Fundacja PKO Banku Polskiego laureatem konkursu „Dobroczyńca Roku 2021”

Fundacja PKO Banku Polskiego laureatem konkursu „Dobroczyńca Roku 2021”

author
Aleksandra Gościnna
07 czerwca 2021

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że Fundacja PKO Banku Polskiego została zwycięzcą konkursu „Dobroczyńca Roku 2021” w kategorii Edukacja. Jury konkursu doceniło zaangażowanie Fundacji w działania Stowarzyszenia Siemacha oraz przekazanie prawie 1 000 000 złotych na stworzenie platformy internetowej pozwalającej na prowadzenie zajęć edukacyjnych i artystycznych oraz pomoc psychologiczną dla podopiecznych organizacji. Sprawdzamy szczegóły.

 

Współpraca między Fundacją PKO Banku Polskiego a Stowarzyszeniem Siemacha trwa ponad 10 lat. Fundacja wspiera projekty edukacyjne mające na celu:

– podnoszenie poziomu kompetencji społecznych,
– podnoszenie poziomu kompetencji zawodowych,
– podnoszenie poziomu wiedzy,
– rozwój talentów młodych ludzi.
– wyrównywanie szans.

Fundacja PKO Banku Polskiego jest partnerem strategicznym Stowarzyszenia Siemacha. Wiele wspólnie zrobiliśmy i stale możemy realizować nowe cele w ramach szerokorozumianej edukacji. Cieszymy się, że doceniono naszą współpracę, zwłaszcza w tak trudnym dla dzieci i młodzieży roku pandemicznym.

– mówiła cytowana w komunikacie Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego

Współpraca Fundacji PKO BP ze Stowarzyszeniem Siemacha

Organizacje współpracują od przeszło dziesięciu lat. Stowarzyszenie Siemacha prowadzi:

– Domy Dziecka, 
– placówki dla seniorów.
– placówki dzienne dla dzieci w wieku szkolnym,
– placówki sportowe,
– placówki terapeutyczne.

W ubiegłym roku Fundacja przekazała Stowarzyszeniu blisko 1 000 000 złotych na budowę platformy Siemacha on line, która jest odpowiedzią na izolację dzieci i zamknięcie placówek w formie stacjonarnej. Ponadto platforma umożliwia również wachlarz zajęć dla dzieci oraz pomoc psychologiczną dla dzieci oraz ich rodziców. Regularnie z przygotowywanych zajęć korzystało ponad 1800 osób. Dzięki wsparciu Fundacji PKO BP zrealizowano również projekt Logowanie do świata. Dzięki niemu ponad 2000 wychowanków placówek dziennych skorzystało z oferty zajęć i warsztatów wakacyjnych, w tym 450 z 38 turnusów wakacyjnych połączonych z realizacją programów edukacyjnych i specjalistycznych.

Z Fundacją PKO Banku Polskiego jesteśmy związani od początku jej istnienia, byliśmy jej pierwszym partnerem. Ta współpraca to ogromna wartość polegająca na realizacji projektów społecznych, skierowanych do podopiecznych Siemacha, zapewniając im wszechstronny rozwój. To również wiele okazji poznawania się pracowników banku z wychowawcami i wychowankami Siemacha podczas wspólnych warsztatów i uroczystości. Jesteśmy przekonani, że to modelowy przykład CSR. Nagroda Dobroczyńca Roku 2021 przyznana Fundacji PKO Banku Polskiego to z całą pewnością potwierdzenie skutecznej, długoterminowej współpracy, która przyniosła mnóstwo wymiernych efektów nie tylko w postaci realizowanych programów edukacyjnych i warsztatów, ale konkretnych życiorysów naszych wychowanków

– mówiła cytowana w komunikacie Anna Litwora, wiceprzewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Siemacha.


PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/142611-fundacja-pko-banku-polskiego-dobroczynca-roku-2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Powstanie wspólny rachunek bankowy urzędów skarbowych
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 czerwca 2019

Powstanie wspólny rachunek bankowy urzędów skarbowych

Rząd walczy z naciąganiem emerytów
Emerytura
autor wpisu
Natalia Narloch
30 października 2018

Rząd walczy z naciąganiem emerytów

Kredyt samochodowy Giżycko
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
29 listopada 2017

Kredyt samochodowy Giżycko

Pożyczki bez BIK Nowy Dwór Mazowiecki
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
11 sierpnia 2022

Pożyczki bez BIK Nowy Dwór Mazowiecki

Emerytury dla opozycjonistów w czasów PRL – 2400 zł
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
20 sierpnia 2020

Emerytury dla opozycjonistów w czasów PRL – 2400 zł

Promocja: „Premia na zakupy” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 lutego 2021

Promocja: „Premia na zakupy” w BNP Paribas

Porównaj