Ile zarabia fryzjer?

Ile zarabia fryzjer?

author
Sandra Tessmer
08 września 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Kategoria

Wiele osób nie wyobraża sobie dbania o włosy bez regularnych wizyt w salonie fryzjerskim. Dobry profesjonalista to osoba, która pomoże nam dobrać odpowiednią fryzurę i wykona ją w najlepszy sposób. Sprawdzamy, ile zarabia fryzjer.

Ile zarabia fryzjer?

Rynek pracy jest rozwija się dynamicznie, co widać w zapotrzebowaniu na konkretne zawody w danym momencie. Obecnie dobrze wykwalifikowany fryzjer z ciekawym doświadczeniem nie powinien mieć problemu ze znalezieniem nowego miejsca pracy.

Fryzjer – zarobki

To, ile zarabia fryzjer, uzależnione jest od salonu i miejscowości, w której pracuje. Wiele też zależy od tego, czy prowadzi własną działalność gospodarczą, czy pracuje dla kogoś. Na pensję fryzjera składa się także doświadczenie i umiejętności.

Średnie zarobki fryzjera w Polsce to 1600 zł netto, jednak według danych internetowych ok. 25% osób wykonujących ten zawód zarabia miesięcznie ponad 3000 zł netto.

Najwięcej zarabiają fryzjerzy z województwa mazowieckiego, czyli średnio 2000 zł, pomorskiego (średnio 1900 zł) oraz zachodnio-pomorskiego, gdzie pensja średnio wynosu 1800 zł. Z kolei najmniej z województwa podkarpackiego, gdzie fryzjerzy zarabiają przeciętnie ok. 1550 zł, świętokrzyskiego i podlaskiego – średnio 1500 zł oraz warmińsko-mazurskiego (średnio ok. 1450 zł).

Ile zarabia fryzjer z własnym salonem?

W zależności od naszego prestiżu i umiejętności osób jakie zatrudnimy, możemy oczekiwać nawet kilku do kilkunastu tysięcy złotych przychodu miesięcznie na czysto. Szczególnie, jeśli zakładamy salon fryzjerski w dużym mieście. Ceny usług takich jak przyczepianie sztucznych włosów czy ekstrawaganckie fryzury na pokazy mody lub specjalne okazje typu wieczór sylwestrowy mogą wyrażać się czterocyfrowymi kwotami.

Naturalnie w mniejszych miastach może być trochę gorzej. Przeciętna klientka płaci za wizytę w salonie fryzjerskim mniej więcej 50-150 zł. Ostateczny koszt zależy od wykonywanych zabiegów oraz dodatkowych czynności – mycia, farbowania czy stylizacji.

Jeśli właściciel zadbał tylko o jedno stanowisko, wówczas fryzjer jest w stanie zarobić około 2 000 zł, jeśli pracuje 8 godzin dziennie. Zyski rosną, gdy swoje obowiązki wykonuje dwóch czy trzech fryzjerów, a w lokalu znajduje się więcej foteli dla klientów.

Jak zostać fryzjerem?

Aby zostać fryzjerem należy ukończyć szkołę, oferującą kształcenie w tym kierunku. Obecnie naukę oferują licea fryzjerskie, szkoły policealne i technika, które kształcą zarówno w systemie stacjonarnym jak i zaocznym.Ukończenie tych szkół umożliwia zdobycie tytuły technika usług fryzjerskich, a tym samym pracę w zawodzie.

Zajęcia w szkole fryzjerskiej uzupełnione są obowiązkowymi praktykami zawodowymi, które odbywają się w salonach fryzjerskich.

W zależności od wybranej szkoły kształcenie trwa 2 lub 4 lata i obejmuje przedmioty związane z higieną, technologią fryzjerstwa i materiałami fryzjerskimi, stylizacją, podstawami psychologii i pedagogiki. Przyszli fryzjerzy uczą się również podstaw przedsiębiorczości, działalności usługowej i zarządzania zakładem fryzjerskim.

