Pożyczki z ratami tygodniowymi

Pożyczki z ratami tygodniowymi

Standardowo jesteśmy przyzwyczajeni, że pożyczkę musimy zwrócić po jednym lub kilku miesiącach albo spłata rozłożona jest na kilka lat. Na rynku są też jednak – choć wprawdzie nieliczne – oferty pożyczek z ratami tygodniowymi. Sprawdź, na czym polegają i gdzie ich szukać.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 18.05.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Pożyczki z ratami tygodniowymi - ranking

Pożyczki z ratami tygodniowymi – szczegóły oferty:

Rodzaj pożyczki: z ratami tygodniowymi
Kwota pożyczki: od 500 do 60 000 zł
Spłata: tygodniowe raty
Liczba rat: od 1 do 82
Wniosek przez Internet: tak
Wymagany wiek: 18 lat
Jakie firmy: Provident, Bocian Pożyczki
RRSO: od 9,59%

Spis treści:

 1. Pożyczki z ratami tygodniowymi - ranking
 2. Czym są pożyczki z ratami tygodniowymi?
 3. Dla kogo pożyczki z ratą tygodniową?
 4. Pożyczki z ratami tygodniowymi – wymagane dokumenty
 5. Ile rat tygodniowych obowiązuje w pożyczkach?
 6. Gdzie znajdziemy pożyczki z ratami tygodniowymi?
 7. Plusy i minusy rat tygodniowych
Zwiń spis treści

Czym są pożyczki z ratami tygodniowymi?

Pożyczki z ratami tygodniowymi to wyjątkowe oferty, w których spłata nie następuje – jak się do tego standardowo przyzwyczailiśmy – w ratach comiesięcznych, a w ratach spłacanych co tydzień. Zamiast dużej raty co miesiąc płacimy więc mniejsze raty co tydzień.

Poza tą drobną zmianą pożyczki z ratami tygodniowymi nie różnią się właściwie niczym od tradycyjnych pożyczek. Tak samo możemy korzystać z nich przez Internet, tak samo możemy uzyskać je w pełni online i nawet tak samo spłacamy wszystkie ich raty (z reguły odbywa się to przelewem).

Główną korzyścią wynikającą z wzięcia pożyczki z ratami tygodniowymi jest to, że raty tygodniowe są dużo lżejsze dla naszego portfela niż raty miesięczne. Minusem takiej pożyczki jest jednak to, że o spłacie pożyczki musimy pamiętać dużo częściej niż standardowo. Kolejne raty trzeba bezwzględnie uiszczać w każdym tygodniu.

Jest jednak spora grupa osób, dla których cotygodniowa spłata jest dużo łatwiejsza niż spłata comiesięczna. Szczególnie ulgę przy takiej pożyczce odczują osoby, które uzyskują zarobki wypłacane w formie dniówek lub tygodniówek. W takiej sytuacji nie muszą one gromadzić zarabianych pieniędzy przez cały miesiąc, tylko mogą regularnie uiszczać tygodniową ratę pożyczki, a dodatkowo jest to dużo lepsza alternatywa dla pożyczek prywatnych, których ogłoszenia znaleźć można w popularnych serwisach internetowych.

Dla kogo pożyczki z ratą tygodniową?

Pożyczki z ratami tygodniowymi dostępne są dla osób, które spełniają szereg poniższych warunków:

1) są pełnoletnie (są to więc pożyczki od 18 lat),

2) mają adres zamieszkania na terenie Polski,

3) mają polskie obywatelstwo,

4) mają dobrą historię kredytową (w przeciwnym wypadku pozostają pożyczki bez BIK),

5) posiadają stałe zarobki.

Uzyskiwanie regularnych zarobków konieczne jest nie tylko do tego, byśmy byli w stanie pożyczkę po prostu spłacić, ale też do tego, by firma pożyczkowa mogła wydać nam pozytywną decyzję kredytową. Przy jej wydawaniu brana jest bowiem pod uwagę zdolność kredytowa danej osoby.

