Google Pay już dostępny dla Klientów Idea Banku

Google Pay już dostępny dla Klientów Idea Banku

author
Dominika Sobieraj
06 czerwca 2020

Od teraz Klienci Idea Banku mogą już płacić telefonem i smartwatchem za pomocą Google Pay. Bank zdecydował się dołączyć do grupy banków, które obsługują ten sposób płatności.

Idea Bank z Google Pay

Idea Bank dołączył do grona instytucji finansowych, które używają Google Pay. Funkcjonalność ta umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych, jest ona udostępniona dla klientów indywidualnych banku, posiadających smartfony obsługujące system Android w wersjach od Lollipop (5.0) po nowsze, posiadające funkcję NFC.

Google Pay jest bezpieczną i łatwą w obsłudze aplikacją, umożliwiającą komfortowe dokonywanie płatności. Sprawdzi się nie tylko w przypadku zakupów realizowanych w sklepach stacjonarnych, ale również przy finalizacji transakcji internetowych. Umożliwia również zbliżeniowe pobieranie pieniędzy z bankomatów.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm

Google Pay w pełni za darmo

Aplikacja jest ogólnodostępna. Można ją znaleźć w sklepie mobilnym — Google Play. Ogromnym plusem programu jest to, że można go pobrać zupełnie za darmo. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy podpiąć do niej swoją kartę płatniczą.

Aby dokonać płatności lub wypłacić pieniądze z bankomatu, wystarczy zbliżyć odblokowany smartfon do terminala, w przypadku wypłaty gotówki do bankomatu. PIN jest wymagany dopiero po przekroczeniu limitu transakcji w wysokości 100 zł, pozostałe transakcje nie wymagają zatwierdzenia przez podanie cztero liczbowej kombinacji. Aplikacja nie wymaga połączenia z internetem, wystarczy, że jej użytkownik ma włączoną opcję NFC.

Bezpieczna forma płatności zbliżeniowej

Aplikacja do zatwierdzenia płatności nie używa numeru karty klienta, a wirtualnego tokenu (sześciocyfrowego kodu, który uaktualnia się co minutę, nie ma możliwości wykorzystania go poza aplikacją). Dzięki solidny zabezpieczeniom, aplikacja Google Pay jest bezpieczną formą płatności zbliżeniowej.

Wszystkie płatności dokonane przez klienta zapisują się w historii transakcji w aplikacji Google Pay, w bankowości elektronicznej i mobilnej Idea Banku (Idea Cloud, aplikacja mobilna) oraz na wyciągach bankowych.

Grzegorz Pędzisz, CIO, dyrektor Rozwoju Systemów Informatycznych w Idea Banku, twierdzi, że Google Pay, jest idealnym rozwiązaniem na miarę naszych czasów.

“Telefon to dzisiaj centrum finansów osobistych. Ponieważ prawie zawsze mamy go przy sobie, coraz częściej zastępuje nam także portfel. Udostępnienie płatności Google Pay to kolejny krok w kierunku pełnej digitalizacji naszych usług.

Nasz bank stawia na płatności zbliżeniowe nie tylko ze względu na ich wygodę, ale też bezpieczeństwo dla zdrowia, co jest istotne szczególnie teraz, podczas pandemii koronawirusa” – wskazuje cytowany w bankowym komunikacie Pędzisz.


Źródło:

https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-idea-banku-juz-moga-placic-zblizeniowo-z-google-pay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Kętrzyn
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
01 lipca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Kętrzyn

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
07 lipca 2018

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Bezpieczne korzystanie z bankowości internetowej
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
06 marca 2014

Bezpieczne korzystanie z bankowości internetowej

Kredyt hipoteczny Bydgoszcz
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
08 czerwca 2014

Kredyt hipoteczny Bydgoszcz

Cesja wierzytelności – na czym polega?
Dla zadłużonych
author
Halszka Gronek
20 lipca 2018

Cesja wierzytelności – na czym polega?

Promocja: „Loteria Visa”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Promocja: „Loteria Visa”

Porównaj