Współpraca Eurobanku z Union Investment

Współpraca Eurobanku z Union Investment

author
Patryk Byczek
29 listopada 2018

Euro Bank i Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Union Investment połączyły siły. Konsekwencją wydarzeń jest dostępność nowej oferty w banku. Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z opcji oszczędzania w ramach III filaru, mogą liczyć na dodatkowe korzyści.

Mowa o braku podatku od zysków kapitałowych, czy też dodatkowych środków finansowych na emeryturę. Union Investment to jedno z najprężniej działających towarzystw funduszy inwestycyjnych, które działa na polskim rynku. Aktywa, którymi firma operowała pod koniec trzeciego kwartału przekraczały wartość 12 700 000 000 złotych.

Oszczędności na emeryturę

Z nowych możliwości Klienci Euro Banku mogą korzystać od 28 listopada 2018 roku. W placówkach bankowych dostępna jest już oferta, która pozwala na rozpoczęcie oszczędzania na emeryturę, dzięki Indywidualnym Kontom Emerytalnym i Indywidualnym Kontom Zabezpieczenia Emerytalnego. Dodatkowo ciekawostką jest fakt, że w 2017 roku, emerytalne konta Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Union Investment wyróżniono. Znalazły się one w rankingu „Rz” jako najkorzystniejsze rozwiązania na polskim rynku, w odniesieniu do TFI.

Świetlane rozwiązanie

Jak mówił dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej w Euro Banku, Arkadiusz Cempura, oszczędzanie pieniędzy na przyszłą emeryturę zyskuje coraz większą popularność. Polacy, którzy zaufali Union Investment, ulokowali w ramach IKE i IKZE blisko 10 000 000 000 złotych. Bank bardzo przychylnie patrzy na tego typu rozwiązanie, dlatego z wielką chęcią wprowadził je do swojej oferty.

Dyrektor Działu Sprzedaży Detalicznej w Union Investment TFI, Krzysztof Orlik stwierdził, że Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego to bardzo dobry wybór zarówno dla osób, które które zarabiają bardzo dobrze na etacie, jak i osób, które pracują w ramach samozatrudnienia. IKZE daje możliwość zgromadzenia sporego zapasu środków, które w razie potrzeby można wypłacić. Ponadto Olrik wskazał także na ulgi podatkowe, które w roku bieżącym wyniosły nieco ponad 1700 złotych. Niewątpliwie zaletą jest także praca pieniądza ulokowanego na koncie emerytalnym, która można przynieść dodatkowe zyski.

Oferta TFI Union Investment dostępna w Euro Banku

Opcje dostępne dla Klientów Euro Banku:

– po pierwsze, Euro Bank jest jedynie dystrybutorem produktów, a konta prowadzone są w ramach umowy podpisanej z Union Investment TFI
– po otwarciu konta, w ciągu 30 dni należy wpłacić minimum 1000 złotych (jako pierwsza wpłata), kolejne wpłaty nie mogą być niższe niż 100 złotych
– dostępne są cztery portfele, w ramach których można ulokować pieniądze: indywidualny, dynamiczny, bezpieczny i umiarkowany
– aby otworzyć konto, należy być osobą fizyczną, która ukończyła 16 lat
– właściciel IKE lub IKZE jest zwolniony z podatku od zysków kapitałowych
– wpłata środków na IKZE daje możliwość odpisania wpłat od podstawy opodatkowania w ramach rozliczenia PIT.

Wszelkie informacje na temat produktów Union Investment można znaleźć na stronie www.union-investment.pl.

Eurobank

Bank otworzono w 2003 roku. W roku ubiegłym w instytucji było otwartych 1 463 172 kont, z których czynnie korzystali Klienci banku. Z ubiegłorocznego raportu wynika, że we wszystkich 490 placówkach Eurobanku pracowało 2884 osób. Prawie trzy czwarte z nich to kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Straty firm na ubezpieczeniach wypadkowych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 czerwca 2019

Straty firm na ubezpieczeniach wypadkowych

Obsługa uczestników PPK już w oddziałach PKO BP
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
06 stycznia 2020

Obsługa uczestników PPK już w oddziałach PKO BP

Senat dokonał poprawek w nowelizacji e-sądu.
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
18 kwietnia 2013

Senat dokonał poprawek w nowelizacji e-sądu.

Szybka Gotówka – kolejna pożyczka
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
06 listopada 2019

Szybka Gotówka – kolejna pożyczka

Kredyt konsolidacyjny Olesno
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
18 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny Olesno

Konkurs w Filarum.pl
Blog
autor wpisu
Pawel-Zdunski
16 lutego 2016

Konkurs w Filarum.pl

Porównaj