Pożyczki z ratami tygodniowymi – wymagane dokumenty

Wszystkie pożyczki z naszego rankingu dostępne są w 100% przez Internet. Do złożenia wniosku online nie będziemy potrzebowali zbyt wielu dokumentów. Właściwie podstawowym i najważniejszym będzie dowód osobistymusi być on ważny i należeć do nas (nie można wnioskować o pożyczkę w czyimś imieniu). Z wykorzystaniem tego dokumentu możemy również zawnioskować o pożyczki na dowód.

Ponadto będziemy potrzebowali telefonu komórkowego, adresu e-mail oraz dobrego połączenia z Internetem. Przy tego typu pożyczkach raczej niepotrzebne będą nam zaświadczenia od pracodawcy o naszych zarobkach, dlatego zaliczamy je do pożyczek bez zaświadczeń.

Ile rat tygodniowych obowiązuje w pożyczkach?

Pytanie o to, w ilu ratach konkretnie możemy spłacić pożyczki z ratami tygodniowymi, nie jest takie proste, ponieważ nie ma tu właściwie jednej uniwersalnej odpowiedzi. Liczba jest może być bowiem różna w różnych ofertach – każda firma ma dowolność w kształtowaniu własnej oferty.

Pomiędzy firmami możemy dostrzec również różnicę polegającą na tym, że pożyczki z ratami tygodniowymi mogą być sprzedawane albo w wariancie na konkretną liczbę tygodni, albo w wariancie “od do”, kiedy konkretną liczbę tygodni wskazuje nam nie firma, a my sami.

Przykładem pożyczki, w której z góry określona jest liczba tygodniowych rat, w których możemy spłacić pożyczkę, jest Bocian Pożyczki. Tutaj pożyczkę możemy spłacić jedynie w:

 • 25 tygodni,
 • 35 tygodni,
 • 44 tygodnie.

Nie ma więc możliwości, że wybierzemy sobie samodzielnie np.: spłatę w okresie 30 tygodni. Mamy do wyboru tylko te liczby tygodni, które zaplanował nam pożyczkodawca.

Inaczej wygląda to chociażby w Providencie, który nie zakłada nam już w ofercie konkretnej liczby tygodniowych rat, a jedynie podaje minimalną i maksymalną liczbę tygodni (od 30 do 104 tygodni). Okres trwania pożyczki jest w tym wypadku elastyczny i dopasowany zarówno do naszych oczekiwań, jak i naszej zdolności kredytowej.

Jeżeli chcielibyśmy wziąć pożyczkę na okres dłuższy niż 104 tygodnie, musimy zdecydować się na którąś z pożyczek długoterminowych. Te jednak spłaca się już wyłącznie w ratach miesięcznych, a nie tygodniowych.

Gdzie znajdziemy pożyczki z ratami tygodniowymi?

Pożyczki na raty to finansowanie udzielane przez instytucje pożyczkowe. Wiele z nich oferuje jednak pożyczki długoterminowe, które spłacane są w ratach miesięcznych – tak jak ma to miejsce w przypadku ofert bankowych, np. kredytu konsolidacyjnego online. Na rynku dostępne są także pożyczki z ratami tygodniowymi. Obecnie jest mniej takich ofert, ale wciąż można takie znaleźć.

Aktualnie pożyczkę z tygodniowymi ratami oferuje na przykład firma Bocian Pożyczki. Pożyczyć można tam od 500 do 5000 zł. Spłata rozpoczyna się w ciągu 7 dni od uzyskania środków. Cały okres pożyczkowy natomiast może trwać od 35 do 52 tygodni. Klient ma możliwość samodzielnego ustalenia dnia tygodnia, w którym Doradca firmy będzie przyjeżdżał po udzielone środki. W Bocian Pożyczki uzyskać można bowiem pożyczki z dostawą do domu. W Providencie natomiast można skorzystać z oferty pożyczki na raty miesięczne lub tygodniowe – również z domową obsługą. Sprawdź również pożyczki dla zadłużonych.