Uzyskanie tytułu technika usług fryzjerskich umożliwia zatrudnienie w zakładzie lub salonie fryzjerskim oraz założenie własnego salonu. W przypadku nowoczesnych zakładów fryzjerskich od pracowników wymagane jest stałe dokształcanie się na specjalistycznych kursach i szkoleniach.

Podnoszenie kwalifikacji

Fryzjerzy chcący podnieść swoje kwalifikacje mogą także przystępować do dwóch egzaminów,  organizowanych przez izby rzemieślnicze – są to kolejno egzamin czeladniczy i mistrzowski.

Czeladnik

Do egzaminu czeladniczego mogą przystąpić zarówno osoby dorosłe jak i pracownicy młodociani, będący uczniami, którzy spełnią jeden z poniższych warunków:

Mistrz fryzjerstwa

Do egzaminu mistrzowskiego mogą przystąpić osoby, które spełniają jeden z poniższych warunków:

Ubiegając się o przystąpienie do egzaminu należy zgłosić się do okręgowej izby rzemieślniczej z następującymi dokumentami:

 • wnioskiem o dopuszczenie do egzaminu
 • dokumentami, które potwierdzają odbycie praktycznej nauki zawodu
 • dokumentami, które potwierdzają odbycie teoretycznej nauki zawodu
 • jedną fotografią
 • potwierdzeniem uiszczenia opłaty egzaminacyjnej

Oba egzaminy kwalifikacyjne wyglądają podobnie- składają się z dwóch części: egzaminu praktycznego (obcięcie włosów, farbowanie, modelowanie fryzury itd.) i teoretycznego, który z kolei składa się z dwóch oddzielnych etapów.

Etapu pisemnego (pytania obejmują zagadnienia m. in. z zakresu rachunkowości, rysunku zawodowego, zarządzania przedsiębiorstwem) i ustnego (pytania z zakresu technologii, materiałoznawstwa i maszynoznawstwa).

Jaki powinien być dobry fryzjer?

Dobrego fryzjera powinny charakteryzować określone cechy i przymioty. Właśnie wtedy można mówić o prawdziwym profesjonaliście, który odpowiednio wykonuje swoją pracę. Jakie to powinny być cechy?

Racjonalne podejście do cięcia włosów

Dobry fryzjer zawsze na początek przeprowadzi wstępną analizę stanu włosów. Dzięki temu będzie mógł ocenić nie tylko to, jak będziemy wyglądać w danej fryzurze, ale także podpowie metody pielęgnacji. Fryzjer musi mieć choć podstawową wiedzę na temat różnych chorób skóry głowy i włosów. Jego rada może skłonić nas nawet do wizyty w gabinecie trychologicznym.

Umiejętność podpowiadania klientowi

Wielu słabych fryzjerów działa mechanicznie. Przyjmuje komunikat od klientki i wykonuje fryzurę – nic więcej. Tymczasem dobry specjalista powinien najpierw skonfrontować wyobrażenie klienta fryzury ze stanem faktycznym. Jeśli przychodzimy do niego ze zdjęciem prosimy o wykonanie takiego samego cięcia, to fryzjer najpierw powinien ocenić, czy taka fryzura rzeczywiście będzie nam pasować. 

Asertywność

Asertywność to cecha najlepszych fryzjerów. Fachowiec zawsze pamięta o tym, że fryzura jest wizytówką jego salonu. Nie wykona więc cięcia, w którym będziemy wyglądać źle, bo to dla niego antyreklama. Fryzjer musi również odmówić wykonania rozjaśniania, jeśli widzi, że włosy są bardzo zniszczone i taki zabieg tylko im zaszkodzi. 

Nieoszczędzanie

Przesadna oszczędność jest domeną złych fryzjerów i salonów. Porządny specjalista nie może żałować środków kosmetycznych i korzystać z farb z drogerii. Bez względu na to, czy zlecasz strzyżenie czy układanie, powinnaś zostać zaproszona do myjki.

Umiejętność słuchania

Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste. Każdy dobry fryzjer wie, że rozdwojone końcówki wystarczy skrócić o 2-3 centymetry. Nie o 5 czy 7. Niestety wiele klientek właśnie z tego powodu wychodzi niezadowolona, ponieważ pracownik zbyt mocno obciął włosy, mimo wyraźnych próśb.

