Autopay obniży ceny za przejazdy autostradą

Autopay obniży ceny za przejazdy autostradą

author
Alicja Uzarowicz
09 grudnia 2019

Użytkownicy Autopay, czyli systemu płatności automatycznych, będą mieli możliwość przejeżdżania taniej przez autostradę A4 łączącą Katowice i Kraków. Promocja rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa przez co najmniej trzy pierwsze miesiące roku. Stalexport Autostrada Małopolska wprowadza dla tych osób preferencyjne stawki.

Kierowcy korzystający z Autopay, systemu płatności automatycznych, otrzymają możliwość tańszego przejeżdżania przez autostradę A4 Katowice-Kraków. Wybierając tę metodę płatności nie ma konieczności zatrzymywania się na bramkach, co znacznie ułatwi płynność ruchu na placach poboru opłat.

Widać wyraźnie zatem interes leżący po obu stronach promocji. Użytkownicy zyskają bowiem co najmniej trzy miesiące roku tańszych przejazdów przez tę autostradę. Z drugiej zaś strony podmiot odpowiedzialny za obsługę obiektu otrzymuje szansę na zmniejszenie zastojów i korków na tejże autostradzie.

"

Koncesjonariusz A4, Stalexport Autostrada Małopolska, wprowadza preferencyjne stawki za przejazd dla kierowców korzystających z płatności automatycznych. W ten sposób chce upłynnić ruch na placach poboru opłat

– napisano w komunikacie Blue Media, fintechu władającego Autopay.

Kierowcy z Autopay pojadą taniej A4

Co ciekawe, promocja dotyczyć będzie nie tylko kierowców, którzy korzystają z Autopay, ale również z elektronicznego poboru opłat A4Go oraxz Telepass. O jakich zniżkach w ogóle mowa? Zdecydowanie osoby przejeżdżające autostradą każdego dnia mocno odczują upusty przygotowane przez spółki.

Albowiem przejeżdżając autem osobowym przez tę autostradę zapłacimy 7 zł zamiast 10 zł. Opłata za pojazdy 2. oraz 3. kategorii będzie wynosić 17 zamiast 20 złotych, a ciężarówki zamiast 35 zł będą objęte opłatą 35 złotych. Czy takie zniżki zaprocentują wzrostem popularności automatycznych płatności?

Zależeć może na tym niewątpliwie fintechowi Blue Media i samemu Autopay – obecnie średnio tylko 4 proc. przejazdów opłacanych jest tą metodą. Zgodnie z danymi Blue Media na koniec października z tejże metody płatności korzystało już 170 tys. użytkowników, którzy rozliczyli w ten sposób ponad 900 tys. przejazdów.

Jak zacząć korzystać z Autopay?

Poza autostradą A4, z tego rodzaju automatycznych płatności korzystać mogą również kierowcy przejeżdżający przez autostradę A1. W jaki sposób kierowca może przejechać przez autostradę bez obowiązku zatrzymywania się na bramkach? Wystarczy w tym celu założyć konto na stronie internetowej albo w aplikacji Autopay.

Następnie należy wprowadzić do systemu dane pojazdów, których przejazdy przez autostradę chcemy opłacać – markę oraz numer rejestracyjny oraz dane karty płatniczej, którą będziemy płacić. Co ważne, może być to karta debetowa bądź kredytowa. Wtedy wystarczy przejechać przez bramki na autostradzie.

Nie ma bowiem konieczności posiadania przy sobie urządzenia, na którym zarejestrowaliśmy nasz pojazd – urządzenia znajdujące się przy bramkach odczytują tablicę rejestracyjną pojazdu i otwierają szlaban automatycznie. Jest to możliwe dzięki usłudze videotelling.

Poza osobną aplikacją Autopay, z usług podmiotu można skorzystać również z poziomu aplikacji mobilnej Banku Millennium. Jest to dobra wiadomość szczególnie dla tych klientów banku, którzy nie lubią mieć na smartfonie wielu różnych aplikacji. W przyszłości Blue Media zamierza rozszerzyć działanie Autopay również na systemy innych banków.


Źródła:
https://bluemedia.pl/pressroom/informacje-prasowe/korzystajac-z-autopay-zaplacisz-mniej-za-autostrade

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Flixbus w Polsce
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
28 grudnia 2017

Flixbus w Polsce

PKO BP w Białogardzie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
09 października 2019

PKO BP w Białogardzie

Biuro Terenowe ZUS w Proszowicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Proszowicach

PKO BP w Opatowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
30 września 2019

PKO BP w Opatowie

Alior Bank w Kórniku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
17 lipca 2019

Alior Bank w Kórniku

Bank Spółdzielczy w Reszlu sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 września 2019

Bank Spółdzielczy w Reszlu sesje przychodzące i wychodzące

Porównaj