ING Bank Śląski zwiększa limit transakcji bezgotówkowych do 100 zł

ING Bank Śląski zwiększa limit transakcji bezgotówkowych do 100 zł

author
24 marca 2020

ING Bank Śląski jest kolejnym bankiem w Polsce, który wprowadził do swojej oferty możliwość wykonywania transakcji bezgotówkowych do 100 złotych niepotrzebujących potwierdzenia kodem PIN. Czy zwiększony limit jest dostępny od razu?

Należy wiedzieć, że w przypadku kart ING Banku Śląskiego zmiana nastąpi automatycznie i dotyczy ona kart:

Mastercard,
Visa (narzędzie z datą ważności do 2023 roku lub później),
zbliżak Visa (naklejka zbliżeniowa).

Karty oczywiście muszą być wyposażone w funkcję płatności zbliżeniowych. Ponadto Klienci ING Banku Śląskiego, którzy posiadają karty Visa z datą ważności co 2023 roku lub wcześniejszą będą musieli samodzielnie zaktualizować limity na swoich kartach. Bank oczywiście poinformuje o tym Klientów i pokaże im jak przejść przez proces zmiany ustawień.

Płatności bezgotówkowe do 100 zł w ING

W ramach wprowadzonych zmian ING do nowych limitów przygotował również swoje własne terminale. W związku z tym Bank informuje, że Klienci mogą spotkać się z sytuacją, w której płatności powyżej 50 złotych będą musiały być potwierdzane kodem PIN. Takie sytuacje mogą się pojawiać w momencie, gdy terminal płatniczy nie przeszedł wymaganej aktualizacji.

Klienci Banku, oprócz płatności bezgotówkowych kartą fizyczną mogą korzystać również z płatności telefonem, które działają w oparciu o funkcje HCE. Uruchomienie takiej metody płatności należy zlecić w aplikacji Moje ING. Opcja dotyczy osób, które posiadają lub nie posiadają karty plastikowej. Dodatkowymi sposobami płatności bezgotówkowych, które nie wymagają potwierdzania transakcji kodem PIN są Apple Pay i Garmin Pay. Usługi te korzystają z potwierdzania płatności biometrią.

Klienci ING posiadający karty kredytowe dla klientów indywidualnych dodając swoje narzędzia płatnicze do zewnętrznych portfeli płatniczych mają możliwość płacenia zbliżeniowego telefonem w przypadku, gdy karta plastikowa nie jest wyposażona w funkcję płatności zbliżeniowych.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródła:

https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/492729/platnosci-bez-pin-do-100-zl-w-ing

www.ing.pl/bez-pin

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Bank Pekao w Siemiatyczach
Oddziały
author
20 lipca 2019

Bank Pekao w Siemiatyczach

ING Bank Śląski w Gorzowie Wielkopolskim
Oddziały
author
12 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Gorzowie Wielkopolskim

Rekomendacja G Komisji Nadzoru Finansowego
Bez kategorii
author
09 marca 2020

Rekomendacja G Komisji Nadzoru Finansowego

Bank Spółdzielczy w Szumowie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
20 września 2019

Bank Spółdzielczy w Szumowie sesje przychodzące i wychodzące

Kredyt konsolidacyjny Poznań
Kredyty miasta
author
25 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Poznań