Świadomość aktualnych trendów

Dobry fryzjer musi stale podnosić swoje umiejętności, czytać branżową prasę i portale, nadążać za trendami, znać najmodniejsze cięcia i koloryzacje. Bez tego ani rusz w tym zawodzie. Przykładowo, jeśli klientka prosi o wykonanie asymetrycznego boba, dobry fryzjer powinien wiedzieć, jak taką fryzurę wykonać i czy aktualnie jest ona w modzie.

Wizja

Przede wszystkim, nawet jeśli fryzjer ma własną wizję, w pierwszej kolejności konsultuje ją z klientem. Wyzwaniem dla każdego fryzjera jest klientka, która przychodzi z żądaniem wykonania jakiejś ciekawej fryzury, ale nie precyzuje dokładnie jakiej.

Nie ma konkretnych wymagań, ale chce zdać się na profesjonalizm i dobry gust specjalisty. Jeśli jedyną reakcją fryzjera jest bezradne rozłożenie rąk, to warto poszukać innego salonu.

Dyskrecja i wyczucie

Wiele pań traktuje zaufanych fryzjerów jak powierników swoich problemów, a nawet doradców. Profesjonalista nie powinien jednak przekraczać cienkiej granicy, za którą kończy się relacja fryzjer-klientka, a zaczyna kolega-koleżanka. Fryzjer nie powinien też być wścibski i namawiać klientki na rozmowę, gdy ta wyraźnie nie ma na to ochoty.

Opisywanie zabiegu krok po kroku

To bardzo ważne, ponieważ z jednej strony daje klientce wyobrażenie tego, co ją czeka, a z drugiej świadczy o tym, że fryzjer wie, co zamierza zrobić. Dobrze będzie również, gdy fryzjer podpowie klientce, w jaki sposób powinna układać fryzurę w domu.

Jak założyć własny salon fryzjerski?

Wielu fryzjerów marzy o tym, żeby założyć własny salon. Warto jednak wiedzieć, jak krok po kroku się do tego zabrać. Założenie własnej działalności jest możliwe na klika sposobów.

Zakład fryzjerski – jednoosobowa działalność gospodarcza

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, fryzjer ma pełną kontrolę nad swoim zakładem – to on jest jego jedynym właścicielem i reprezentantem. Dodatkowo, przy wyborze tej działalności, prowadzenie ewidencji finansowej jest bardzo proste, a formalności są ograniczone do minimum.

Podczas zakładania jednoosobowej działalności nie jest także wymagany wkład własny – można to traktować zarówno jako plus, jak i minus – fryzjer odpowiada majątkiem osobistym za zobowiązania związane z prowadzoną działalnością.

Zakład fryzjerski – spółka cywilna

Do założenia spółki cywilnej potrzebne są przynajmniej dwie osoby fizyczne lub prawne. Warto wiedzieć, że spółka cywilna nie podlega rejestracji w KRS. Wspólnicy, będący osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą podlegają wpisowi do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Zakład fryzjerski – spółka handlowa

Do spółek handlowych zaliczają się:

 1. spółki jawne,
 2. spółki partnerskie (tego rodzaju prowadzenia działalności nie może wybrać osoba zakładająca salon fryzjerski),
 3. spółki komandytowe,
 4. spółki komandytowo-akcyjne,
 5. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
 6. spółki akcyjne.

Wszystkie te rodzaje spółek wymagają wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez sądy rejonowe właściwe ze względu na siedzibę tworzonej spółki.

Określenie PKD dla zakładu fryzjerskiego – Polska Kwalifikacja Działalności

Zakładając zakład fryzjerski przedsiębiorca ma do wyboru PKD:

 1. 96.02.Z Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne;
 2. 32.99.Z Produkcja pozostałych wyrobów, gdzie indziej niesklasyfikowana (jeśli zakład fryzjerski dodatkowo wytwarza peruki).

Kolejną sprawą jest najlepsza forma opodatkowania dla zakładu fryzjerskiego. Otwierając zakład fryzjerski, trzeba zdecydować się na jedną formę opodatkowania. Wyboru formy opodatkowania dokonuje się przy wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Fryzjer ma do wyboru:

 1. zasady ogólne,
 2. podatek liniowy,
 3. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
 4. kartę podatkową.

Zakład fryzjerski – zasady ogólne

To prosta forma opodatkowania dochodów. Zasady ogólne pozwalają na płacenie 18% podatku (po obniżeniu o kwotę wolną od podatku 556,02 zł) lub 32% (15 395,04 zł plus 32% od nadwyżki ponad 85.528 zł podstawy opodatkowania).

Kwotę podatku można dodatkowo obniżać o ulgi i odliczenia, podstawę opodatkowania o zapłacone składki ubezpieczeniowe, a kwotę podatku o zapłacone kwoty stawki na ubezpieczenie zdrowotne.

Zakład fryzjerski – metoda liniowa

Salon fryzjerski rozliczający się metodą liniową płaci 19% podatku, niezależnie od wysokości dochodów. Minusem metody liniowej jest zdecydowanie fakt, że fryzjer nie może skorzystać z ulg podatkowych oraz nie może rozliczać się z małżonkiem.

Zakład fryzjerski –  ryczałt

W opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych fryzjer odprowadza podatek od kwoty przychodu – bez kosztów uzyskania przychodu. W zależności od prowadzonej działalności, oprocentowanie ryczałtem jest różne. Dla zakładu fryzjerskiego wynosi 8,5%.

Fryzjer, który wybrał opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych nie może rozliczać się z małżonkiem ani nie odliczy ulgi na dzieci. Inne ulgi, jak ulga rehabilitacyjna, czy odliczanie składek ZUS dalej mu przysługują. Może także odliczać darowizny.

Zakład fryzjerski – karta podatkowa

Karta podatkowa może się okazać najprostszą formą opodatkowania dla salonu fryzjerskiego. Polecana jest właśnie małym przedsiębiorstwom usługowym, wytwórczo-usługowym i handlowym. Zakład fryzjerski opodatkowany kartą podatkową nie musi prowadzić ksiąg, składać zeznań podatkowych oraz wpłacać zaliczek na podatek dochodowy. 

Ulga na start

Dzięki uldze na start podatnik rozpoczynający działalność gospodarczą ma możliwość nie płacenia składek na ubezpieczenie społeczne (emerytalne, rentowe, wypadkowe, chorobowe) przez 6 miesięcy od rozpoczęcia wykonywania działalności. Jednak, aby móc skorzystać z ulgi na start przedsiębiorca musi spełnić następujące warunki:

RODO w gabinecie fryzjerskim

Przyszły przedsiębiorca prowadzący usługi fryzjerskie, w związku z wejściem nowych przepisów unijnych tj. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE 25 maja 2018 roku, zobowiązany jest w szczególności do:

Obowiązki, w związku z RODO sprowadzają się do tego, aby nadać odpowiednie upoważnienia osobom, które będą miały dostęp do danych osobowych – pracowników, kontrahentów, wykonawców itd, podpisania umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych z podmiotami trzecimi, uzyskania od osoby, której dane osobowe są pozyskiwane, stosownej zgody oraz poinformowanie takiej osoby o przysługujących jej prawach.

Własny salon fryzjerski – w co wyposażyć lokal?

Przepisy regulujące warunki lokalowe dla zakładu fryzjerskiego, tak samo jak w przypadku zakładu kosmetycznego, są rozproszone. Dlatego i w tym wypadku fryzjer może posiłkować się rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej. Musi jednak pamiętać, że rozporządzenie to już nie obowiązuje, więc ma charakter tylko pomocniczy.

Odwołując się do przepisów prawa budowlanego, Inspekcji Sanitarnej, rozporządzeń: Ministra Pracy i Ministra Infrastruktury zakład fryzjerski powinien spełniać następujące wymagania:

Lokalizacja – odrębny budynek lub lokal, ewentualnie wyodrębniona część budynku lub lokalu.

