FlixBus wprowadza rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawowało się w PolskimBusie. Do tej pory pasażerowie zajmowali miejsca na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. To już historia. Od 16 maja miejsca w autokarze będą podlegały wcześniejszej rezerwacji.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 15.05.2018
Udostępnij:

Póki co, wprowadzone rozwiązanie obejmie tylko niektóre trasy oraz część foteli. Władze FlixBusa informują jednak, że docelowo, do końca bieżącego roku wszystkie nowe przepisy będą obowiązywały we wszystkich połączeniach i miejscach do siedzenie.

Rezerwacja miejsc

Początkowo FlixBus udostępni rezerwacje najchętniej wybieranych przez pasażerów miejsc (szare pola na infografice). Koszt wygody będzie wahał się od dwóch do piętnastu złotych, w zależności od długości pokonywanej trasy. Pola zielone to miejsca bezpłatne, dostępne dla wszystkich tych pasażerów, którzy nie zdążyli lub nie zdecydowali się zarezerwować miejsca w „szarej strafie”.


źródło grafiki: FlixBus

Brak rezerwacji miejsca

Firma do końca 2018 roku planuje wprowadzić konieczność rezerwowania miejsc na każdej trasie, która jest dostępna w ofercie FlixBusa. W przypadku, kiedy podczas kupowania biletu Klient nie wybierze interesującego go fotelu w autobusie, system sam, automatycznie przydzieli nam takie miejsce.

FlixBus

To firma oferująca przejazdy autokarowe na długich dystansach, między miastami lub między krajami. Powstała w 2013 roku. FlixBus realizuje około 250 000 przejazdów dziennie, kierując się do ponad 1700 wyznaczonych punktów, w 27 różnych krajach świata.

Komentarze (0)

Rezerwacja miejsc działa tylko w teorii. Kupując bilety doplacilismy do rezerwacji konkretnych miejsc. Numery rezerwacji zostały zmienione włącznie z rezerwacją miejsc, które zostały zamienione na darmowe.