Ile kosztuje wiza do Chin?

Ile kosztuje wiza do Chin?

author
Sandra Tessmer
21 maja 2019

Chiny to egzotyczny kierunek, który jest marzeniem wielu podróżników. Przed wyjazdem trzeba zaplanować kilka rzeczy, między innymi wyrobienie wizy, która potrzebna jest do przekroczenia granicy o przebywania w kraju. Sprawdzamy, ile kosztuje wiza do Chin.

Ile kosztuje wiza do Chin?

Jeżeli zapadnie decyzja o wyjeździe do Chin, należy złożyć podanie o wydanie wizy. Jest to o tyle skomplikowane, że występuje ona w ponad 10 różnych formach, a każda dotyczy innego celu podróży.

Do niedawna o wydanie wizy wnioskowało się w Chińskim Konsulacie w Warszawie. W 2018 roku powstała jednak instytucja Chińskiego Centrum Wizowego w Warszawie, a co za tym idzie – ceny wyrobienia wizy wzrosły. 

Do niedawna istniały 3 tryby wyrobienia wizy do Chin. Normalny, ekspresowy oraz super-ekspresowy, które kosztowały kolejno: 260 zł, 370 zł i 420 zł. Była to maksymalna opłata za wyrobienie wizy.

W trybie normalnym na rozpatrzenie wniosku czekało się ok. tygodnia, w trybie ekspresowym do 3 dni, natomiast tryb super-ekspresowy umożliwiał decyzję nawet w jeden dzień. Niestety, aktualnie nie zapłacimy za wizę 260 zł. 

Wiza do Chin – ile to kosztuje?

Jedynym sposobem na wyrobienie wizy chińskiej jest skorzystanie z usług Chińskiego Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie. To właśnie  na cennik Chińskiego Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych wpływa na znaczący wzrost usługi. Obsługa w Chińskim Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych jest płatna.

Centrum Wizowe oprócz opłaty za wizę, pobiera również opłatę za usługę, a w praktyce należy liczyć się z kosztami wysokości nawet 445 PLN za wizę umożliwiającą jednokrotny wjazd.

Na cenę wizy składa się opłata główna 260 PLN oraz opłata dla Centrum Wizowego, która wynosi 185 PLN. Za mocą tej zmiany, wiza do Chin stała się jedną z najdroższych wiz dla Polaków.

Podsumowanie

Ogromne rozmiary Chin czynią z nich prawdziwy mikrokosmos. Jeżeli odwiedzisz je raz, z pewnością zapragniesz tam wrócić. Pomimo wzrostu cen, jakie musimy zapłacić za wyrobienie wizy, z pewnością będzie to godna takich wydatków podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Racibórz
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
17 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Racibórz

Weksel in blanco – na czym polega?
Ekonomia
author
Halszka Gronek
12 czerwca 2023

Weksel in blanco – na czym polega?

Kredyt hipoteczny Zamość
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
16 sierpnia 2017

Kredyt hipoteczny Zamość

Lombardy w Bełchatowie
Lombardy
author
Patryk Byczek
13 stycznia 2023

Lombardy w Bełchatowie

Pismo do komornika – jak napisać? Darmowy wzór
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
14 maja 2022

Pismo do komornika – jak napisać? Darmowy wzór

Porównaj