Plusy i minusy rat tygodniowych

 • Wysoka kwota pożyczki
 • Minimum formalności
 • Niska rata
 • Elastyczne warunki finansowania
 • Jasne zasady
 • Bez wychodzenia z domu
 • Na dowolny cel
 • Możliwość wcześniejszej spłaty
 • Konieczność szybkiej spłaty
 • Krótki odstęp czasu między kolejnymi ratami
 • Mało dostępnych ofert

Niewielu Klientów firm pożyczkowych, decydując się na pożyczki ratalne, wybierają opcję spłaty jako raty tygodniowe. Pożyczki online, w których warunkiem udzielenia pożyczki jest spłata tygodniowa są w naszym kraju mało popularne. Prawdopodobnie głównie dlatego, że Polska nie należy do tych państw, które stosują tygodniowe wypłacanie pensji. Dlatego właśnie u nas udzielenie pożyczki ratalnej wiąże się z tym, że spłata pożyczonej kwoty następuje co miesiąc.

Wybierając pożyczkę przyjrzyjmy się całkowitej kwocie pożyczki. Jest to bardzo ważny aspekt każdego zobowiązania. Aby pożyczka na raty była nasza, musimy posiadać przede wszystkim dowód osobisty i konto bankowe. Firma przyznaje pożyczkę po po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej. Pamiętajmy, aby dotrzymywać umowy pożyczki i wszystkich zapisów.

Umowy pożyczki należy dotrzymywać szczególnie w przypadku spłaty rat wyznaczonych przez firmę pożyczkową. Należy wiedzieć, że warunkiem udzielenia pożyczki było właśnie zastrzeżenie terminowej spłaty. Pożyczka na raty jest o tyle wygodna, że nie musimy spłacać całej pożyczonej kwoty po kilkudziesięciu dniach. Takie zobowiązanie jest więc o wiele łatwiej spłacić.

Podsumowanie

 1. Pożyczki z ratami tygodniowymi dostępne są w firmach pożyczkowych.
 2. Do uzyskania finansowania nie potrzeba dostarczać żadnych specjalnych dokumentów.
 3. Przeważnie wystarczy tylko dowód osobisty.
 4. Finansowanie dostać można bez wychodzenia z domu – przez Internet.
 5. Pożyczki uzyskać mogą osoby pełnoletnie.
 6. Maksymalna kwota pożyczki to aż 60 000 zł.
 7. Czas spłaty rozłożyć można na od 1 do 82 rat.
 8. Częstsze raty są mniej odczuwalne dla naszego domowego budżetu, są bowiem niższe.
 9. Pożyczki z ratami tygodniowymi są dobrą alternatywą dla pożyczek ratalnych długoterminowych.
 10. Finansowanie uzyskać można także z dostawą do domu.
 11. Przyjrzyjmy się całkowitej kwocie pożyczki, ponieważ ten aspekt gra jedną z głównych ról w przypadku wybierania oferty.
author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Krynicy Zdroju

Santander Bank Polska jest drugim największym bankiem detalicznym w Polsce pod względem posiadanych aktywów. Jeden z oddziałów bankowych mieści się w Krynicy Zdroju. Sprawdzamy godziny otwarcia, ofertę placówki oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
26 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

BNP Paribas oddziały w Gryficach

Jeżeli szukasz informacji o oddziale banku BNP Paribas w Gryficach to sprawdź poniższe informacje. Znajdziesz tam adres, numer telefonu i szczegóły o ofercie dostępnej w Twoim mieście.

author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Lombardy w Starachowicach

Osoby mieszkające w Starachowicach mają dostęp do kilku placówek lombardowych w tym mieście. Sprawdź, jakie są ich aktualne godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz adresy.

author
Patryk Byczek
08 grudnia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja na koncie PeoPay KIDS w Pekao

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o promocji dla dzieci, dzięki której najmłodsi Klienci w wieku od 6 do 12 lat zyskają 5% na skarbonce oszczędnościowej wchodzącej w skład pakietu PeoPay KID. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
07 października 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Czy posiadanie dowodu osobistego jest obowiązkowe?

Dowód osobisty to dokument, który zawiera nasze najważniejsze dane. Pozwala nam swobodnie podróżować, nabywać produkty finansowe czy po prostu odebrać list na poczcie. Czy posiadanie tego dokumentu jest obowiązkowe?

author
Aneta Jankowska
30 stycznia 2024
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Bank Spółdzielczy w Chojnicach sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Chojnicach ? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Chojnice.

author
Patryk Byczek
16 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj