Flixbus w Polsce

author
28 grudnia 2017
FlixBus i Polski Bus łączą siły i wstępują w strategiczne partnerstwo w Polsce. Już w połowie 2018 roku nie zobaczymy na ulicach czerwonych autokarów. Od teraz na wszystkich autokarach przewoźnika będzie widniało zielone logo FlixBusa. 

Flixbus ma się zająć unowocześnieniem technologicznym, stworzeniem nowoczesnej platformy sprzedaży oraz budowaniem marki. Obecny właściciel Polskiego Busa – Souter Holdings Poland – pozostanie formalnie w Polsce, ale będzie obsługiwał przewozy FlixBusa. Wszystkie autokary zostaną przemalowane na zielony kolor, a ich wyposażenie będzie musiało spełniać standardy FlixBusa. 


źródło grafiki: https://www.flixbus.pl/rozklad-jazdy-przystanek-autobusowy

Pasażerowie nie mają powodów do zmartwień 

FlixBus i Polski Bus zapewniają swoich Klientów, że zakupione dotychczas bilety nie stracą ważności. Ważne będą wsztystkie bilety kupione na stronie Polskiego Busa do czasu, gdy strona ta zostanie wygaszona. Od tego momentu obsługą pasażerów zajmie się w całości nowa platforma sprzedaży (już jako FlixBus). 

Co czeka parażerów we FlixBusie? 

  • W autokarach FlixBusa będzie więcej miejsca na nogi, niż w Polskim Busie. Stanie się to za sprawą odjęcia 6 foteli z każdego pojazdu. 

  • Dostęp do Internetu będzie darmowy na terenie całej Europy. 

  • Do zakupu biletów na dowolne przejazdy FlixBusa w Europie wystarczy jedna transakcja. 

  • Ceny biletów mają zaczynać się od 1 zł.

  • System sprzedaży biletów będzie dynamiczny. 

Czym jest FlixBus? 

Firma została założona w 2011 jako start-up młodych przedsiębiorców z Niemiec (Monachium). W podobnym czasie w Berlinie zaczął funkcjonować MeinFernbus. Spółki początkowo wspólnie organizowały przewozy autokarowe, a w końcu połączyły siły i od 2015 roku jest na rynku jedna marka – Flixbus

FlixBus szybko podbił niemiecki rynek przewozowy prześcigając nawet koleje dalekobieżne. Firma zdecydowała się zatem na zorganizowanie przewozów w całej Europie. Aktualnie niemiecki przewoźnik zatrzymuje się w 1400 miejscowościach w 26 krajach

FlixBus z Polskim Busem

Połączenie tych firm nie jest przypadkiem – już w 2016 roku firmy podpisały umowę o wzajemnej sprzedaży biletów autokarowych. Dzięki temu zabiegowi pasażerowie Polskiego Busa mogli kupić bilety na połączenia do 24 miast zachodnich w Niemczech, Holandii i Szwajcarii. Przystankiem startowym był w każdym przypadku Centralny Dworzec Autobusowy w Berlinie. 

FlixBus od lat stara się zdominować konkurentów we wszystkich europejskich krajach. W samych Niemczech firma ma 93% rynku przewozów autokarowych. FlixBus prowadzi już rozmowy z innymi pięcioma polskimi przewoźnikami – niedługo ruszają także negocjacje, których skutkiem może być, podobnie jak w przypadku Polskiego Busa, przejęcie firmy przez niemieckiego giganta. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Dariusz54
Dariusz54
2018-01-09 13:31:10

Myślę, że polskiemu busowi ta sytuacja może wyjść jedynie na dobre, zyska potężny motyw rozwojowy i silnego protektora, co zwiększy jego zasięg i kapitał, a to same plusy. Muszę na poważnie rozważyć skorzystanie z ich oferty, choć póki co w pełni zadowala mnie flota http://www.autokaryakord.pl/ z Warszawy, których polecam każdemu.

Podobne artykuły

Zgoda ogólna i zgoda indywidualna
Porady BIK
author
24 kwietnia 2013

Zgoda ogólna i zgoda indywidualna

Jak sklepy będą otwarte w majówkę?
Blog
author
27 kwietnia 2018

Jak sklepy będą otwarte w majówkę?

Kantor internetowy Idea Banku
Banki
author
06 października 2017

Kantor internetowy Idea Banku

Jak zrobić przelew do ZUS od 1 stycznia 2018?
Poradnik
author
03 stycznia 2018

Jak zrobić przelew do ZUS od 1 stycznia 2018?

Santander Bank Polska oferuje prywatne pakiety medyczne
Bez kategorii
author
07 maja 2021

Santander Bank Polska oferuje prywatne pakiety medyczne

Bank Pekao w Kudowie Zdroju
Oddziały
author
05 lipca 2019

Bank Pekao w Kudowie Zdroju