Ile kosztuje usunięcie tatuażu?

Ile kosztuje usunięcie tatuażu?

author
Sandra Tessmer
19 maja 2019

Wybór wzoru, który chcemy wytatuować jest ważny i często bardzo trudny. Wielokrotnie zdarza się, że się po czasie tatuaż, może po prosty przestać nam się podobać lub nawet budzić nieprzyjemne skojarzenia. Na szczęście tatuaż nie jest na zawsze – można go usunąć. Sprawdzamy, ile kosztuje usunięcie tatuażu.

Ile kosztuje usunięcie tatuażu?

Choć zawsze wydaje się, że tatuaż jest decyzją na całe życie, istnieje możliwość usunięcia lub zakrycia niechcianego tatuażu. Najczęściej decydujemy się na usuwanie wzoru, który przez lata przestaje nam się podobać, budzi w nas złe skojarzenia lub przykre wspomnienia.

Bardzo częstym przypadkiem jest również chęć usunięcia tatuażu ze względu na jego złe wykonanie. Choć u większości tatuatorów możemy domagać się poprawek, które są nam zagwarantowane, jako gwarancja, przy bardzo złym wykonaniu łatwiej jest usunąć tatuaż, niż ryzykować jeszcze większym uszkodzeniem wzoru.

Metoda laserowa

Obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania jest laseroterapia. Metoda ta polega na tym, że tatuażu przykłada się specjalny laser, którego wiązki pochłaniają barwnik znajdujący się pod skórą. Na skuteczność metody ma wpływ przede wszystkim wpływ ma wielkość tatuażu, kolor pigmentu i gęstość zastosowanego barwnika.

Jeśli zdecydujemy się na tę metodę, musimy przygotować się na kilka sesji. Odbywają się one co kilka tygodni. Niestety wypalanie wzoru będzie wiązało się z uszkodzeniem naskórka, wobec tego potrzeba czasu, by rany się zagoiły przed kolejnym zabiegiem. Za jedną sesję zapłacimy od 500 do 1 000 złotych, w zależności od rodzaju i wielkości naszego tatuażu.

Metoda chirurgiczna

Metoda chirurgiczna to zdecydowanie najbardziej inwazyjna metoda usuwania tatuażu. Stosuje się ją wtedy, gdy efekty z laseroterapii nie są satysfakcjonujące, to znaczy pomimo kilku sesji wzór nadal jest widoczny. Po zabiegu chirurgicznym zostają bardzo widoczne blizny, ponieważ tatuaż zostaje po prostu wycięty.

W przypadku bardzo dużych rozmiarów wzoru, blizny mogą być naprawdę duże. Takie rozwiązanie stosowane jest najczęściej przy małych wzorach, ponieważ wtedy blizny są o wiele mniej widoczne. Dodatkowo usuwanie małego tatuażu niweluje koszty ewentualnych zabiegów, które pomogą nam ukryć blizny. Koszt chirurgicznego usunięcia zależy od wielkości i waha się od 500 zł do nawet 2000 zł.

Zakrycie tatuażu

Wiele osób nie chce pozbywać się tatuaży, ale jedynie go zmienić. Dzieje się tak najczęściej wtedy, kiedy tatuaż przypomina nam o nieprzyjemnych rzeczach, lub po prostu przestał nam się podobać. To popularne rozwiązanie w sytuacjach, w których nadal chcemy mieć tatuaż, ale inny niż obecny. 

Sprawdź, ile kosztuje zrobienie tatuażu.

Tzw. cover up polega na zamaskowaniu starego wzoru nowym. Podczas takiego zabiegu, tatuator używa ciemniejszych barwników, by zakryły obecny wzór. Jeśli decydujemy się na cover up, warto wybrać tatuażystę, którego specjalnością jest zakrywanie niechcianych tatuaży.

Wymaga to profesjonalnego podejścia i przede wszystkim bardzo dużego doświadczenia. Bez tego efekt może być niezadowalający. Za nowy tatuaż zapłacimy więcej niż za pierwszy. Może to być koszt nawet ponad 2 500 zł Musimy też być gotowi na kilka sesji.

Podsumowanie

Najpierw należy się zastanowić, czy na pewno chcemy usunąć obecny tatuaż. Jeśli tak, warto zacząć od konsultacji w salonie medycyny estetyczne. Wtedy dowiemy się, która metoda w naszym przypadku najlepsza. Niezależnie od wybranej metody, należy być przygotowanym na spory wydatek, który może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile komornik może zabrać z konta bankowego?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
27 grudnia 2022

Ile komornik może zabrać z konta bankowego?

Alior Bank w Nakle nad Notecią
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 czerwca 2019

Alior Bank w Nakle nad Notecią

Santander Consumer Bank Jarosław
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
02 lipca 2021

Santander Consumer Bank Jarosław

Studenci w czasach koronawirusa
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
25 marca 2020

Studenci w czasach koronawirusa

Konkurs dla dzieci: „#zostańwdomu” w Getin Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 kwietnia 2020

Konkurs dla dzieci: „#zostańwdomu” w Getin Banku

PKO BP w Nowej Sarzynie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
03 października 2019

PKO BP w Nowej Sarzynie

Porównaj