Fundacja BGŻ BNP Paribas wspiera młodych muzyków

Fundacja BGŻ BNP Paribas wspiera młodych muzyków

author
26 stycznia 2019

Fundacja BGŻ BNP Paribas w ramach międzynarodowego programu “Dream Up” wspiera młodych muzyków. 25 stycznia na warszawskiej Pradze Południe odbył się pierwszy koncert skompletowanej we wrześniu Orkiestry Dream Up.

Dream Up – projekt Fundacji BGŻ BNP Paribas

Grupa BNP Paribas w 2015 roku zainicjowała międzynarodowy program “Dream Up”, który jest finansowany przez Fundację BNP Paribas w Paryżu. Dzięki niemu w 30 krajach, w tym między innymi w Polsce, młodzi ludzie mogą rozwijać swoje artystyczne umiejętności i talenty.

Sprawdź, co może zająć komornik

W ramach programu, w Polsce powstała Orkiestra Dream Up. Młodzi pasjonaci muzyki dwa razy w tygodniu ćwiczą swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów z Centrum Promocji Kultury Praga-Południe. W piątek 25 stycznia 2019 roku odbył się ich pierwszy koncert, w trakcie którego przedstawili się szerszej publiczności.

Orkiestra jest wspólnym projektem Fundacji BGŻ BNP Paribas oraz Centrum Promocji Kultury. W ramach programu uczestnicy rozwijają swoje umiejętności muzyczne, grając na przykład na skrzypcach, bębnach, perkusji, gitarze, ukulele i fortepianie. Osoby utalentowane w kierunku śpiewu, ćwiczą swój głos podczas specjalnych lekcji ze specjalistami w swojej dziedzinie.

Dzić, Orkiestrę Dream Up tworzy 60 osób.

Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, menedżer ds. projektów społecznych w Banku BGŻ BNP Paribas, wyjaśnia, że zwieńczeniem przygotowań młodych utalentowanych osób był styczniowy koncert.

W ciągu tych kilku miesięcy ciężko pracowali, ale i bardzo dobrze się bawili. Dream Up to nie tylko muzyka, zawiązały się nowe znajomości, przyjaźnie, udało nam się stworzyć naprawdę zgrany zespół – mówi .

O programie

„Dream Up” to międzynarodowy program Grupy BNP Paribas zainicjowany w 2015 roku i finansowany przez Fundację BNP Paribas w Paryżu. Realizowany jest w blisko 30 krajach, w tym między innymi w Polsce, gdzie projekt koordynuje Fundacja BGŻ BNP Paribas. Celem tej inicjatywy jest stworzenie wieloletniej inicjatywy społeczno-kulturalnej na warszawskiej Pradze. Program „Dream Up” kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, zarówno mających przygotowanie muzyczne, jak i amatorów, którzy nie mieli dotąd okazji, by rozwijać swoje pasje muzyczne.

BGŻ BNP Paribas

Bank posiada w Polsce blisko 3 600 000 klientów oraz 700 oddziałów. Instytucja zatrudnia łącznie 11 600 pracowników. Misją banku jest oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę.

Bank BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym z siedzibą w Warszawie, który powstał poprzez fuzję prawną Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. z BNP Paribas Bankiem Polska S.A. Po III kwartale 2017 roku jest 7. bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów.

Podobne artykuły

10 najbogatszych Polek – ranking
Blog
author
27 września 2017

10 najbogatszych Polek – ranking

Nowa odsłona EKO kredytów w Pekao
Aktualności
author
25 października 2021

Nowa odsłona EKO kredytów w Pekao

Kredyt konsolidacyjny Zgorzelec
Wpisy Inne
author
06 września 2017

Kredyt konsolidacyjny Zgorzelec

Czy poręczenie ma wpływ na zdolność kredytową?
Bez kategorii
author
26 stycznia 2019

Czy poręczenie ma wpływ na zdolność kredytową?

Grupa KDPW doceniła ING Bank Śląski
Bez kategorii
author
16 listopada 2019

Grupa KDPW doceniła ING Bank Śląski

Aplikacja Pekao z międzynarodową nagrodą
Wpisy
author
18 października 2018

Aplikacja Pekao z międzynarodową nagrodą