ING Bank Śląski dołączył do Mapy Retencji

ING Bank Śląski dołączył do Mapy Retencji

author
30 sierpnia 2021

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o dołączeniu do publikowanej przez portal manifestklimatyczny.pl Mapy Retencji, której celem jest zbieranie danych o zjawiskach małej retencji w naszym kraju. Sprawdzamy szczegóły.

ING na Mapie Retencji

Na Mapie Retencji na portalu manifestklimatyczny.pl znalazł się oznaczony zbiornik na deszczówkę, który jest zlokalizowany w budynku centrali ING Banku Śląskiego w Katowicach. Objętość retencyjną tego zbiornika to 15 metrów sześciennych, a cała zebrana woda jest wykorzystywana przez ING Bank Śląski do podlewania zieleni wokół budynków.

Zmiany klimatu sprawiają, ze na świecie brakuje wody. Zdajemy sobie sprawę, że liczy się każda kropla, dlatego postanowiliśmy wykorzystać wodę, która spada nam z nieba i zbudowaliśmy zbiornik do gromadzenia deszczówki. Zebraną wodę wykorzystujemy do podlewania zieleni wokół naszych budynków centrali w Katowicach. To jeden z wielu przykładów realizowanej przez nas na co dzień Strategii Zrównoważonego Rozwoju. Cieszymy się, że nasze działania zostały dostrzeżone przez rynek.

– mówiła cytowana w komunikacie Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.
Mapa Retencji jest tworzona przez samych autorów Manifestu Klimatycznego – ekspertów, zajmujących się na co dzień problematyką środowiskową.


ING Bank Śląski skrupulatnie realizuje założoną strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Bank doskonale wie o tym, ze od podjętych “tu i teraz” decyzji i działań zależy wygląd świata jutra oraz rzeczywistości, jaką wezmą w swoje ręce kolejne pokolenia. Poza tym bank chce mieć pozytywny wpływ na świat jutra oraz wykorzystywać swoje możliwości w słusznej sprawie. Najważniejsi podczas prowadzonych działań przez ING byli zawsze ludzie, a teraz doszedł temat związany z kryzysem klimatycznym.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/690229/ing-na-mapie-retencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polacy mają w PKO ponad 7 mln kont osobistych
Wpisy
author
13 września 2018

Polacy mają w PKO ponad 7 mln kont osobistych

PKO BP w Płońsku
Oddziały
author
20 lipca 2019

PKO BP w Płońsku

Santander Consumer Bank Radziejów
Oddziały
author
22 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Radziejów

PKO BP w Obornikach Śląskich
Oddziały
author
11 września 2019

PKO BP w Obornikach Śląskich