Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Już od początku października sprzedawcy w mniejszych i większych sklepach oferują nam znicze. Możemy wybierać spośród klasycznych modeli, aż po kolorowe i wyjątkowe sztuki. Ile kosztują znicze? Najtańsze kupimy już od kilku złotych, a najdroższe nawet za ponad 300 złotych.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 29.10.2018
Udostępnij:

1 listopada większość z nas odwiedza groby swoich bliskich na cmentarzach. Wyjazdy do rodzinnych stron mogą nas sporo kosztować. Oprócz paliwa na podróż, musimy zaopatrzyć się w kwiaty i znicze. Ile za nie zapłacimy?

Kupując wcześniej – oszczędzamy

Cena lampionu zależy przede wszystkim od jego wielkości i czasu palenia. Na rynku znajdziemy również znicze na baterie, które mogą przetrwać jeszcze długo po listopadowych świętach. Lubiący klasykę mogą kupić bardzo proste znicze – w glinianej otoczce, z grubym knotem bez przykrycia. Inni – te bardziej ozdobne, w kształcie serca z rysunkami, brokatem czy grawerami.

Za najtańsze znicze zapłacimy w okolicach niecałej złotówki. Są jednak i lampiony które biją cenowe rekordy. 
 

W serwisie allegro.pl znajdziemy aukcję, na której do kupienia jest znicz za….325 zł. Sprzedawca opisuje go jako “super drogi ciężki znicz niech sąsiady widzą!”. Chociaż może się to wydawać nierealne, to nic bardziej mylnego. Lampion wykonany jest z dwóch płyt i szkła.

Źródło: https://allegro.pl/super-drogi-ciezki-znicz-niech-sasiady-widza-i7534044200.html

Najtańsze znicze znajdziemy w większych supermarketach, które często w sezonie oferują różne promocje, np. 2+1
 

Jeśli nie chcemy wydawać fortuny, warto już na początku przemyśleć swoje zakupy. Możemy zaoszczędzić, decydując się na zakup zniczy wcześniej, niż kilka dni przed 1 listopada. Z reguły, tuż przed samym świętem są one droższe, bo wielu Polaków zostawia wszystko na ostatnią chwilę. 

Źródło: http://www.biedronka.pl/pl/znicze-i-wklady-29-10

Wybierając miejsca, w których chcemy zrobić zakupy, decydujmy się na większe sklepy. Na małych straganach przy cmentarzach, ceny za lampiony są znacznie wyższe.

Kolejną opcją jest wykorzystanie zniczy z ubiegłego roku. Jeśli posiadamy dobrze zachowane, niezniszczone szkła, wystarczy je odświeżyć i kupić wkłady do środka. 

Źródło: https://www.auchan.pl/pl/gazetka/Zlote-dni-Hipermarkety#11

Pamięć przede wszystkim

Pamiętajmy, że znicze i kwiaty są symboliczne. Najważniejsza jest pamięć o bliskich, dlatego jak we wszystkim – warto zachować umiar również w tej kwestii.

Komentarze