ING Bank Śląski podpisał deklarację na rzecz prostego języka

ING Bank Śląski podpisał deklarację na rzecz prostego języka

author
Patryk Byczek
30 czerwca 2021

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym, że wraz z innymi dwudziestoma bankami działającymi w Polsce podpisał deklarację na rzecz prostego języka. Jest to swego rodzaju obietnica zapewniająca o tym, że banki te będą starać się tworzyć prostą i zrozumiałą komunikację do swoich Klientów. Sprawdzamy szczegóły.

Z inicjatywą utworzenia takiej deklaracji wyszedł i poprowadził ją Związek Banków Polskich.

Deklaracja o prostym języku

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących różne banki, stworzyło grupę roboczą, pracującą od czerwca ubiegłego roku. Wśród stworzonej grupy osób znaleźli się eksperci zajmujący się prostą komunikacją w ING Banku Śląskim. Współpraca i różne warsztaty trwały ponad rok, a rezultatem tych spotkań jest między innymi dokument ,,Dobre praktyki prostej komunikacji bankowej”. Jest to zbiór podstawowych zasad, ale również wytycznych, które mają być pomocne w codziennej pracy bankowców zajmujących się tworzeniem zarówno tekstów, jak i dokumentów dla Klientów.

Cieszę, że taka inicjatywa powstała i mogliśmy w niej uczestniczyć. Jako banki – jesteśmy instytucjami zaufania publicznego i chcemy, aby nasi klienci świadomie i łatwo mogli korzystać z produktów bankowych. Takie działania mogą dobrze wpływać nie tylko na reputację i wzrost zaufania do sektora bankowego, ale przede wszystkim na wsparcie edukacji finansowej naszych klientów.

– mówił cytowany w komunikacie Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.


Wszelkie informacje o deklaracji podpisanej przez banki, dotyczącej sprawie standardu prostego języka, a także Dobre praktyki prostej komunikacji bankowej można znaleźć na stronie internetowej Związku Banków Polskich, pod adresem: zbp.pl/aktualnosci/wydarzenia/Dobre-praktyki-prostej-komunikacji-bankowej.

W ING upraszczamy już od 2014 roku i wiemy, że nasi klienci oczekują od nas prostej komunikacji – pracujemy na nią konsekwentnie, dzień po dniu. Ale inicjatywa ZBP-u pokazała nam coś więcej. Prostoty chce też wielu naszych pracowników, bo znajdują w niej odpowiedź na dzisiejsze zabiegane czasy.

– mówił cytowany w komunikacie Paweł Szczepaniec, szef zespołu upraszczającego komunikację w ING i lider jednej z grup roboczych w ZBP.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/677638/ing-dolaczylo-do-miedzybankowej-deklaracji-o-prostym-jezyku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Liczba rozwodów w Polsce
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
13 maja 2019

Liczba rozwodów w Polsce

BNP Paribas oddziały w Pszczynie
Oddziały
author
Patryk Byczek
24 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Pszczynie

Jak poznać nowy banknot 200 zł
Blog
autor wpisu
Marek_Rutkowski
13 lutego 2016

Jak poznać nowy banknot 200 zł

Dowód osobisty online – jak złożyć wniosek?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 sierpnia 2020

Dowód osobisty online – jak złożyć wniosek?

Porównaj