zadluzenia.com
zamknij

Fundusz Inwestycyjny PKO VC

Bank PKO BP startuje z własnym Funduszem Venture Capital (VC), którego budżet sięga 200 milionów złotych.

 


Fundusz Inwestycyjny PKO BP
 

Bank powołał Fundusz VC - PKO Venture w ramach Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI). Na inwestycje w startupy oraz fintechy zostanie przeznaczone 200 mln złotych.

 

Zgodnie z informacjami, które podaje “Puls Biznesu”, Fundusz będzie szukał spółek, które Bank chciałby potencjalnie przejąć, a zarządzać nim będzie Krzysztof Tokarski. To on pełnił wcześniej funkcję prezesa TFI PZU czy wiceprezesa BPS TFI.

 

Jak będzie funkcjonował Fundusz?

 

Po pierwsze będzie on szukał spółek, w które warto inwestować, aby później zostały przejęte przez Bank. Druga opcja to działanie jako typowy fundusz inwestycyjny, który obejmuje mniejszościowe pakiety.

 

Bardzo możliwe, że pierwsze inwestycje pojawią się jeszcze w tym roku.

 

Venture Capital

 

To średnio oraz długoterminowe inwestycje w przedsiębiorstwa niepubliczne, które dopiero rozpoczynają swoje funkcjonowanie i są one obarczone wysokim ryzykiem niepowodzenia inwestycji. To połączenie inwestycji wraz ze wsparciem menedżerskim, które prowadzą przygotowane do tego podmioty. 

 

Celem Venture Capital jest osiągnięcie zysku wynikającego z przyrostu wartości przedsiębiorstwa przez odsprzedaż jego akcji czy też udziałów po upływie określonego okresu.

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY