Coraz chętniej korzystamy z nowoczesnych form płatności. Santander Bank pozwala swoim klientom na testowanie nowych metod i jako pierwszy w Polsce wprowadził ofertę płatności mobilnych - Fitbit Pay. 

Autor: Aneta Jankowska
Dodano: 02.10.2018
Udostępnij:

Dyrektor departamentu produktów płatniczych i relacji z partnerami Błażej Mika, podkreślił w oficjalnym komunikacie Banku, że Polacy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych form płatności. W transakcjach cenimy sobie wygodę i szybkość.

Rozwiązania tego typu cieszą się coraz większą popularnością, dbamy więc o to, aby klientom oferować wszystkie dostępne na polskim rynku możliwości. Z płatności mobilnych kartami w II kwartale tego roku korzystało 228 tys. naszych klientów. Dlatego Santander Bank Polska, jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce, wprowadził do oferty mobilne płatności Fitbit Pay – wyjaśnił.

Fitbit – jak korzystać?

Niezbędny do płatności zbliżeniowych jest zegarek Fitbit wyposażony w technologię NFC oraz telefon (z oprogramowaniem Android w wersji minimum Kit Kat 4.4 lub iOS lub Microsoft z systemem Windows 10) z zainstalowaną aplikacją Fitbit.

Fitbit Pay działa podobnie jak Garmin Pay. Póki co, rozwiązanie dostępne jest na dwóch modelach zegarków: Ionic i Versa

Źródło: https://www.fitbit.com/home

Wszyscy klienci Santander Bank Polska, którzy dysponują odpowiednimi urządzeniami Fitbit, jak Fitbit Versa lub Fitbit Ionic mogą dodać kartę Visa lub Mastercard.

Wystarczy wprowadzić dane, czyli:

  • numer karty
  • datę ważności
  • kod CVV2

Następnie powinno się ustawić 4-cyfrowe hasło do aktywacji cyfrowego portfela oraz potwierdzić całą operację za pomocą kodu uwierzytelniającego przesłanego na numer telefonu, używanego do usługi 3D-Secure.

W komunikacie banku czytamy, że korzystając ze standardowej platformy do tokenizacji, dane karty użytkownika nigdy nie są ujawniane ani udostępniane sprzedawcom ani Fitbit. 

Ponadto chroniony kod PIN jest wybierany przez użytkownika podczas konfiguracji urządzenia, aby zapewnić dodatkową ochronę”.

To kolejna już rozwiązanie, które wprowadził Santander Bank obok Garmin Pay oraz HCE, Google Pay, Apple Pay i Blika. 

Więcej o Santander Bank Polska

Santander Bank Polska to dawniej Bank Zachodni WBK. Od 2011 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 132 mln klientów, w 13,7 tys. oddziałów, na 10 głównych rynkach świata, w tym m.in. w Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA, Chile, Brazylii, Argentynie i Meksyku. Grupa Santander to jedna z największych grup finansowych świata i największa instytucja finansowa w strefie euro pod względem kapitalizacji.

Komentarze