sklepy mogą być otwarte w niedziele bez handlu, mając status placówek pocztowych.


 

Więcej punktów
 

Serwis wiadomoscihandlowe.pl informował także o tym Zalando, oprócz z Żabką i Freshmarketem, zaczęło współpracować także z:
 

  • Małpką,

  • Relay,

  • 1 Minute,

  • Shell,

  • Inmedio.

W tych punktach kurierzy DHL także będą mogli odbierać zwracane przesyłki. Nowe rozwiązania można w tych punktach wykorzystywać od 7 maja bieżącego roku.


 

Komentarze