Wejście do zakładu – może być wspólne dla wszystkich użytkowników i prowadzić z dróg komunikacji ogólnej, nie może prowadzić przez pomieszczenia, w których nie są świadczone usługi (np. lokal mieszkalny czy opuszczona hala itp.)

Jakie miejsca w lokalu powinny być wydzielone?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny może, w przypadku zakładu fryzjerskiego stanowiącego wyodrębnioną część budynku lub lokalu, wyrazić zgodę na korzystanie z ustępu znajdującego się w innej części budynku lub lokalu, w odległości nie większej niż 75 m od zakładu, jeżeli dojście do tego ustępu odbywa się drogami komunikacji wewnętrznej;

Warto przed założeniem lokalu jednak wiedzieć, co powinno być wydzielone w lokalu, jeśli zamierzamy założyć swój własny zakład. Są to:

 1. pomieszczenie do świadczenia usług, wyposażone w umywalki z zimną oraz ciepłą wodą,
 2. pomieszczenie lub miejsce do spożywania posiłków i szatnia dla zatrudnionych – wyposażona w szafki do przechowywania odzieży,
 3. poczekalnia dla klientów – z wieszakiem na odzież wierzchnią.
 4. pomieszczenia sanitarno-higieniczne dla osób korzystających z usług i zatrudnionych w zakładzie fryzjerskim, wyposażone w miskę ustępową, umywalkę z ciepłą i zimną wodą oraz ręczniki jednorazowego użytku;
 5. miejsce do przechowywania sprzętu do utrzymania czystości, wyposażone w zamontowany na wysokości 0,5 m od podłogi zlew lub w przypadku więcej niż 3 stanowisk dopuszcza się wydzielenie miejsca wyposażonego w zawór ze złączką do węża i wpust podłogowy z syfonem.

To jednak nie wszystko. Legalny zakład fryzjerski musi spełnić określone wymagania, jeśli chodzi o to, co będzie się w nim zawierało. W zakładach fryzjerskich powinny być wydzielone również:

 1. pomieszczenie lub szafy do przechowywania preparatów kosmetycznych;
 2. miejsce/pomieszczenie do przechowywania czystej i brudnej bielizny, odzieży ochronnej i roboczej;
 3. czystą bieliznę jednorazowego lub wielorazowego użytku przechowuje się w przeznaczonych do tego celu, odpowiednio oznakowanych szafach, w higienicznych warunkach;
 4. brudną bieliznę oraz brudną odzież roboczą przechowuje się w zamykanych i oznakowanych pojemnikach, pojemniki po napełnieniu niezwłocznie usuwa się poza zakład;
 5. prania brudnej bielizny dokonuje się poza zakładem lub, jeżeli na terenie zakładu wydzielone jest osobne pomieszczenie do tego celu – może być prana w obiekcie;
 6. obiekt musi być zaopatrzony w instalację wodociągową lub wodę z własnego ujęcia;
 7. punkty poboru wody muszą być zaopatrzone w bieżącą, zimną i ciepłą wodę;

Obiekt musi być zaopatrzony w instalację kanalizacyjną. Nieczystości płynne odprowadzane są do sieci kanalizacyjnej lub do zbiornika bezodpływowego. W przypadku szamba własnego zakład musi posiadać umowę na wywóz nieczystości płynnych z firmą posiadającą wymagane zezwolenie. Podczas kolejnych kontroli sanitarnych należy udostępniać do wglądu ostatnią fakturę dotyczącą wywozu nieczystości płynnych. Oprócz tego zakład musi posiadać wentylację.

Marketing zakładu fryzjerskiego

Reklama zewnętrzna to bardzo ważna część marketingu zakładu fryzjerskiego. Codziennie, mnóstwo ludzi przechodzi obok salonu – jeżeli z zewnątrz wygląda zachęcająco, wpadnie im w pamięć. Najłatwiej jest także pozyskać na początek klientów z najbliższego sąsiedztwa zakładu fryzjerskiego. Dlatego ważne jest, aby był dobrze widoczny. Należy jednak pamiętać, aby szyld czy reklama w oknie była gustowna i subtelna, a nie kiczowata i krzykliwa.

