Elektroniczny podpis przy umowie leasingowej

Elektroniczny podpis przy umowie leasingowej

author
16 maja 2020

BNP Paribas wdrożył nowoczesny proces zawierania umowy leasingu w salonie samochodowym. Od teraz podpis można złożyć elektronicznie, co jest warte uwagi nie tylko ze względu na obecną sytuację pandemiczną, ale także ze względu na możliwą oszczędność papieru przez brak konieczności drukowania umów w celu podpisania ich.

Umowy leasingowe w BNP Paribas z e-podpisem

Nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące technologię paperless pojawiło się w wybranych salonach dealerskich jedenastego maja 2020 roku. Dostawcą usługi elektronicznego podpisu jest Autenti, czyli polski fintech, który zajmuje się właśnie kwestiami zawierania umów zdalnie i autoryzowania dokumentów w formule online, także przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

“Wdrażamy narzędzie, które upraszcza procedurę zawarcia umowy leasingu. Kwalifikowany  podpis elektroniczny ma tę samą moc prawną co tradycyjny, gwarantuje bezpieczeństwo, a cały proces staje się znacznie szybszy. Nie trzeba zużywać papieru i przechowywać obszernej dokumentacji, co jest wygodniejsze dla dealera, klienta i leasingodawcy. – wskazuje cytowana w komunikacie bankowym Zuzanna Świętorzecka, odpowiedzialna po stronie Banku za digitalizację procesu zawierania umów leasingowych.

Elektroniczne podpisywanie dokumentów jest też korzystne z uwagi na obecne obostrzenia nakazujące nam minimalizować bezpośredni kontakt z drugą osobą. Dzięki takiemu podpisowi skrócona do minimum zostaje również sama wizyta w salonie dealerskim.

Dostępne także dla firm, które nie mają długoterminowych certyfikatów

Rozwiązanie wdrożone przez BNP Paribas jest o tyle innowacyjne, że zostały w nim zastosowane jednorazowe certyfikaty podpisu kwalifikowanego. Co to znaczy? “Dzięki temu umowę w postaci elektronicznej mogą zawrzeć również firmy, które nie posiadają długoterminowych certyfikatów, nie wiąże się to też z żadnymi dodatkowymi kosztami po stronie klienta” – tłumaczy Zuzanna Świętorzecka.

Jak zawrzeć umowę z elektronicznym podpisem?

Zawieranie umowy w ten sposób jest naprawdę proste. Podpisanie wniosku i umowy odbywa się w salonie, w którym bierzemy auto. Ważność podpisu jest potwierdzana poprzez jednorazowy kod SMS generowany przez aplikację Autenti, która jest zintegrowana z aplikacją bankową. Dokumenty do podpisywania są wcześniej wysyłane e-mailem.

“Jednorazowy certyfikat kwalifikowany wydawany jest przez współpracującą z Autenti firmę InfoCert, będącą zgodnie z europejskim rozporządzeniem eIDAS, dostawcą kwalifikowanych usług zaufania” – informuje BNP Paribas. Proces wydawania certyfikatu jest w 100% zdalny.

“Bank BNP Paribas po raz kolejny udowadnia, że „cyfrowa rewolucja” to nie tylko hasło, ale i bardzo konkretna, wymierna strategia realizacji innowacyjnych rozwiązań w Grupie, z pożytkiem dla klientów Banku. Umowa leasingowa to przykład dokumentu, który do tej pory dla swojej skuteczności, był podpisywany wyłącznie odręcznie na papierze.

Zmieniliśmy to, co czyni proces wyboru auta oraz podpisywania dokumentów leasingowych o wiele bardziej efektywnym, szybszym i wygodniejszym dla nabywców”wskazuje cytowany w komunikacie BNP Paribas Grzegorz Wójcik, CEO i założyciel Autenti.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm


Obecnie rozwiązanie Paperless będzie dostępne w czterech salonach dealerskich:

  • Warszawie,
  • Gliwicach,
  • Katowicach,
  • Bielsku-Białej.

Źródło:

https://media.bnpparibas.pl/pr/509884/paperless-w-pierwszych-salonach-samochodowych-bank-bnp-paribas-umozliwia-zawieranie-umowy-leasingu-podpisem-elektronicznym

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Braniewo
Kredyty miasta
author
14 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Braniewo

Ile kosztuje bilet do USA?
Bez kategorii
author
11 grudnia 2019

Ile kosztuje bilet do USA?

W 2021 roku spis ludności i mieszkań
Ekonomia
author
21 lipca 2018

W 2021 roku spis ludności i mieszkań

Tylko 54 proc. Polaków pojedzie w tym roku na wakacje
Bez kategorii
author
28 maja 2019

Tylko 54 proc. Polaków pojedzie w tym roku na wakacje

Ile kosztuje akademik w Sopocie?
Bez kategorii
author
04 września 2019

Ile kosztuje akademik w Sopocie?