ING Bank Śląski ostrzega przed internetowymi oszustami
ING Bank Śląski wydał komunikat ostrzegawczy. Klienci są narażeni na złośliwe oprogramowanie przesyłane w wiadomościach e-mail. Sprawdź, jak się ochronić.
Co jest zagrożeniem?
Niebezpieczeństwo czyha na Klientów w e-mailach, w których przesyłane są groźne załączniki. W treści wiadomości wskazane jest, że dotyczy ona zaległych płatności albo ponagleń urzędniczych.
Do wiadomości nadanej przez hakerów (a wyglądającej jak oryginalny e-mail z banku) dołączone są załączniki. Ich otwarcie sprawia, że na komputerze instaluje się złośliwe oprogramowanie, które podmienia numery kont w przelewach. Po zainstalowaniu wirusa wszystkie nasze przelewy z konta są wysyłane nie do właściwego odbiorcy, a na konto przestępcy.
Jak działają hakerzy?
Przesyłane w mejlach szkodliwe oprogramowanie to trojan, czyli ukryty wirus. Nie widzimy, że jest on zainstalowany w komputerze i tak samo nie widzimy, że zaczyna on swoje szkodliwe działanie. Wirus uaktywnia się wtedy, kiedy zaczynamy się logować do swojej bankowości internetowej.
Jesteś ofiarą hakerów? Opisz swoją historię z ING Bankiem Śląskim albo sprawdź, co piszą inni: https://www.zadluzenia.com/ing-bank-slaski-opinie/
Gdy przechodzimy do zlecania przelewu, wirus zaczyna swoje aktywne działanie. Jak tłumaczą eksperci ING Banku Śląskiego:
“Oprogramowanie podmienia wówczas numer rachunku na rachunek bankowy używany przez przestępców. Na ekranie komputera tego nie widać – zmiana dotyczy informacji, które przeglądarka wysyła do banku. W konsekwencji przelew zmodyfikowany przez trojana wysyłany jest na rachunek przestępców”.
Jak się chronić przed atakiem hakerów?
Przede wszystkim powinniśmy zachować zdrowy rozsądek podczas korzystania ze wszelkich mediów oraz Internetu. W szczególności:
- nie otwieramy wiadomości e-mail, których pochodzenia nie znamy,
- nie otwieramy żadnych załączników z niepewnych wiadomości e-mail,
- aktywujemy dobrej jakości oprogramowanie antywirusowe i antyszpiegowskie,
- z uwagą czytamy treści SMS-ów przesyłanych przez bank w celu autoryzacji transakcji wychodzącej z konta.
Gdzie można zgłosić atak hakera?
ING Bank Śląski prosi Klientów o niezwłoczny kontakt z przedstawicielami banku (osobiście lub przez infolinię) tuż po tym, jak zauważymy w bankowości internetowej (w naszej Historii rachunku bankowego) jakąkolwiek transakcję, której nie zlecaliśmy.
Źródło:
https://www.ing.pl/aktualnosci/bankowosc-elektroniczna?news_id=1103602-uwaga-na-zlosliwe-oprogramowanie-w-mejlach
Dodaj komentarz