Kiedy pierwsi ciekawscy zaczną zaglądać do zakładu, nie powinni wyjść z pustymi rękami. W salonie fryzjerskim powinny się znaleźć wizytówki oraz ulotki z ofertą. Oczywiście podstawą jest także strona internetowa i profil na Facebooku – z aktualnymi zdjęciami salonu, ostatnio wykonanymi fryzurami, informacjami o promocjach i występach na różnego rodzaju targach ślubnych, fryzjerskich itd.

Podstawą udanego marketingu w przypadku zakładu fryzjerskiego jest wykonywanie usług na najwyższym poziomie. Zadowoleni klienci nie szczędzą pozytywnych opinii zarówno w internecie, jak i w prywatnych rozmowach ze znajomymi.

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu i warto dbać o to, by marka firmy była rozpoznawalna rynku. Gdzie można spotkać najwięcej potencjalnych klientów? Oczywiście w internecie, dlatego warto, by wizytówka zakładu fryzjerskiego była dostępna w sieci.

Wiele stron oferuje darmową reklamę na swoich domenach, wystarczy tylko założyć konto i stworzyć profil swojej firmy. Odpowiednio zbudowana wizytówka i oferta usług zakładu, jest jednocześnie reklamą i środkiem do pozyskania klientów.

Podsumowanie

Fryzjer należy do zawodów usługowych, nie jest regulowany przepisami. Posiadając odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, fryzjer z powodzeniem może założyć zakład fryzjerski – działalność ta również nie będzie regulowana.

Najważniejsze jednak dla salonów fryzjerskich jest utrzymywanie dobrej opinii. A na nią wpływa przede wszystkim jakość pracowników. Dobry fryzjer ni tylko przyciągnie klientów, ale przede wszystkim utrzyma ich na stałe.

author
Sandra Tessmer
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Gość
Gość
2020-08-17 13:28:02

W ogłoszeniach zatrudnię fryzjera/kę oferują 4000,00-5500,00 zł. na rękę. Ktoś widocznie nie jest w temacie.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny BEZ NAPINKI w Banku BPH

Bank BPH przygotował zaskakująco dobrą ofertę kredytu konsolidacyjnego. Rzeczywista stopa rocznego oprocentowania wynosi jedynie 8,88%. Zdecydowanie najlepsza oferta na rynku.

author
Patryk Byczek
02 marca 2015
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Elektroniczne zawieranie umów w DNB Banku

Banki z powodu koronawirusa starają się jak najbardziej ułatwiać swoim klientom załatwianie różnych spraw bez wychodzenia z domu. W DNB Banku Polska pojawiło się elektroniczne zawieranie umów. Do zawarcia porozumienia całkowicie zdalnie potrzebny jest jednak kwalifikowany podpis elektroniczny.

author
Alicja Hirsekorn
24 kwietnia 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

mBank placówki w Chorzowie

mBank to czwarty największy bank w Polsce. Choć zaczynał działalność jako internetowy bank, większość formalności załatwimy także w stacjonarnej placówce. Sprawdzamy oddziały mBank w Chorzowie.

author
Patryk Byczek
05 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Podatek od deszczu – zaostrzenie kryteriów

Warunki dotyczące uiszczania tzw. podatku od deszczu mają zostać wkrótce znacznie zaostrzone. Nowe zasady mają zniechęcić Polaków do betonowania każdego skrawka ziemi, co mogłoby się przełożyć na większą naturalną retencję gruntów. W wyniku zmian podatek zapłacą naprawdopodobniej nie tylko sklepy i hale, ale także właściciele domków jednorodzinnych.

author
Dominika Byczek
31 sierpnia 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Credit Agricole w Jaworznie

Credit Agricole jest jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Jaworznie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
17 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Lombardy w Puławach

Osoby zainteresowane usługami świadczonym przez lombardy w Puławach, mogą to zrobić w trzech miejscach. Sprawdź ich adresy, dane kontaktowe oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
07 grudnia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj