ING Bank Śląski wyróżniony za Robo-dradcę Investo

ING Bank Śląski wyróżniony za Robo-dradcę Investo

author
Patryk Byczek
24 czerwca 2021

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o otrzymaniu wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu Gazety Bankowej „TechnoBiznes 2021” oraz konkursu „Najlepszy Bank 2021″. Sprawdzamy szczegóły.

W konkursie „TechnoBiznes 2021” ING został wyróżniony za usługę Robo-doradcy Investo. W tym zestawieniu doceniono zarówno instytucji, jak i firmy, które w ubiegłym roku dokonały spektakularnego wdrożenia w obszarze nowych technologii. Robo-dorardcę Investo wyróżniono w konkurencji „Lider”, w kategorii „Bankowość”. W konkursie „Najlepszy Bank” instytucja zajęła drugie miejsce.

Investo – czym jest?

Investo jest zautomatyzowaną usługą zajmującą się doradztwem inwestycyjnym w zakresie funduszy inwestycyjnych. Usługa wspiera osoby chcące inwestować, ale które jednocześnie nie mogą poświęcić temu zbyt wiele czasu. Robo-doradca Investo jest dostępy w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING. Ponadto Investo wystawia rekomendację kupna gotowego już portfela funduszy inwestycyjnych oraz realizuje podjętą przez Klienta decyzję o zakupie. W kolejnym etapie Investo czuwa nad utrzymaniem ryzyka portfela na poziomie początkowym, który został ustalony w oparciu o wynik ankiety inwestycyjnej. Fundusze inwestycyjne dla Investo dostarcza NN Investment Partners TFI.


Investo działa na podstawie czterech profili, w których proporcje funduszy w portfelu rozkładane są zgodnie z profilem inwestycyjnym klienta opracowanym na podstawie wyników ankiety inwestycyjnej. Robo-doradca Investo działa w oparciu o wyselekcjonowane dla tej usługi  fundusze NN Investment Partners TFI:
– NN Globalnej Dywersyfikacji,
– NN Indeks Obligacji,
– NN Krótkoterminowych Obligacji,
– NN Polski Odpowiedzialnego Inwestowania.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/675755/ing-na-podium-rankingu-odpowiedzialnych-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

KredytOK w Opolu
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
04 lutego 2017

KredytOK w Opolu

Provident w Gliwicach
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
06 sierpnia 2016

Provident w Gliwicach

Narodziny dziecka zgłosimy przez Internet
Wpisy
author
Aneta Jankowska
25 kwietnia 2017

Narodziny dziecka zgłosimy przez Internet

Będą kontrole i kary od sanepidu
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
10 sierpnia 2020

Będą kontrole i kary od sanepidu

easyJet kontakt – infolinia
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 września 2019

easyJet kontakt – infolinia

Kredyt samochodowy Będzin
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
18 listopada 2017

Kredyt samochodowy Będzin

Porównaj