Projekt edukacyjny „Start w studia z Santander”

Projekt edukacyjny „Start w studia z Santander”

author
Patryk Byczek
07 sierpnia 2020

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że Santander Universidades wspólnie z Fundacją Santander wystartowały z projektem edukacyjnym pod hasłem „Start w studia z Santander”. Projekt skierowany jest do uczniów, które w ubiegłym roku szkolnym podchodzili do matury.

Program edukacyjny „Start w studia z Santander” ma na celu wspieranie młodych ludzi podczas wybierania właściwej dla siebie uczelni oraz w odnalezieniu się w rzeczywistości akademickiej.

Jak podaje World Economic Forum aż 65% dzisiejszych uczniów szkoły podstawowej będzie pracowało w zawodzie, który jeszcze nie istnieje. Rozumiemy więc, jak wiele niewiadomych stoi przed młodymi ludźmi i jak ciężko podjąć im tak ważną decyzję, jaką jest wybór kierunku studiów. Dla tegorocznych maturzystów był to podwójny egzamin dojrzałości, który wiązał się z dodatkowym stresem spowodowanym pandemią Covid-19. Dlatego Fundacja Santander postanowiła zaangażować się w projekt „Start w studia z Santander”, który ma ułatwić młodzieży wybór odpowiedniej ścieżki nauczania.

– mówiła cytowana w komunikacie Marzena Atkielska, Prezes Fundacji Santander Bank Polska.

Wybór nie jest prosty

Maturzyści zastanawiający się nad wyborem najlepszego dla siebie kierunku studiów muszą postawić przed sobą ważne pytania, między innymi:

– Czego oczekuje rynek pracy?
– Czy chcę spełnić swoje marzenia i poznać ciekawych ludzi, z którymi uda mi się stworzyć własny projekt?
– Czy chcę zdobyć wykształcenie, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy, czy bardziej mi zależy na realizacji pasji?
– Czy poza IT są jeszcze jakieś pożądane przez pracodawców branże?
– Jak wybrać studia, skoro świat tak szybko się zmienia? 

Santander Bank Polska wraz z Fundacją Santander, wychodząc na przeciw tegorocznym maturzystom, przygotował przewodnik, który ma pomóc przyszłym studentom w wyborze swojej studenckiej drogi. Przewodnik zawiera najważniejsze wskazówki i materiały promocyjne od uczelni, które współpracują z Santander Universidades w Polsce.

Na stronie internetowej programu edukacyjnego „Start w studia z Santander” – www. fundacja.santander.pl – tegoroczni maturzyści znajdą bardzo przydatne materiały, które prezentują możliwości kształcenia na wielu uczelniach w Polsce. Ponadto w na stronie programu znaleźć można informacje o o organizacjach studenckich, którymi warto się zainteresować.

Na stronie na bieżąco są również dodawane porady specjalistów HR, które będą dotyczyły:

– kompetencji przyszłości i umiejętnościach najbardziej pożądanych przez pracodawców,
– listy najciekawszych programów stypendialnych z instruktażem jak się o nie ubiegać,
– najważniejszych informacji o prawach studentów,
– rynku pracy.

Dobrze wiem jak trudno jest podjąć decyzję o wyborze uczelni, z którą młodzi ludzie będą budować swoją przyszłość, wchodzić w dorosłość. Staje się to tym trudniejsze, gdy nie można porozmawiać z przedstawicielami wybranego kierunku studiów, czy wejść za mury uczelni, by poczuć jej klimat. Od lat towarzyszymy studentom w ich pierwszych krokach na uczelni, dlatego i w tym roku chcemy ich wspierać. Bardzo się cieszę, że inicjatywa ta spotkała się z takim zainteresowaniem ze strony polskich uczelni i wspólnie możemy choć trochę ułatwić podjęcie decyzji przyszłym studentom.

– mówił cytowany w komunikacie Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/549929/santander-universidades-i-fundacja-santander-wystartowaly-z-projektem-edukacyjnym-start-w-studia-z-santander-dla-tegorocznych-maturzystow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Kartuzach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
25 września 2019

PKO BP w Kartuzach

Biuro paszportowe w Gliwicach
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
13 lipca 2022

Biuro paszportowe w Gliwicach

Promocja: „Wakacyjne konto” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 lipca 2020

Promocja: „Wakacyjne konto” w BNP Paribas

Ojcowska nauka finansów
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 czerwca 2019

Ojcowska nauka finansów

#dzieciwdomu – cykl wideo-porad dla rodziców od mBanku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2020

#dzieciwdomu – cykl wideo-porad dla rodziców od mBanku

Kredyt gotówkowy Wejherowo
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
25 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Wejherowo

Porównaj